Studenci PW zwycięzcami ogólnopolskiego konkursu inżynierskiego EBEC

Zwycięska reprezentacja PW w finale XII. edycji konkursu inżynierskiego EBEC fot. EBEC

Drużyna studentów z Politechniki Warszawskiej wygrała finalne starcie w XII. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Inżynierskiego EBEC, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Studentów BEST. Finał odbył się 21 i 22 maja w Krakowie. Reprezentacja Politechniki Warszawskiej pokonała drużyny z pięciu krajowych, wiodących uczelni technicznych.

Zwycięska drużyna z Politechniki Warszawskiej w składzie: Wojciech Godlewski, Aleksander Fiuk, Eryk Czyżewski oraz Mateusz Sierakowski wygrała tegoroczny konkurs EBEC w kategorii „Case Study” sprawdzającej umiejętności analitycznego i ekonomicznego myślenia.

Konkurs skierowany jest do studentów kierunków inżynierskich, którzy posiadają umiejętność kreatywnego rozwiązywania problemów i pracy zespołowej oraz potrafią w praktyce wykorzystać teoretyczną wiedzę nabytą podczas studiów. Trzyetapowa rywalizacja drużyn ma na celu wyłonienie najlepszych z najlepszych.

Pierwszym etapem konkursu jest pisemny test eliminacyjny weryfikujący podstawową wiedzę techniczną, pomysłowość oraz umiejętność logicznego myślenia. Na tej podstawie wyłanianych jest 14 najlepszych drużyn z każdego miasta (Warszawa, Kraków, Gdańsk, Łódź, Wrocław, Gliwice), które kwalifikowane są do kolejnego etapu, jakim jest finał lokalny. Drużyny muszą zmierzyć się w nim z zadaniami podzielonymi na dwie kategorie: Team Design i Case Study. W ostatnim etapie konkursu, finale ogólnopolskim, biorą udział dwa najlepsze zespoły, z których jeden reprezentuje Polskę podczas finału europejskiego. W tegorocznej edycji konkursu EBEC Challenge pominięty został jednak etap finału ogólnoeuropejskiego, a ostatnia, zwycięska dla naszej  reprezentacji rywalizacja miała miejsce w Krakowie.