Student PW przewodnikiem złotego medalisty podczas Mistrzostw Europy w Paralekkoatletyce

Aleksander Kossakowski wraz ze swoim przewodnikiem Krzysztofem Wasilewskim,fot. Bartłomiej Zborowski/Polski Komitet Paraolimpijski

20 sierpnia 2018 r. rozpoczęły się Mistrzostwa Europy Osób Niepełnosprawnych w lekkoatletyce w Berlinie. Wśród zawodników znalazł się Aleksander Kossakowski wraz z przewodnikiem Krzysztofem Wasilewskim, studentem ostatniego roku studiów na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych, którzy tworząc silny duet wywalczyli pierwsze miejsce w biegu na 1500 metrów.

Aleksander Kossakowski to student Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, który jest reprezentantem Polski od roku 2015. Ze swoim przewodnikiem Krzysztofem Wasilewskim, studentem Politechniki Warszawskiej współpracuje od kwietnia 2018 r. Podczas Mistrzostw startował w grupie zawodników niewidomych i niedowidzących. Po zaciętej walce na ostatnich 500 metrach, Aleksander z Krzysztofem znaleźli się na mecie jako pierwsi, uzyskując tym samym czas 4:22.45.

fot. Bartłomiej Zborowski/ Polski Komitet Paraolimpijski

Kolejny bieg odbędzie się już w najbliższą niedzielę, 26 sierpnia, tym razem jednak dystans będzie dłuższy i bardziej wymagający – 5000 metrów. Studenci zapowiedzieli, że ponownie zawalczą o jak najwyższe miejsce na podium.

To wyjątkowy sukces. W imieniu całej społeczności akademickiej- gratulujemy!