Teatr Politechniki Warszawskiej z pierwszą nagrodą Grudniowego Akademickiego Przeglądu Artystycznego

Teatr PW z dyplomem GAPA 2018, fot. Teatr PW

Aktorska ekipa reprezentująca Uczelnię zdobyła I miejsce w kategorii Teatr.

GAPA 2018 to kolejna edycja wydarzenia zainicjowanego przez Niezależne Zrzeszenie Studentów Politechniki Warszawskiej oraz Komisję Kultury Samorządu Studentów Politechniki Warszawskiej. Organizatorzy za cel postawili sobie promowanie młodych artystów-amatorów i wzbudzenie w studentach zainteresowania kulturą i sztuką. Uczestnicy występują w pięciu kategoriach: Rock, Stand-up, Śpiew, Taniec, Teatr.

Teatr PW zachwycił jury spektaklem „Gry i zabawy: Wszyscy jesteśmy z kiedyś” w reżyserii Kaliny Rzeźnik. W obsadzie znaleźli się najmłodsi stażem aktorzy, którzy nad spektaklem pracowali od momentu przyjęcia do trupy. Centralnym punktem scenariusza stała się refleksja nad współczesnym obrazem świata. Widzowie zebrani w warszawskim Teatrze Ochoty mieli okazję obejrzeć występ poświęcony mechanizmom dominacji i uległości w społeczeństwach, a także problemowi budowania wspólnoty.

Swoją oficjalną, podwójną premierę spektakl będzie miał 5 i 6 stycznia 2019 na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Więcej informacji na temat grupy teatralnej PW można znaleźć na stronie internetowej.