Studenci PW zwycięzcami w maratonie City Coders Hackathon

Aplikacja „Płockostan” służąca monitorowaniu stanu zanieczyszczenia powietrza, zdobyła pierwsze miejsce w tegorocznym maratonie programistów City Coders Hackathon Płock, który odbył się 16 i 17 czerwca 2018 r. Autorami zwycięskiego projektu są studenci  z Politechniki Warszawskiej.

Trzyosobowy zespół studentów z PW, w składzie: Łukasz Skarżyński, Bartosz Barwikowski i Konrad Daroch stworzyli wielofunkcyjną aplikację, która zwyciężyła w tegorocznej, drugiej już edycji maratonu programistów w Płocku. „Płockostan” ma wspierać mieszkańców miasta w szybkim pozyskiwaniu informacji na temat bieżącego stanu zanieczyszczenia powietrza. Ponadto, monitoruje i ostrzega o awariach i wypadkach, powodujących nieprzewidziane wcześniej utrudnienia komunikacyjne na terenie miasta. Drugie miejsce zostało przyznane aplikacji prezentującej historię i zabytki miasta z wykorzystaniem technologii AR „Płock wczoraj i dziś”. Zdobywcą trzeciego miejsca jest „Smart Park”, aplikacja informująca o wolnych miejscach parkingowych.

W lipcu mają odbyć się spotkania z autorami zwycięskich projektów. Następnie organizatorzy planują przystąpić do rozpoczęcia etapu wdrażania aplikacji.

Motywem tegorocznej edycji City Coders Hackathon Płock były: mobilność, bezpieczeństwo i przedsiębiorczość. Kryteria oceny projektów konkursowych stanowiły: użyteczność dla mieszkańców Płocka i turystów, innowacyjność, potencjał biznesowy, a także design, funkcjonalność oraz łatwość we wdrażaniu.

Współorganizatorem City Coders Hackathon Płock był CIFAL (Centre International de Formation des Autorites/Acteurs Locaux – Międzynarodowe Centrum Szkoleniowe dla Władz/Podmiotów Lokalnych).