Studentki PW laureatkami programu "Nowe technologie dla dziewczyn"

Ulotka programu stypendialnego "Nowe technologie dla dziewczyn"

fot. www.perspektywy.pl

Cztery studentki Politechniki Warszawskiej otrzymają stypendia programu "Nowe technologie dla dziewczyn". To Kornelia Łukojć, Karolina Maderska, Natalia Strawa i Marta Wiśniewska.

"Nowe technologie dla dziewczyn" to pionierski w Polsce program stypendialny dla młodych kobiet wiążących swoją przyszłość z branżą informatyczną. Fundacja Edukacyjna Perspektywy i Firma Intel Technology Poland po raz trzeci zaproponowały pomoc maturzystkom i studentkom kierunków informatycznych z uczelni w całej Polsce.

W tym roku do programu zgłosiło się ponad 600 dziewczyn. Wybrano z nich 25 laureatek.

Stypendystki mogą liczyć na wsparcie merytoryczne i pomoc finansową. Znajdą się pod opieką mentora lub mentorki - doświadczonego pracownika firmy Intel. Otrzymają też stypendium w wysokości 12 000 zł brutto. W wakacje zostaną zaś zaproszone na staż w gdańskim centrum badawczo-rozwojowym firmy Intel lub w amerykańskiej siedzibie firmy.

Pełna lista laureatek dostępna jest na portalu Perspektyw