Sukces studentów Politechniki podczas zawodów lotniczych

Drużyna SAE Aero Design Politechniki Warszawskiej podczas zawodów w Kalifornii

źr. SAE Aero Design Warszawa

Zespół SAE Aero Design Politechniki Warszawskiej zdobył aż 9 z 13 nagród podczas zawodów lotniczych, które odbyły się w dniach 22-24 kwietnia w Kalifornii, w Stanach Zjednoczonych.

Zawody SAE Aero Design WEST 2016  polegały na samodzielnym zaprojektowaniu i zbudowaniu zdalnie sterowanych samolotów o jak największym udźwigu, zaprezentowaniu ich przed komisją sędziowską oraz wykonaniu lotów. Zmagania odbywały się w trzech kategoriach, a nasi studenci brali udział każdej z nich:

• Micro Class Awards – samolot Skylark,
  • Regular Class Awards – samolot Dragonfly,
  • Advanced Class Awards – samolot Baccarat.

Każda z naszych drużyn może cieszyć się z ogromnego sukcesu – samoloty z Politechniki Warszawskiej triumfowały aż 6 razy! Dodatkowo, studenci zdobyli jedno drugie oraz dwa trzecie miejsca.

Do zawodów przystąpiły także zespoły z innych polskich uczelni, którzy także mogą cieszyć się z nagród: Akademia Górniczo Hutnicza z Krakowa oraz Politechnika Poznańska.

Szczegółowe rezultaty z zawodów znajdują się na stronie internetowej SAE Aero Design.

Samolot klasy Regular, fot. SAE AeroDesign Warszawa