Znak Politechniki Warszawskiej

Trwa rekrutacja do programu stażowego „Energia dla Przyszłości”

Rekrutacja do programu stażowego "Energia dla Przyszłości" potrwa do 15 maja 2019 r.

Rekrutacja do programu stażowego "Energia dla Przyszłości" potrwa do 15 maja 2019 r.

Studenci i absolwenci wybranych polskich uczelni technicznych, w tym Politechniki Warszawskiej, mają szansę na wzięcie udziału IV edycji programu stażowego przygotowującego do pracy w sektorze energetycznym.

Program „Energia dla Przyszłości” został zainicjowany przez Ministerstwo Energii i powstał przy współpracy z PGE Polską Grupą Energetyczną S.A., Polskim Koncernem Naftowym ORLEN S.A., Polskim Górnictwem Naftowym i Gazownictwem S.A. oraz Polskimi Sieciami Elektroenergetycznymi S.A.

O zakwalifikowanie do programu mogą się ubiegać studenci jednego z dwóch ostatnich semestrów studiów magisterskich i absolwenci studiów magisterskich poniższych wydziałów :

  • Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa;
  • Wydział Mechatroniki;
  • Wydział Elektryczny;
  • Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych;
  • Wydział Inżynierii Chemicznej i Procesowej;
  • Wydział Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska;
  • Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych;
  • Wydział Budownictwa, Mechaniki i Petrochemii (PW Filia w Płocku).

W dniu zgłoszenia kandydaci nie mogą mieć ukończonego 27. roku życia. Dodatkowo ich średnia ocen z ostatniego ukończonego semestru studiów magisterskich nie powinna być niższa niż 4,0. Wymagany poziom znajomości języka angielskiego dla osób ubiegających się o staż to B2.

Kandydaci powinni zapoznać się z regulaminem i wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie Ministerstwa Energii. Maksymalnie 32 osoby, których zgłoszenia zostaną wybrane, otrzymają zaproszenie do etapu II i III, czyli testu wiedzy i rozmowy kwalifikacyjnej. Na podstawie wszystkich wyników zostanie podjęta decyzja o zakwalifikowaniu do programu trwającego od 1 października 2019 r. do 30 września 2020 r. Jego uczestnicy mogą liczyć na wynagrodzenie w wysokości 3600 zł brutto miesięcznie.

Nabór trwa do 15 maja 2019 r., wyniki będą znane w lipcu. Szczegółowe informacje o programie „Energia dla przyszłości” można znaleźć na stronie organizatora.