Znak Politechniki Warszawskiej

Studenci PW i SGH laureatami konkursu Google Online Marketing Challenge

Od prawej: Bartłomiej Niespodziany (PW, kapitan), Joanna Sałacińska (PW) i Diana Rumin (SGH), fot. FB

Bartłomiej Niespodziany i Joanna Sałacińska z Politechniki Warszawskiej wraz z Dianą Rumin i Justyną Górską ze Szkoły Głównej Handlowej znaleźli się wśród najlepszych drużyn z Europy w konkursie Google na przeprowadzenie kampanii Adwords.

W tegorocznej edycji Google Online Marketing Challenge 2017 (GOMC 2017) wzięło udział ponad 2600 zespołów z 65 krajów, w tym ponad 1180 z samej Europy. Na liście laureatów znalazło się aż sześć zespołów z Polski. Wśród nich, na ósmym miejscu w Europie, zespół złożony ze studentów Politechniki Warszawskiej i Szkoły Głównej Handlowej.

Konkurs polega na przeprowadzeniu kampanii Adwords dla pozyskanego wcześniej partnera. W przypadku naszych studentów była to kampania dla marki FutureGardens. – Podczas przygotowywania kampanii zmierzyliśmy się z wieloma wyzwaniami: od samej współpracy z partnerem, przez zarządzanie kampanią kilku tysięcy produktów, aż po problemy techniczne serwera w związku z ogromnym obciążeniem – tłumaczy Bartłomiej Niespodziany, kapitan drużyny i student PW. – Efektem kampanii przeprowadzonej w sieci wyszukiwań Google oraz GDN była poprawa wyników sprzedażowych marki oraz zwiększenie świadomości konsumentów.

Bartłomiej Niespodziany podkreśla także jak cenne przy projekcie było wykorzystanie różnorodnych umiejętności członków zespołu. – Jestem pewien, że to właśnie dzięki odpowiedniemu połączeniu kompetencji marketingowych i technicznych udało się nam zająć tak wysokie miejsce w ogólnoświatowym rankingu.

Na liście laureatów konkursu Google znalazło się aż sześć zespołów z Polski. W Europie zwyciężyli studenci z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, a kolejny zespół z UAM znalazł się w finałowym europejskim Top 5.

W ciągu 10 lat trwania konkursu Google Online Marketing Challenge wzięło w nim udział ponad 120 000 studentów i profesorów z niemal 100 krajów.