Stowarzyszenie Studentów 'GEOIDA' na IGSM 2018

16-osobowa grupa studentów reprezentująca Stowarzyszenie Studenckie GIK PW „GEOIDA” wzięła udział w 31. edycji Międzynarodowego Spotkania Studentów Geodezji, które odbyło się w dniach 23-29 czerwca 2018 r. w Walencji.

Główną częścią spotkania była sesja naukowa, podczas której studenci prezentowali swoje projekty. Praca naukowa członków  Stowarzyszenia Studenckiego „GEODIA” z Politechniki Warszawskiej zyskała specjalne wyróżnienie; Kamil Choromański, autor referatu pt. "Use of ArcGIS SDKs in process of developing key administration system" został laureatem 1. miejsca wśród wszystkich prezentowanych prac. Ponadto swoje referaty i postery przedstawili: Jakub Łobodecki, Alicja Konkol, Joanna Wnuk, Joanna Szymczak, Karolina Borkowska i Ewelina Szymańska.

Podczas spotkania odbyła się także prezentacja międzynarodowych firm geodezyjnych oraz warsztaty dla uczestników.

IGSM jest międzynarodowym wydarzeniem, skierowanym do studentów kierunków geodezyjnych  uczelni z całego świata. Organizatorem tych corocznie odbywających się spotkań jest IGSO – Międzynarodowa Organizacja Studentów Geodezji, której głównym celem jest tworzenie platformy wymiany doświadczeń z branży geodezji. Każdego roku, spotkania  odbywają się w innym kraju co daje studentom możliwość poznania odmiennych zwyczajów i kultur, a także korzystnie wpływa na tworzenie międzynarodowej sieci kontaktów.

Wyjazd reprezentacji „GEOIDY” na IGSM 2018 w Walencji wsparli Partnerzy: Hexagon Safety&Infrastructure, Geomax, Limon Dephos Group, Geodetic.co, Gisplay.pl, Geosystem, PKiG.

Gospodarzem 32. edycji wydarzenia, która odbędzie się już za rok będzie Politechnika Warszawska.