Kamila Doniec i Filip Bożek laureatami konkursu Mieszkanie Plus

Kamila Doniec i Filip Bożek wraz z prezesem S.A.M.I. Architekci Mariuszem Lewandowskim odbierają nagrodę w konkursie, fot. mieszkaniadlarozwoju.pl

Tegoroczni dyplomanci studiów magisterskich na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej otrzymali jedną z czterech równorzędnych głównych nagród w konkursie na opracowanie projektu Modelowego Domu Wielorodzinnego programu Mieszkanie Plus. W konkursie wzięli udział jako zespół projektowy pracowni S.A.M.I Architekci.

Oprócz nich nagrodzono jeszcze Mateusza Herbsta, Mateusza Gierszona oraz Kuryłowicz & Associates. Laureaci otrzymali czeki o wartości 35 tys. złotych.

W pierwszym etapie konkursu zgłoszono ok. 270 prac, do drugiego jury zakwalifikowało 11 z nich. Teraz mają być one wykorzystane do projektowania i budowania kolejnych osiedli z tanimi mieszkaniami na wynajem, które będą powstawać w Polsce.

Wszystkie zgłoszone w konkursie prace będzie można obejrzeć podczas wystawy zorganizowanej w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego przy ulicy Dobrej 56/66. Wernisaż odbędzie się 14 września 2017 roku o godz. 18.00. Wystawa będzie czynna od 15 do 24 września (od wtorku do soboty w godzinach 12.00-16.00, a w niedziele od 10.00 do 14.00).

Zapraszamy do obejrzenia debaty pokonkursowej z udziałem laureatów z naszej Uczelni: