Koło Naukowe Robotyków na podium w Konkursie o Nagrodę Szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego

Studenci z KNR Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa zajęli drugie miejsce z projektem modularnej platformy mobilnej ZIPPER w Konkursie o Nagrodę Szefa BBN, który odbył się 19 i 20 czerwca 2015 roku w Krakowie.

Do zespołu budującego platformę należą: Rafał Rosołek, Bartosz Mąkowski, Tomasz Gołaszewski, David Sabat (na zdjęciu) oraz Michał Masiukiewicz, Piotr Jarosz, Kuba Adamiec, Piotr Orzechowski.

Rywalizacja została podzielona na dwie części - teoretyczną i praktyczną. W konkursie najwyżej oceniano pomysł, ideę i sposób ich prezentacji, a pozostałe punkty można było zdobyć za praktyczny pokaz możliwości robotów i umiejętności ich operatorów.

W konkursie udział wzięło osiem zespołów akademickich:

• AERO Team ILK AGH – Akademia Górniczo-Hutnicza (1. miejsce),
  • JEDI – Politechnika Wrocławska (3. miejsce),
  • Koło Naukowe Robotyki – Politechnika Białostocka,
  • Koło Naukowe Robotyków – Politechnika Warszawska (2. miejsce),
  • Koło Naukowe SKaNeR – Politechnika Łódzka (4. miejsce),
  • Koło Robotyki – Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego,
  • Międzywydziałowe Koło Naukowe High Flyers – Politechnika Śląska,
  • Studenckie Koło Automatyków SKALP – Politechnika Gdańska.