Nasi studenci wygrali międzynarodowy konkurs

Bartłomiej Tokarzewski, Dagmara Ćwiek, Karolina Kowal i Tomasz Kolsicki

Nasi studenci wygrali konkurs w kategorii HVAC System Selection, fot. nadesłane

Zespół z Wydziału Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska zajął pierwsze miejsce w konkursie ASHRAE Student Design Competition 2017.

Zwycięską drużynę stworzyli Dagmara Ćwiek, Tomasz Kolsicki, Karolina Kowal i Bartłomiej Tokarzewski. Ich pracę nadzorowali dr inż. Piotr Bartkiewicz z Politechniki Warszawskiej, dr inż. Paweł Wargocki z Duńskiego Uniwersytetu Technicznego oraz Maciej Sobczyk (prezes firmy Geoclima Mechanical Engineering Ltd, Vancouver BC Canada).

W 2017 roku dla uczestników ASHRAE Student Design Competition przygotowano 4 konkursowe kategorie: HVAC Design Calculations, HVAC System Selection, Integrated Sustainable Building Design (ISBD) i The Applied Engineering Challenge. Na zwycięzców każdej z nich czekały nagrody: 2 tysiące dolarów oraz udział w spotkaniu ASHRAE i prezentacja projektu na sesji plenarnej.

Nasi studenci wygrali konkurs w kategorii HVAC System Selection. Zadaniem było tu zaproponowanie trzech koncepcji systemu HVAC dla budynku stacji meteorologicznej położonej na jednej z wysp Diego Ramirez w Chile, położonej 100 km od Przylądka Horn. Następnie uczestnicy mieli wybrać najlepszy projekt. Koncepcje musiały uwzględniać specyfikę stacji, a także być zgodne ze standardami ASHRAE i LEED v4.

Więcej o projekcie naszych studentów na poświęconej mu stronie internetowej