Konkurs Airbusa dla studentów

Ruszyła czwarta edycja międzynarodowego konkursu "Pomysły z polotem" skierowanego dla studentów. Główna nagroda wynosi 30 tys. euro.

Konkurs "Pomysły z polotem" (Fly Your Ideas) ma zachęcić studentów do kreatywnej pracy koncepcyjnej i współudziału w tworzeniu norm dla podróży lotniczych. Dotychczasowe edycje przyciągnęły 11 tys. studentów z ponad 600 uczelni i ponad 100 krajów, w tym 22 z Polski.

Ubiegłoroczny zwycięzca, Team Levar, to zespół pięciu studentów designu z Uniwersytetu Sao Paulo w Brazylii, którzy stworzyli zainspirowaną stołem do air hockeya innowacyjną poduszkę powietrzną do ładowania i rozładowywania bagażu. Może ona usprawnić pracę osobom zajmującym się przeładunkiem bagażu na lotniskach.

Rejestracja do konkursu Fly Your Ideas 2015 rozpoczyna się w czerwcu 2014 r., a pomysły można zgłaszać od września. Studenci muszą zarejestrować się jako zespół złożony z trzech do pięciu osób pod adresem www.airbus-fyi.com. Uczestnicy będą mogli rozwinąć swoje pomysły we współpracy z innowatorami Airbusa, a zwycięzcy otrzymają nagrodę w wysokości 30 tys. euro.