Projekty z PW podczas Nocy w Instytucie Lotnictwa

Noc w Instytucie Lotnictwa

Po raz ósmy spotkamy się w Instytucie Lotnictwa na nocnym pikniku

To największa w Polsce nocna impreza edukacyjna, której celem jest popularyzacja sektora lotniczego i kosmicznego w Polsce oraz promocja zawodów inżynierskich. Kolejny raz zachęcamy do udziału w Nocy w Instytucie Lotnictwa i odwiedzenia stoisk, na których nasi studenci będą prezentować swoje prace.

Do Instytutu Lotnictwa zapraszamy 13 października 2017, w godz. 17.00-23.00. Na małych i dużych pasjonatów lotnictwa czekają: samoloty, śmigłowce, nowoczesne laboratoria, roboty, symulatory lotu, wystawy i pokazy. Wśród wszystkich tych atrakcji można będzie spotkać m.in. nasze koła naukowe. Sprawdźcie, jakie atrakcje przygotowali dla Was nasi studenci!

Koło Naukowe Lotników Politechniki Warszawskiej - symulator lotu szybowcem PIRAT, symulator lotu samolotem CESSNA 150

Studenckie Koło Aerodynamiki Pojazdów Politechniki Warszawskiej - prezentacja pojazdu KROPELKA 2.0 (pojazdu, który jest w stanie przejechać 600 km na 1 litrze paliwa)

Koło Naukowe Awioniki MelAVio - prezentacja modeli bezzałogowych statków powietrznych wykorzystywanych przez KNA MelAvio:

• Przygotowane platformy użyte zostały podczas wydarzeń takich jak ogólnopolskie zawody akademickie Droniada czy też organizowane w Australii międzynarodowe zawody UAV Challenge Medical Express
  • Odwiedzający stanowisko będą mogli m.in. zobaczyć autorską konstrukcję samolotu pionowego startu i lądowania M7-Murena, będącą połączeniem płatowca z wielowirnikowcem
  • Zaprezentowane będą użytkowane quadrocoptery oraz model latającego skrzydła

Koło Naukowe Fizyków:

• Ramię hydrauliczne
  • Prąd z ziemniaka
  • Generator figur Chladniego
  • Warsztaty: robienie dłoni robota ze słomek i sznurka

Koło Naukowe Napędów Melprop:

• 2 x silnik pulsacyjny
  • Silnik zaworowy
  • Silnik bezzaworowy
  • 2 x silnik rakietowy (paliwo ciekłe i hybrydowy)
  • Budowa silników, zasady działania, symulacje

Studenckie Koło Astronautyczne:

• Łazik Ares
  • Robot mobilny Gaja
  • Model naddźwiękowy rakiety H1
  • Modele sztucznych satelitów Pw-Sat i Pw-Sat 2
  • Gondole balonowe: Strzybóg, Capella

Studenckie Międzywydziałowe Koło Naukowe SAE Aerodesign - pokaz konstrukcji startujących w Aero Design w USA

HYPER POLAND (spółka zał. przez absolwentów PW) - pokaz modelu nowego środka transportu Hyperloop, będącego połączeniem technologii lotniczej oraz kolejowej

Swój wykład (o godz. 19.00, budynek X) będzie miał także Wojciech Bógdał, student Filii PW w Płocku, zawodnik Motoparalotniowej Kadry Narodowej.

Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa (Instytut Techniki Lotniczej i Mechaniki Stosowanej) udostępnił także na wydarzenie dwa bezpilotowe aparaty latające PW-141 ”Samonit” oraz bezzałogowiec PW-100A.

Pełna lista atrakcji znajduje się na stronie wydarzenia. Zachęcamy również do dołączenia do wydarzenia na Facebooku.