Student PW ze srebrnym medalem Akademickich Mistrzostw Świata

Medaliści Akademickich Mistrzostw Świata w Kolarstwie na podium

Nasz student zdobył już w tym sezonie medale AMP, fot. wuccycling2018

Krzysztof Łukasik – student Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej zajął drugie miejsce w Akademickich Mistrzostwach Świata w Kolarstwie. Medal wywalczył w rywalizacji kolarzy górskich.

Zawody wygrał Erno Mccrae z Belgii. Na trzecim stopniu podium stanął Martin Stosek z Czech.

Na starcie wyścigu stanęło 29 kolarzy. Zawodnicy mieli do pokonania ok. 30 km (siedem rund po 4,3 km). Krzysztof Łukasik od początku jechał w ścisłej czołówce. Na każdym z punktów pomiaru czasu znajdował się w najlepszej trójce. Erno Mccrae wyprzedził go ostatecznie o zaledwie 2 sekundy.

– Akademicki czempionat rozgrywany był w urokliwej miejscowości nieopodal Bragi, która zgodnie z przewidywaniami przywitała nas wysoką temperaturą, znacznie przekraczającą 30 stopni Celsjusza – dzieli się swoimi wrażeniami z zawodów Krzysztof Łukasik. – Od początku wyścigu starałem się dyktować możliwie wysokie tempo. Dobre samopoczucie oraz perfekcyjnie przygotowana trasa sprawiały, że pomimo trudnych warunków atmosferycznych bardzo szybko pokonywaliśmy kolejne rundy. Ku mojemu zadowoleniu z biegiem czasu liczba podążających za moimi plecami rywali była coraz mniejsza. Na ostatnie z siedmiu zadanych przez sędziego okrążeń wjechałem już tylko z zawodnikiem z Belgii. Pomimo licznych ataków wspólnie przejechaliśmy całą rundę i tuż przed metą stoczyliśmy ostateczny pojedynek. Niestety „na kresce” popełniłem błąd, dając się tym samym wyprzedzić rywalowi. Szkoda, zwycięstwo było na wyciągnięcie ręki, mimo to drugie miejsce traktuję jako duży sukces!

Przypomnijmy, że w tym roku nasz student zdobył już dwa złote medale Akademickich Mistrzostw Polski (był najlepszy w wyścigu na czas i wyścigu ze startu wspólnego).

Gospodarzem Akademickich Mistrzostw Świata w Kolarstwie (31 lipca – 4 sierpnia) była Portugalia.