Studenci Politechniki Warszawskiej zwycięzcami EDP University Challenge

Zwycięzcy konkursu EDP University Challenge 2018, fot. SKNEN

4 października wręczono nagrody w konkursie poświęconym problemowi odnawialnych źródeł energii. Zdobywcami pierwszego miejsca zostało trzech studentów Wydziału Elektrycznego, związanych ze Studenckim Kołem Naukowym Energetyki Niekonwencjonalnej działającym przy Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa PW.

Uczestnicy konkursu mieli za zadanie przygotować projekt w jednym z czterech wyznaczonych obszarów: innowacyjności, wydajności, marketingu i strategii lub zrównoważonego rozwoju. Z powierzonym zadaniem najlepiej poradzili sobie reprezentanci PW pod opieką Tomasza Gajowika: Mikołaj Koszel, Iwo Piętak i Emanuel Zawodnik.  Zaproponowana przez nich koncepcja „ChargNet: electromobility starts here” ujęła nie tylko publiczność, ale również jury, które zadecydowało o przyznaniu nagrody głównej.

Tegoroczne wyróżnienie nie jest pierwszym, jakie SKNEN zdobyło w ramach rywalizacji EDP University Challenge. W 2017 r. członkowie koła wywalczyli trzecie miejsce dzięki pomysłowi „Eco-Train – The Train of the Future".