Jak łączyć pracę z nauką? – przed nami kolejne wydarzenie z cyklu Babskie Spotkania

fot. BPI

Studia, ah studia… We wspomnieniach i opowieściach wielu jawią się jako nieustający czas imprez, atrakcji i niczym niezakłóconej zabawy. Otrzęsiny, długie wakacje, nieobowiązkowe wykłady, coroczne Juwenalia, nocne posiadówki w akademiku… A gdzie czas na pracę? O tym jak go znaleźć opowiedzą specjalistki w tej dziedzinie podczas Babskiego Spotkania już 6 czerwca 2018 r.

Studentki politechniki doskonale wiedzą, że oprócz rozrywki, czas studiów to najczęściej prawdziwa harówka i długie, spędzone nad książkami noce, zwłaszcza dla tych ambitnych.

Kolokwia, sprawozdania, projekty, prezentacje. Większość z nas, zdaje sobie sprawę, że to wszystko stanowi doskonałą gimnastykę umysłową, daje szansę do zdobycia nowych umiejętności, a przede wszystkim prowadzi do uzyskania wymarzonego tytułu, ale…mimo wszystko jest bardziej teorią niż praktyką. Podczas gdy szukając pracy po studiach, pierwszym wymaganiem, które pojawia się w ofertach pracy jest „doświadczenie zawodowe”, same studia nie zagwarantują spełnienia tego wymogu.  Pracodawcy cenią u potencjalnych pracowników aktywność, zaangażowanie w różnorodne działalności, dostrzegają również umiejętności organizacji czasu. Czy ta charakterystyka  pasuje do pracującej studentki? TAK!

Co więc zrobić aby spełnienie tego kryterium stało się realne? Jak połączyć wymagające studia z równoczesnym zdobywaniem pierwszych doświadczeń zawodowych? Czy jest to w ogóle wykonalne? I przede wszystkim - czy warto?

Na te i inne pytania będziecie mogły uzyskać odpowiedź podczas czerwcowej edycji Babskich Spotkań „Jak łączyć naukę z pracą”, które poprowadzą specjalistki w tej dziedzinie.

Na spotkanie obowiązują zapisy>>> Ilość miejsc jest ograniczona.