Nasi lekkoatleci z medalami w Akademickich Mistrzostwach Polski

Najlepsze męskie drużyny Akademickich Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce

Najlepsze męskie drużyny Akademickich Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce, fot. Andrzej Domiza [MULTIFOTO]

Najwięcej powodów do radości miał Damian Czykier, który został królem sprintu - wygrał bieg na 100 m. Ponadto męska drużyna z Politechniki Warszawskiej zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej i była trzecia również wśród uczelni technicznych.

Zwycięstwo studenta PW w biegu na 100 m jest niespodzianką. Damian Czykier na co dzień biega na 110 m przez płotki (którego nie ma w programie AMP). Jest zresztą w tej konkurencji mistrzem Polski, czwartym zawodnikiem mistrzostw Europy i półfinalistą olimpijskim. W Akademickich Mistrzostwach Polski wygrał z czasem 10,28 s, lepszym o 0,12 s od drugiego zawodnika na mecie. W finale wszyscy sprinterzy uzyskali świetne wyniki - pomógł w tym bardzo sprzyjający wiatr (3,9 m/s). Warto też przypomnieć, że Damian Czykier poprawił w AMP 2017 swój wynik sprzed roku, kiedy to zajął drugie miejsce.

Tak świetny start naszego sprintera przyniósł dużo punktów do klasyfikacji drużynowej. W tej Politechnika Warszawska, podobnie jak rok temu, musiała uznać wyższość dwóch innych uczelni technicznych: Politechniki Łódzkiej i AGH w Krakowie.

Nasi reprezentanci przywieźli z zawodów także indywidualne medale w klasyfikacji uczelni technicznych. Złoto powędrowało oczywiście do Damiana Czykiera, srebrny medal wywalczył Igor Bastek w rzucie dyskiem, a brązowy Krzysztof Wasilewski w biegu na 800 m. Na trzecich miejscach uplasowały się także nasze sztafety: męska 4x100 m (Stanisław Sobieszek, Wiktor Taraszkiewicz, Jakub Chmielnicki i Damian Czykier) oraz kobieca 4x400 m (Lidia Lewandowska, Alicja Wiernicka, Ewelina Mroczkowska i Justyna Stadnik).

W AMP w Lekkiej Atletyce wystartowało w sumie ponad 1100 zawodniczek i zawodników z około 80 uczelni. Zawody trwały do 25 do 27 maja 2017 roku. Po raz trzeci z rzędu zorganizował je AZS Politechniki Łódzkiej.

Pełne wyniki zawodów dostępne są w komunikacie końcowym