Studnia 2016 – największe święto akademików Politechniki Warszawskiej

Studenci podczas koncertów Studni 2015

źr. Studnia

Od 6 do 8 maja studenci naszej Uczelni rozpoczną juwenaliową przygodę. Wydarzeniem inaugurującym będą juwenalia domów studenckich Politechniki Warszawskiej. Będzie to już 45. edycja popularnej Studni na osiedlu akademickim przy pl. Narutowicza.

Pierwsze wydarzenie Studni odbyło się w 1971 roku, jednak impreza nie miała wtedy takiego wymiaru, jak obecnie. W ostatnich latach Studnia zasłynęła nie tylko z olimpiady, gdzie rywalizują między sobą mieszkańcy poszczególnych akademików, ale też ze studenckiego grillowania i koncertów.

Koncertowa część Studni to istotny element promocji twórczości studenckiej. Na scenie prezentuje się wielu artystów, znanych jedynie w lokalnym środowisku akademickim. Zwieńczeniem muzycznych atrakcji są jednak zespoły popularne i znane szerszemu gronu odbiorców.

Atrakcjami tegorocznej Studni są m.in.

• turniej piłki siatkowej,
  • strefy tematyczne,
  • karaoke,
  • Wielkie zmagania akademików,
  • studencki grill
  • koncerty.

Szczegółowy program akademikaliów znajduje się na stronie internetowej Studni.