Duet studentek Wydziału Architektury PW wyróżniony w konkursie Great Kemeri Bog Visitor Center

Projekt centrum dla zwiedzających łotewski park Kemeri autorstwa Marty Buchner i Aleksandry Kubiak, fot. BeeBreeders

Projekt Marty Buchner i Aleksandry Kubiak został uznany za najlepszy spośród wszystkich zgłoszonych projektów studenckich.

Park Narodowy Kemeri to jedno z największych tego typu miejsc w Europie. Nazywany często „magicznymi bagnami Łotwy”, każdego roku jest celem wielu wycieczek. Turystów przyciągają tam m.in. słynne źródła siarczanowe o właściwościach leczniczych.

Zadaniem uczestników konkursu było zaproponowanie koncepcji architektonicznej centrum, z którego będą mogli korzystać wszyscy odwiedzający park. Kluczowymi cechami projektu, na jakie zwracali uwagę organizatorzy, miała być funkcjonalność, niebanalność oraz pogodzenie kompozycji i struktury obiektu z charakterem samego parku. Pomysł Marty Buchner i Aleksandry Kubiak, na co dzień studentek Wydziału Architektury PW, spełniał narzucone kryteria i został uznany za najlepszy spośród konceptów studenckich zgłoszonych do rywalizacji.

Zwycięską prezentację można obejrzeć na stronie konkursu.