PW-SAT 2 na Dniu Wynalazków

Plakat wydarzenia

źr. Politechnika Krakowska

22 kwietnia 2016 roku Politechnika Krakowska organizuje specjalne wydarzenie promujące innowacyjne rozwiązania. Podczas tego Dnia Wynalazków zaprezentowany zostanie PW-Sat2.

PW-Sat2 to już drugi satelita budowany przez studentów z Politechniki Warszawskiej. Tym razem, na jego pokładzie odnajdziemy dwa innowacyjne rozwiązania technologiczne:

• żagiel deorbitalny, czyli system pozwalający na sprowadzenie satelity z orbity po zakończonej misji oraz wspomagający usuwanie śmieci kosmicznych
  • system orientacji statków kosmicznych.

Oprócz przedstawicieli Politechniki Warszawskiej, w Krakowie zaprezentują się wynalazcy z wiodących polskich uczelni i szkół wyższych, a także przedsiębiorstwa i instytucje.

Dzień Wynalazków odbędzie się w Budynku Małopolskiego Laboratorium Budownictwa Energooszczędnego, przy ul. Warszawskiej 24, w godzinach 9:00-17:00. Wstęp jest bezpłatny.

Szczegóły oraz rejestracja odbywają się poprzez stronę internetową.