Myśl niestandardowo! – podsumowanie TEDxWUT 2018

25 października 2018 roku Międzynarodowe Koło Naukowe Sustainable Business, działające przy Wydziale Zarządzania Politechniki Warszawskiej, zorganizowało kolejną edycję międzynarodowej konferencji TEDxWUT, fot. BPI

8 mówców, pokaźna dawka inspiracji i motywacji. Tak można opisać w kilku słowach tegoroczną edycję TEDx Warsaw University of Technology, której hasłem przewodnim było stwierdzenie „out of the box”.

W Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW 25 października 2018 roku Międzynarodowe Koło Naukowe Sustainable Business, działające przy Wydziale Zarządzania Politechniki Warszawskiej, zorganizowało kolejną edycję międzynarodowej konferencji TEDxWUT.

Podczas konferencji o swoich pasjach i doświadczeniach opowiedziało ośmiu mówców, wśród których były osoby bezpośrednio związane z Politechniką Warszawską. Jedną z nich jest Mikołaj Marcinkiewicz, którego przemówienie otworzyło tego dnia serię wykładów. Mikołaj brał udział w projektowaniu m.in. satelitów czy robotów. Mikołaj jest współtwórcą StartUp Venture Technology, firmy zajmującej się tworzeniem interaktywnych instalacji oraz gier dla branży eventowej. Podczas swojego wystąpienia Mikołaj podkreślał, że najważniejsze jest, aby ze zdobywanej na studiach wiedzy korzystać w Kołach Naukowych. Zwiększa to konkurencyjność młodych osób na rynku pracy, jak i pozwala zobaczyć świat (jako przykład podał swój wyjazd do Kanady na zawody autonomicznych samochodów).

Mikołaj Marcinkiewicz podczas wystąpienia na TEdxWUT 2018, fot. BPI

Kolejny prelegent podzielił zdanie swojego przedmówcy. Mateusz Koszela od kilku lat podróżuje autostopem po świecie, rozdając przy tym piłki najuboższym dzieciom świata. Dzięki temu w młodym wieku (25 lat) Mateusz czuję, że spełnił swoje marzenia. Przez ponad 2 lata zwiedziła 51 krajów, poznał niesamowitych ludzi i wielokrotnie wychodził ze swojej strefy komfortu. Jak podkreślił, wszystko to dzięki temu, że zmienił „marzenia” na „wyzwania”.

Mateusz Koszela postanowił zmienić wszystko i wyjechał w podróż swojego życia, fot. BPI

Równie ciekawe było wystąpienie Marcina Krzyżkowiaka, obecnego studenta na Wydziale Zarządzania PW i pasjonata możliwości wykorzystania konopi w myśl idei odpowiedzialnego rozwoju. Marcin w ciągu swojej krótki prezentacji zawarł wiele ciekawych faktów na temat konopi siewnych, m.in. na temat ich zastosowania w budownictwie. Już od setek lat mieszanka paździerzy konopi, wapna i wody służyła do budowania domów. Dzisiaj powraca się do tego budulca, a uczestnicy TEDx mogli na własne oczy zobaczyć i dotknąć kuli stworzonej z tej mieszanki.

Marcin Krzyżkowiak to założyciel CannArch, organizacji dostarczającej zdrowe i ekologiczne alternatywy dla codziennych wyborów na bazie konopi siewnych, fot. BPI

Wszystkich zainteresowanych relacjami wideo z tegorocznej edycji TEDx Warsaw University of Technology odsyłamy na FB wydarzenia, gdzie zamieszczono relację live.