Wygrana Studentów PW w Konkursie Architektury Ceglanej

Fragment zwycięskiego projektu "Wielowątkowość" autorstwa Klaudii Lachcik, studentki PW fot. propertydesign

Studenci Politechniki Warszawskiej zdobyli podium w I edycji Konkursu Architektury Ceglanej organizowanego przez Związek Pracodawców Ceramiki Budowlanej i Stowarzyszenie Architektów Polskich.

Celem konkursu było zaprezentowanie wizji optymalnych rozwiązań możliwych do zrealizowania w dwóch kategoriach: Budownictwo mieszkaniowe i Budownictwo przyszłości. Projekt, który zdobył pierwszą nagrodę w kategorii Budownictwo przyszłości to „Wielowątkowość” autorstwa Klaudii Lachcik, studentki Wydziału Architektury PW. Jej projekt to propozycja połączenia trzech rodzajów cegieł Wienerberger celem stworzenia transparentnych paneli elewacyjnych. Oryginalny tytuł projektu ma podkreślać nieskończone możliwości zestawiania cegieł. W kategorii Budownictwo mieszkalne - dom jednorodzinny, zdobywcą II miejsca został Piotr Zalewski z Politechniki Warszawskiej, który zaprojektował dom dla miłośników wspinaczki górskiej. Efekt ten uzyskał poprzez podzielenie na pół tradycyjnych cegieł-kostek. Równocześnie cegła klinkierowa zastosowana na frontowej części domu imituje ściankę wspinaczkową.

Projekt Piotra Zalewskiego, studenta PW

Do konkursu zostały zgłoszone aż 54 projekty, wykonane przez studentów reprezentujących w sumie 13 uczelni. Dla zwycięzców zostały przygotowane nagrody pieniężne, a także miejsca w dwumiesięcznych programach stażowych w autorskiej pracowni architektury Kuryłowicz & Associates Sp. z o.o. oraz biurze architektonicznym FS&P Arcus.