Poznajcie Chór Akademicki Politechniki Warszawskiej

Chór Akademicki Politechniki Warszawskiej

W tym roku Chór PW obchodzi 15-lecie, fot. archiwum chóru PW

Śpiewać może każdy, ale oni robią to wyjątkowo dobrze. I to mimo że nie są chórem zawodowym. Jak zdarza im się spędzać czas przed próbami? Dlaczego mają tak świetne wspomnienia z Legnicy? Co łączy ich z Japonią? Zapraszamy do zapoznania się z alfabetem Chóru Akademickiego Politechniki Warszawskiej.

A jak atmosfera

Coś, co sprawia, że członkowie zespołu chcą przychodzić na próby, ćwiczyć, ale też po prostu spędzać ze sobą czas. Podkreślają to zgodnie Krzysiek Zagrodzki i Magda Zlot (oboje w chórze od 6 lat) oraz Wojtek Urbański (może pochwalić się pięcioletnim stażem w zespole).

B jak brak ograniczeń

Mimo że to chór Politechniki Warszawskiej, to nie znaczy, że śpiewają w nim tylko studenci naszej Uczelni. Najlepszym przykładem jest Magda, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego.

C jak czas

Większość osób dołącza do chóru na początku studiów. Edukację uniwersytecką kończą, a w zespole zostają. Niektórzy na naprawdę długo. Rekordzistą jest chórzystka, która śpiewa tu od 15 lat, czyli od początku istnienia chóru.

Pełny alfabet naszego chóru do przeczytania na blogu Plac Politechniki 1

Nabór do zespołu trwa przez cały październik. Spotkania odbywają się w każdy wtorek i czwartek w godzinach 16.00 – 18.00 w siedzibie chóru (Pałacyk Rektorski PW, ul. Koszykowa 80). Nie trzeba przygotowywać żadnych utworów. Dyrygent gra na pianinie kilka dźwięków, które należy powtórzyć. Chodzi o to, żeby sprawdzić, czy kandydat ma słuch muzyczny i jakie są jego predyspozycje głosowe.