Nasza doktorantka w finale konkursu Bizneswoman Roku

Agata Stefanek

Agata Stefanek - CEO firmy NanoSanguis S.A., fot. Facebook

Agata Stefanek – doktorantka na Wydziale Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej ma szansę na tytuł Bizneswoman Roku w kategorii Start-up Roku. Organizatorem konkursu jest Sukces Pisany Szminką - organizacja zajmująca się wspieraniem i promocją działań kobiet w obszarach nauki, kultury i biznesu.

Nasza doktorantka jest członkiem zespołu Laboratorium Inżynierii Biomedycznej, kierowanego przez dr. hab. inż. Tomasza Ciacha, prof. PW oraz CEO firmy NanoSanguis S.A., która opracowuje preparat krwiozastępczy tzw. "sztuczną krew" oraz poszukuje pokrewnego rozwiązania, jakim jest system do długoterminowego przechowywania organów. Agata Stefanek rywalizuje o wygraną w niezwykle mocno obsadzonej kategorii Start-up Roku. Wysoki poziom zgłoszeń sprawił, że to jedyna kategoria, w której zamiast trzech finalistek, wybrano pięć.

Doktorantka z PW ma też szansę na tytuł Biznewoman Publiczności. Jest on przyznawany finalistce, która zdobędzie najwięcej głosów w głosowaniu online. Głosowanie trwa do 4 marca 2017 roku.

Laureatki konkursu poznamy 9 marca 2017 roku podczas gali finałowej.

W tym roku konkurs Bizneswoman Roku odbywa się po raz ósmy. Nagradzane są w nim sukcesy kobiet w biznesie. Wyróżnienia przyznaje się w 7 kategoriach: Sukces w Korporacji, Moja Firma do 4 mln obrotów i powyżej 4 mln obrotów, Start-up roku, Pomysł Na Start, Kobieta w Nowych Technologiach oraz Działalność Społeczna. Konkurs otwiera przed uczestniczkami możliwości rozwoju, pozyskania nowych partnerów biznesowych, inwestorów oraz budowania sieci kontaktów niezbędnych do umacniania swojej pozycji zawodowej.

W tej samej kategorii co Agata Stefanek nominację w konkursie otrzymała Magdalena Janczewska, również doktorantka na Wydziale Inżynierii Chemicznej i Procesowej PW.