Studenckie pomysły docenione w konkursie Volkswagen Poznań "Be the Best"

Tomasz Oszczepaliński i Jarosław Lesiak, zdobywcy trzeciego mejsca w konkursie Volkswagen Poznań "Be the Best", fot. arch. Volkswagen Poznań

Jarosław Lesiak i Tomasz Oszczepaliński z Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych PW opracowali pomysły na obniżenie emisji CO2 i kosztów energii w działalności organizatora konkursu. Jury doceniło ich pracę, przyznając im miejsce na podium.

"Be the Best" to rywalizacja, w której studenci, samodzielnie lub w parach, mieli za zadanie opracować konkretny temat wybrany w losowaniu. Nasi reprezentanci zmierzyli się ze studium przypadku przygotowanym przez fachowców Działu Ochrony Środowiska Volkswagen Poznań. Pracując nad rozwiązaniami dotyczącymi redukcji emisji CO2 i kosztów energii, studenci WSiMR zaproponowali rozwiązania takie jak:

• zainstalowanie farmy fotowoltaicznej na gruntach Vw Poznań;
  • wymiana czynnika chłodniczego z obecnie stosowanego R410A na HFC-32;
  • montaż systemu podłóg Pavegen (przetwarzającego ciężar kroków w energię elektryczną);
  • wprowadzenie leasingu samochodów elektrycznych.

Projekt politechnicznego duetu został nagrodzony trzecim miejscem. Zespół otrzymał nagrodę finansową, a dzięki spotkaniom i rozmowom z przedstawicielami firmy studenci zdobyli wiele dodatkowych, fachowych informacji dotyczących branży.

Gratulujemy sukcesu!