Znak Politechniki Warszawskiej

Przewodnik dla nowych studentów

Studenci przed Gmachem Głównym

fot. KFF Focus

Pierwsze tygodnie studiów to dla każdego świeżo upieczonego studenta duży stres. Nowe miejsce zamieszkania, nowe otoczenie, inne niż w szkole wymagania. Co warto wiedzieć, żeby czuć się mniej zagubionym?

Przede wszystkim trzeba wiedzieć, gdzie szukać. Dlatego warto obserwować oficjalne media społecznościowe Politechniki Warszawskiej. Oto najważniejsze z nich:

Żeby na bieżąco informować Was o tym, co dzieje się na naszej Uczelni, prowadzimy również profil na Snapchacie <politechnikawaw>. Jesteśmy na najważniejszych wydarzeniach odbywających się na Politechnice Warszawskiej, odkrywamy przed Wami tajemnice PW i pokazujemy to, co dzieje się po godzinach. Aktywnym użytkownikom Twittera polecamy również nasz oficjalny profil: twitter.com/PW_edu. A tym, którzy chcą zobaczyć najpiękniejsze oblicza Politechniki, polecamy profil na Instagramie. Z kolei wszystkie materiały wideo zamieszczamy na specjalnym kanale na YouTubie.

Wszystkich informacji dotyczących Waszych studiów powinniście szukać na stronach wydziałowych - tam z pewnością znajdziecie informacje o dyżurach Waszych wykładowców, wszelkie formularze, ogłoszenia. Większość aktywności studenckich koordynuje Samorząd Studentów PW, w którego działalność można się też zaangażować. Nasza Uczelnia może pochwalić się dużą liczbą kół naukowych, które osiągają sukcesy w Polsce i za granicą. Działalność ponad 100 kół koordynuje Rada Kół Naukowych. Najlepszą okazją, żeby zapoznać się z ich szeroką ofertą są Targi Kół Naukowych i Organizacji Studenckich KONIK, które odbędą się w dniach 18-19 października 2017 roku w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej.

W Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii znajduje się otwarta dla wszystkich studentów, kreatywna przestrzeń. Z kolei zainteresowanych wyjazdem na studia za granicę odsyłamy do Centrum Współpracy Międzynarodowej. Centrum wspiera zarówno studentów przyjeżdżających, jak i wyjeżdżających, pomaga im przed wyjazdem i w jego trakcie.

Każdy student powinien wiedzieć też, gdzie szukać wiedzy. Najlepszym jej źródłem będzie Biblioteka Główna znajdująca się w Gmachu Głównym PW. Dla studentów oraz doktorantów Politechniki kartą biblioteczną jest Elektroniczna Legitymacja Studencka, która zostaje aktywowana w momencie zapisania się do Biblioteki PW.

O swoją karierę zawodową warto zadbać jak najwcześniej, dlatego polecamy również odwiedziny w Biurze Karier. Pracujący tam konsultanci pomogą Wam wybrać odpowiednią ścieżkę kariery, wesprą w poszukiwaniu staży, praktyk, a nawet pracy.

Życzymy powodzenia w nowym roku akademickim!