Wojciech Bógdał najlepszy w Igrzyskach Sportów Nieolimpijskich

Wojciech Bógdał na podium The World Games 2017

Medaliści The World Games 2017: Kittiphop Phrommat z Tajlandii, Wojciech Bógdał i Marcin Bernat, fot. Facebook, Wolfgang Lintl

Motoparalotniarz i student Filii Politechniki Warszawskiej w Płocku zdobył złoty medal podczas odbywających się we Wrocławiu The World Games - 10. Światowych Igrzyskach Sportowych.

- To dla mnie ogromna radość - mówił Wojciech Bógdał w rozmowie z Polsatem Sport. - Od prawie roku przygotowywałem się tak bardzo konkretnie do tych zawodów. Na rzecz tej imprezy zrezygnowałem z przygotowań do mistrzostw Europy.

23 lipca 2017 roku wszystkie trudy i wyrzeczenia Wojciech Bógdał mógł wspominać ze złotym medalem The World Games 2017 na szyi. To pierwszy krążek z najcenniejszego kruszcu wywalczony przez Polaków w tych zawodach.

Warto przypomnieć, że to kolejny sukces w karierze naszego studenta. Ma on na swoim koncie już mistrzostwo Europy i mistrzostwo świata.

The World Games (nazywane również Igrzyskami Sportów Nieolimpijskich) to międzynarodowa impreza odbywająca się rok po letnich igrzyskach olimpijskich pod patronatem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl). Zawodnicy rywalizują w dyscyplinach, które nie są rozgrywane podczas igrzysk olimpijskich. The World Games po raz pierwszy zorganizowano w 1981 roku.

Zawody we Wrocławiu odbywają się w dniach 20-30 lipca 2017 roku. W programie są 33 dyscypliny, w tym 4 pokazowe.