Alpejczycy z Politechniki Warszawskiej na podium AZS Winter Cup

Najlepsze męskie zespoły AZS Winter Cup 2016/2017

Najlepsze męskie zespoły AZS Winter Cup 2016/2017, fot. Michał Szypliński (skifoto.pl)

Zawodnicy reprezentujący naszą Uczelnię będą miło wspominać Akademicki Puchar Polski w Narciarstwie Alpejskim 2016/2017. Męska drużyna z PW zajęła w klasyfikacji generalnej drugie miejsce, a w indywidualnych zmaganiach trzeci w slalomie gigancie był Jakub Zastawny.

We właśnie zakończonej edycji AZS Winter Cup odbyło się w sumie 5 zawodów (włącznie z finałem). Alpejczycy zbierali punkty za miejsca zajęte w każdej z eliminacji. Rywalizowali w dwóch konkurencjach: slalomie i slalomie gigancie.

Klasyfikację drużynową mężczyzn wygrali zawodnicy ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, którzy okazali się lepsi od alpejczyków z Politechniki Warszawskiej i Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Najbardziej zadowolony w ekipie z naszej Uczelni mógł być Jakub Zastawny, indywidualnie trzeci w slalomie gigancie i czwarty w slalomie.

W klasyfikacji kobiet na podium stanęły drużyny AWF Katowice, Uniwersytetu Jagiellońskiego i ALK Warszawa. Reprezentacja PW zajęła 8. miejsce.

Przypomnijmy, że nasi alpejczycy świetnie spisali się w Akademickich Mistrzostwach Warszawy i Mazowsza. Męska drużyna zajęła w nich pierwsze miejsce, a kobieca – trzecie.