Wojciech Bógdał – najlepszy sportowiec lotniczy 2015 roku!

fot. Altair Agencja Lotnicza

Można śmiało powiedzieć, że Wojciech Bógdał, student płockiej filii Politechniki Warszawskiej buja w obłokach najlepiej w kraju. Jako pierwszy motoparalotniarz w historii wygrał plebiscyt na najlepszego sportowca lotniczego.

6 lutego 2015 odbyła się 21. edycja Balu Lotników i Polskiej Obronności. Impreza organizowana jest przez redakcje „Skrzydlata Polska” i „RAPORT-wto” przy wsparciu Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych, Krajowej Rady Lotnictwa, Aeroklubu Polskiego oraz Fundacji Ludzi Lotnictwa i Muzeum Lotnictwa Polskiego. Podczas balu nagrodzono najlepszych lotników – laureatów Złotej Dziesiątki 2015.

Wygrał Wojciech Bógdał, student mechaniki i budowy maszyn na Wydziale Budownictwa, Mechaniki i Petrochemii w Płocku. 21-letni motoparalotniarz w 2015 roku zdobył tytuł mistrza świata oraz podwójnego mistrza Polski, reprezentował również nasz kraj podczas Igrzysk Lotniczych w Dubaju.

Wojciech Bógdał startuje również w dwóch innych plebiscytach: na najlepszych polskich sportowców lotniczych Cumulusy 2015 oraz na Najpopularniejszego Sportowca i Trenera 2015 Roku w Płocku.

Wywiad z Wojtkiem Bógdałem można przeczytać na oficjalnym blogu PW Plac Politecniki 1 - "Mistrz Świata z PW".