Znak Politechniki Warszawskiej

Rynek pracy w kobiecej odsłonie - podsumowanie spotkania

fot. BPI

Pierwsze wydarzenie z cyklu Babskie spotkania – Weź sprawy w swoje ręce mamy już za sobą. W zajęciach wzięło udział około 50 uczestniczek – studentek Politechniki Warszawskiej.

Spotkanie zatytułowane Rynek pracy w kobiecej odsłonie odbyło się 19 października w Gmachu Głównym PW. Dziewczyny miały okazję między innymi poznać realia pracy kobiet w zawodach technicznych. Trenerki z Biura Karier, prowadzące spotkanie, opowiedziały, jak postrzegane są kobiety i z jakimi trudnościami muszą sobie radzić w środowiskach technologicznych czy innych, zdominowanych przez mężczyzn zawodach. Prowadzące obalały również najbardziej popularne mity dotyczące pracy zawodowej kobiet takie jak: władza to atrybut męski, kobiety są mniej inteligentne czy powtarzaną często teorię, że kobiety pracują mniej. 

Dzięki specjalnie przygotowanym warsztatom uczestniczki mogły również lepiej poznać siebie, zastanowić się nad swoimi atutami i tym, jak najlepiej można je wykorzystać na drodze do kariery. Uczestniczki miały okazję utwierdzić się w przekonaniu, że kobiety są rzetelne, wytrwałe, systematyczne. Jako przywódcy są bardziej wspierające niż mężczyźni, natomiast decyzje podejmują w oparciu o informacje ze sprawdzonych źródeł.

Babskie spotkania to cykl dziewięciu spotkań, z których każde dotyczy innego zagadnienia i prowadzone jest przez innego trenera. Poruszane tematy są związane z nauką, jej promocją, rynkiem pracy, ale także z samorozwojem czy marką własną.

Celem projektu jest merytoryczne wspieranie studentek Politechniki Warszawskiej, poszerzanie ich wiedzy w istotnych z punktu widzenia kobiety biznesu zagadnieniach, a także dostarczanie inspiracji do dalszego rozwoju osobistego.

Szczegóły dotyczące listopadowego wydarzenia już wkrótce pojawiają się na stronie: www.pw.edu.pl/babskiespotkania.