Znak Politechniki Warszawskiej

II edycja ogólnopolskiego konkursu dla programistów „Daj Się Poznać”

Logo Konkursu

Studenci, zainteresowani programowaniem i szeroko pojętą informatyką mogą zgłosić udział w konkursie do końca drugiego tygodnia marca 2016. Zmagania programistów trwać będą  od marca do końca maja, natomiast w pierwszej połowie czerwca wyłonieni zostaną zwycięzcy. Konkurs zakończy się 18 czerwca Galą Finałową w siedzibie firmy Microsoft.

Głównym założeniem konkursu jest aktywizacja środowisk programistycznych, zachęcenie do zdobywania nowej wiedzy oraz dzielenie się nią na forum publicznym. Rywalizacja polega na rozwoju własnego projektu open source: może to być gra na telefon, kompilator, portal społecznościowy, framework do budowania systemów webowych, biblioteka javascript, wtyczka do IDE, player audio/video, sterownik, przetwarzanie danych w chmurze, aplikacja na facebooka itp.

Uczestnicy będą opisywać prowadzone przez siebie działania na blogu technicznym przez minimum 10 tygodni. Proces opisywania swoich doświadczeń ma wspomóc kształtowanie nawyku ciągłego rozwoju i traktowania programowania jako hobby. Programiści, oprócz wielu wartościowych nagród, zdobędą przede wszystkim doświadczenie, niezwykle cenne na rynku pracy.

Organizatorem konkursu jest Maciej Aniserowicz – jeden z liderów polskich społeczności programistycznych, twórca podcasta programistycznego devtalk.pl, autor bloga devstyle.pl i prelegent na największych polskich konferencjach oraz grupach pasjonackich w całym kraju. Partnerem Strategicznym inicjatywy została firma Microsoft.

Więcej informacji o konkursie bezpośrednio na stronie „Daj Się Poznać".