Przewodnik dla nowych studentów

Studenci przed Gmachem Głównym

fot. KFF Focus

Pierwsze tygodnie studiów to dla każdego świeżo upieczonego studenta duży stres. Nowe miejsce zamieszkania, nowe otoczenie, inne niż w szkole wymagania. Co warto wiedzieć, żeby czuć się mniej zagubionym?

Przede wszystkim trzeba wiedzieć, gdzie szukać. Dlatego warto obserwować oficjalne media społecznościowe Politechniki Warszawskiej. Oto najważniejsze z nich:

Żeby na bieżąco informować Was o tym, co dzieje się na naszej Uczelni, prowadzimy również profil na Snapchacie <politechnikawaw>. Jesteśmy na najważniejszych wydarzeniach odbywających się na Politechnice Warszawskiej, odkrywamy przed Wami tajemnice PW i pokazujemy to, co dzieje się po godzinach. Aktywnym użytkownikom Twittera polecamy również nasz oficjalny profil: twitter.com/PW_edu. A tym, którzy chcą zobaczyć najpiękniejsze oblicza Politechniki, polecamy profil na Instagramie. Z kolei wszystkie materiały wideo zamieszczamy na specjalnym kanale na YouTubie.

Wszystkich informacji dotyczących Waszych studiów powinniście szukać na stronach wydziałowych - tam z pewnością znajdziecie informacje o dyżurach Waszych wykładowców, wszelkie formularze, ogłoszenia. Większość aktywności studenckich koordynuje Samorząd Studentów PW, w którego działalność można się też zaangażować. Nasza Uczelnia może pochwalić się dużą liczbą kół naukowych, które osiągają sukcesy w Polsce i za granicą. Działalność ponad 100 kół koordynuje Rada Kół Naukowych. Najlepszą okazją, żeby zapoznać się z ich szeroką ofertą są Targi Kół Naukowych i Organizacji Studenckich KONIK, które odbędą się w dniach 18-19 października 2017 roku w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej.

W Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii znajduje się otwarta dla wszystkich studentów, kreatywna przestrzeń. Z kolei zainteresowanych wyjazdem na studia za granicę odsyłamy do Centrum Współpracy Międzynarodowej. Centrum wspiera zarówno studentów przyjeżdżających, jak i wyjeżdżających, pomaga im przed wyjazdem i w jego trakcie.

Każdy student powinien wiedzieć też, gdzie szukać wiedzy. Najlepszym jej źródłem będzie Biblioteka Główna znajdująca się w Gmachu Głównym PW. Dla studentów oraz doktorantów Politechniki kartą biblioteczną jest Elektroniczna Legitymacja Studencka, która zostaje aktywowana w momencie zapisania się do Biblioteki PW.

O swoją karierę zawodową warto zadbać jak najwcześniej, dlatego polecamy również odwiedziny w Biurze Karier. Pracujący tam konsultanci pomogą Wam wybrać odpowiednią ścieżkę kariery, wesprą w poszukiwaniu staży, praktyk, a nawet pracy.

Życzymy powodzenia w nowym roku akademickim!