Workcamp - młodzi inżynierowie razem w szczytnym celu

Studenci zdobywają w ten sposób cenne doświadczenie, umiejętności organizacji pracy, planowania i pracy w zespole, fot. Workcamp MK PZITB Warszawa

Kolejny raz studenci Politechniki Warszawskiej, Wojskowej Akademii Technicznej i Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego postanowili wykorzystać swoje umiejętności, żeby pomóc potrzebującym. W ramach projektu Workcamp w czasie swoich wakacji wyremontowali kuchnię Centrum Interwencji Kryzysowej w Warszawie.

Projekt Workcamp to jeden z modułów Komitetu Młodej Kadry Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa zajmujący się charytatywną pomocą najbardziej potrzebującym placówkom pożytku publicznego. Wolontariusze własnymi siłami malują ściany, układają płytki czy ocieplają budynki. Wykonując prace remontowe zdobywają praktyczne umiejętności związane z organizacją, a także samodzielną realizacją procesu budowlanego. Uczą się organizacji, planowania i pracy w zespole.

W tym roku studenci zdecydowali się pomóc Centrum Interwencji Kryzysowej w Warszawie, które jest placówką stowarzyszenia KARAN. Katolicka Fundacja Pomocy Osobom Uzależnionym i Dzieciom KARAN wspiera dorosłych, młodzież i dzieci z rodzin potrzebujących pomocy, w których są osoby uzależnione oraz zagrożone uzależnieniem. W placówce obecnie znajduje się 20 osób leczących się i 10 osób przystosowujących się do życia po przebyciu terapii.

Studenci podczas remontu kuchni w ośrodku

Siły połączyli studenci trzech uczelni: PW, WAT i SGGW, fot. Workcamp MK PZITB Warszawa

Konieczny był remont kuchni w ośrodku. Codzienne cateringi były bardzo uciążliwe i kosztowne. Ponadto zły stan kuchni uniemożliwiał przeprowadzanie warsztatów kulinarnych, które stanowiłyby znaczący element terapeutyczny. Projekt remontu był konsultowany i zatwierdzony przez dyrektora ośrodka. Zakres prac obejmował położenie płytek na powierzchni ponad 200 m2 (podłoga i ściany), malowanie powierzchni ponad 100 m2, postawienie ścianki działowej, a także wymianę okien i drzwi.

Relację z całego remontu można obejrzeć na profilu Workcamp Warszawa na Facebooku.