Udany występ naszych studentów w Varsoviadzie

Plakat 55. Varsoviady

fot. Varsoviada

Dwanaście medali (3 złote, 4 srebrne, 5 brązowych) to dorobek Politechniki Warszawskiej w 55. Varsoviadzie - Igrzyskach Studentów Pierwszego Roku. Impreza odbyła się w dniach 10-11 listopada 2018 roku na obiektach warszawskiego AWF-u.

Złote medale zdobyli Bartosz Chałupczyński (pływanie, 50 m stylem klasycznym), męska sztafeta 4x50 m stylem dowolnym (Przemysław Żerański, Dawid Dymek, Michał Lewiński i Bartosz Chałupczyński) oraz drużyna siatkarzy.

Po srebrne krążki sięgnęli Aleksandra Piekut (pływanie, 50 m stylem klasycznym), Dawid Dymek (pływanie, 50 m stylem klasycznym), żeńska sztafeta 4x50 m stylem dowolnym (Julia Osełkowska, Julia Kładoczna, Sylwia Dudek i Aleksandra Pieku) oraz drużyna koszykarzy.

Na trzecim stopniu podium stanęli Stanisław Dawidziuk (wioślarstwo, bieg wagi lekkiej),  Jan Malborski (wioślarstwo, bieg wagi lekkiej), Jakub Cieślik (pływanie, 50 m stylem klasycznym), Adrian Kala (pływanie, 50 m stylem grzbietowym) oraz drużyna siatkarek.

Pełne wyniki zawodów są dostępne na stronie Varsoviady