Nasza studentka z dwoma medalami AMP w Narciarstwie

Medalistki AMP 2018 w slalomie gigancie

Nasza studentka (pierwsza z lewej) znakomicie wypadła w AMP, fot. Michał Szypliński (skifoto.pl)

Zuzanna Czapska wygrała rywalizację w slalomie gigancie i była trzecia w slalomie.

Studentka Politechniki Warszawskiej najpierw całkowicie zdominowała zmagania w slalomie gigancie. Była najlepsza w obu przejazdach, ostatecznie uzyskując 0,99 sekundy przewagi nad drugą zawodniczką i 1,37 sekundy nad trzecią. W narciarstwie alpejskim, w którym różnice często są minimalne, to bardzo wyraźne zwycięstwo.

W slalomie, czyli drugiej konkurencji rozgrywanej w ramach Akademickich Mistrzostw Polski, Zuzanna Czapska zajęła trzecie miejsce. Medal zapewniła sobie dzięki znakomitemu drugiemu przejazdowi, w którym uzyskała najlepszy czas ze wszystkich startujących.

Medalistki AMP 2018 w slalomie

Zuzanna Czapska (pierwsza z lewej) debiutowała w AMP, fot. Michał Szypliński (skifoto.pl)

AMP w Narciarstwie trwały od 4 do 8 marca. Uczestnicy rywalizowali na stoku Herenda w Zakopanem. W zawodach wzięło udział 376 alpejczyków: 156 zawodniczek i 220 zawodników, którzy reprezentowali około 50 uczelni z całego kraju.

Zuzanna Czapska na co dzień studiuje inżynierię środowiska na Wydziale Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska. Co warto podkreślić, był to jej pierwszy start w Akademickich Mistrzostwach Polski.

Szczegółowe wyniki AMP są dostępne na stronie AZS-u Warszawa, organizatora zawodów