Jak wygląda życie w akademiku PW? - nowy wpis na blogu

Tysiące wydanych kluczy, kołder i pościeli. Tak właśnie wygląda akcja „kwaterunek”, fot. BPI

Chociaż do rozpoczęcia roku akademickiego zostało sporo czasu, to dla osób rozpoczynających dopiero przygodę z Politechniką Warszawską jest to odpowiedni czas, aby pomyśleć o tym, gdzie będą mieszkać podczas studiów.

Akcja kwaterunkowa dla pierwszorocznych studentów w tym roku rozpoczęła się 11 lipca i potrwa do poniedziałku 31 lipca. Wszystko po to, aby również ci, którzy dostali się na studia w 3. turze rekrutacji, także mogli starać się o miejsce w akademiku. Na nowych studentów czeka ponad 1200 miejsc, czyli 20% wszystkich miejsc w Domach Studenckich!

– W ubiegłym roku ułatwiliśmy proces składania wniosków dotyczących zakwaterowania w akademiku – wyjaśnia Adrian Augustowski, Przewodniczący Komisji Kwaterunkowej Samorządu Studentów Politechniki Warszawskiej. – Wszystko po tu, aby nowi studenci mogli w prosty i szybki sposób zgłosić chęć zamieszkania w politechnicznych akademikach.

Teraz podczas trwania akcji kwaterunkowej wystarczy przedstawić tylko jeden dokument - potwierdzenia miejsca zamieszkania. Po takie zaświadczenia należy udać się do Urzędu Miasta lub Gminy, w zależności gdzie ktoś mieszka. Następnie korzystając z Systemu Elektronicznego Kwaterowania Studentów, czyli strony kwaterunek.sspw.pl możemy, zgodnie z zamieszczoną tam instrukcją, przystąpić do rejestracji. Ważne jest, aby podczas tego procesu pamiętać o wgraniu załącznika – potwierdzenie miejsca zamieszkania.

Więcej użytecznych informacji na temat akademików dla tych, którzy dopiero zaczną swoją studencką przygodę do przeczytania w najnowszym wpisie na blogu blogu Plac Politechniki 1.