Znak Politechniki Warszawskiej

Aktualności

Spotkania informacyjne Erasmus+

Chcesz podróżować, poznawać nowe kultury i jednocześnie studiować? Skorzystaj z programu Erasmus+ i wyjedź na studia za granicę.

CSZ zaprasza na wykłady w semestrze letnim

Oferta skierowana jest przede wszystkim do doktorantów i studentów naszej Uczelni, ale mogą skorzystać z niej również pracownicy naukowi z innych instytucji badawczych. Zapisy prowadzone są od 12 do 18 lutego 2018.

Sukcesy naszych szachistów w Akademickich Mistrzostwach Polski

Szachy

Reprezentacja Politechniki Warszawskiej wygrała rozrywki drużynowe, a Kacper Żochowski był trzeci w turnieju mężczyzn.

„Chcę zarażać pasją do książek” - nowy wpis na blogu

Paweł Dębowski - youtuber, twórca popularnego kanału o książkach P42, student fizyki technicznej na Wydziale Fizyki PW. W najnowszym wpisie na blogu opowiada o swojej pasji do książek, początkach na YT i sposobach na zostanie zauważonym spośród milionów.

Rada Kół Naukowych z nowym zarządem

Nowy Zarząd Rady Kół Naukowych

W 2018 roku Przewodniczącą Rady Kół Naukowych będzie Aleksandra Martynowicz. Wiceprzewodniczącym RKN ds. Puli na Projekty Naukowe został Dawid Kornacki, a Urszula Dancewicz będzie pełniła rolę Wiceprzewodniczącej ds. Ogólnych.

Nasi studenci spełnią swoje marzenia z PZU

Mateusz Dardziński, Jakub Piech i Konrad Krasuski

Mateusz Dardziński, Konrad Krasuski i Jakub Piech wygrali stypendia w wysokości 5 tys. zł. w ramach konkursu "Inwestycja w Przyszłość" organizowanego przez PZU. Konkurs nagradza aktywnych i ambitnych studentów, którzy chcą rozwijać swoje kompetencje i realizować ciekawe projekty.

Kreatywny Semestr Projektowy – zajęcia dla pomysłowych

Plakat KSP

Kreatywny Semestr Projektowy to dodatkowe semestralne zajęcia projektowe realizowane na poziomie centralnym Politechniki Warszawskiej. Podczas tych zajęć studenci studiów I i II stopnia z różnych wydziałów PW realizują w grupach otwarte zadania projektowe. Uczestnicy zajęć zyskają 4 punkty ECTS za semestr ciężkiej, ale satysfakcjonującej pracy. Zapisy trwają do 6 do 20 lutego 2018.

Poznaliśmy nowe władze Samorządu Studentów PW

W minioną sobotę, 13 stycznia 2018 r., wybrano nowe władze Samorządu Studentów Politechniki Warszawskiej. Nowym przewodniczącym SSPW został Konrad Krawczyk.

Zagłosujmy na studentów PW w konkursie PZU!

Baner promujący konkurs PZU "Inwestycja w Przyszłość"

Mateusz Dardziński, Konrad Krasuski i Jakub Piech biorą udział w konkursie "Inwestycja w Przyszłość". Laureaci otrzymają m.in. stypendium w wysokości 5 tys. złotych.

"Legia Akademicka" – pilotażowy program szkolenia dla studentów

Politechnika Warszawska przystąpiła do programu ochotniczego szkolenia wojskowego studentów "Legia Akademicka". Szkolenie będzie dzieliło się na cześć teoretyczną – realizowaną w uczelni trakcie roku akademickiego oraz część praktyczną, przeprowadzaną w jednostkach, centrach i ośrodkach wojskowych. Zapraszamy na Dzień Otwarty Legii Akademickiej na Politechnice.

WOŚP na Politechnice Warszawskiej

Niezależne Zrzeszenie Studentów Politechniki Warszawskiej po raz trzeci zagra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy! Zapraszamy wszystkich do wsparcia akcji.

Konkurs o Nagrodę Siemensa dla studentów i absolwentów

Prawie 100 naukowców i 30 studentów zostało do tej pory laureatami Konkursów o Nagrodę Siemensa. Rozpoczyna się kolejna edycja konkursu dla absolwentów polskich uczelni technicznych i instytutów naukowo-badawczych.

Stwórz rozwiązanie dla swojej uczelni – konkurs Samsunga

Jeśli jesteś studentem lub pracownikiem uczelni i przeszkadzają ci panujące na niej rozwiązania lub ich brak, zaproponuj swoje. Ułatw wszystkim życie na uczelni i zgarnij atrakcyjne nagrody.

Złoty medal w Akademickich Mistrzostwach Polski FTS w Tańcu Sportowym

Bartosz Lewandowski i Anna Wałachowska

Bartosz Lewandowski i Anna Wałachowska – para reprezentująca Politechnikę Warszawską nie miała sobie równych w tańcach latynoamerykańskich.

Zajęcia poniedziałkowe w czwartek

W czwartek, 4 stycznia 2018 roku, odbędą się zajęcia zgodnie z planem obowiązującym w poniedziałek.

Student GiK, Mister PW i iluzjonista w jednym - nowy wpis na blogu

Maciej Piskorz z Wydziału Geodezji i Kartografii w ubiegłym roku swoim urokiem osobistym zaczarował (dosłownie!) jury i został Misterem PW 2016. W najnowszym wpisie na blogu student PW opowiada o swojej pasji i magicznych umiejętnościach.

Data Science Masters - konkurs na najlepszą pracę magisterską

Z końcem listopada ruszył nabór do pierwszej edycji konkursu na najlepszą pracę magisterską z zakresu Machine Learning i Data Science – “Data Science Masters”. Jego organizator, Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, zaprasza do udziału wszystkich absolwentów polskich uczelni, którzy obronili się między 1 stycznia 2016 a 31 grudnia 2017 r.

Nasi studenci stypendystami Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej

Poznaliśmy laureatów stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia na rok akademicki 2017/2018. W tym gronie jest 36 studentów Politechniki Warszawskiej.

Znamy laureatów Stypendium im. Mieczysława Króla

Dziesięcioro studentów Politechniki Warszawskiej otrzymało Stypendia im. Mieczysława Króla. 8 grudnia 2017 roku odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów.

Konkurs programistyczny Campus App Challenge

Plakat hackathonu Campus App Challenge

W wielopiętrowych, zadaszonych obiektach, gdzie zawodzi GPS, doskonale radzi sobie mikrolokalizacja. Można ją wykorzystać, aby podnieść komfort przebywania w budynkach akademickich. Jak to zrobić? Sprawdzą uczestnicy hackathonu Campus App Challenge, który odbędzie się na Politechnice Warszawskiej.

XV Grudniowy Akademicki Przegląd Artystyczny przed nami!

Wśród studentów Politechniki Warszawskiej kryje się sporo artystycznych dusz. Niezależne Zrzeszenie Studentów PW i Komisja Kultury SSPW chce pomóc młodym artystom zaistnieć. Studenci zapraszają studentów na Grudniowy Akademicki Przegląd Artystyczny.

Podróżnicza pasja studenta PW - nowy wpis na blogu

Janusz Ozdowski, student na Wydziale Administracji i Nauk Społecznych Politechniki Warszawskiej, wraz z koleżanką poznaną na Facebooku, postanowił wyruszyć w 60-dniową podróż autostopem do Chin. Studenci w czasie wyjazdu nie tylko przeżyli niesamowitą przygodę, ale również zebrali prawie 3 tysiące złotych dla podopiecznych Fundacji Spełnionych Marzeń.

Studenckie Koło Astronautyczne nagrodzone w konkursie StRuNa 2017

Satelita PW-Sat2 zaprojektowany przez Studenckie Koło Astronautyczne

Studenci ze SKA otrzymali trzecią nagrodę w kategorii Projekt Roku 2017. Zostali docenieni za produkcję i testy żagla deorbitacyjnego satelity PW-Sat2. 

Wolontariat? Warto! - nowy wpis na blogu

Stefan Pytel

Stefan Pytel, wolontariusz Fundacji Harambee Polska oraz student Politechniki Warszawskiej, od ponad dwóch lat z rodziną pomaga mieszkańcom Afryki. W 2017 roku spędził niespełna miesiąc w Kenii m.in. remontując budynki. 

Ślizgawka PW – wyjdźmy wspólnie na lodowisko

Ślizgawka PW to wspaniała zabawa i świetna przygoda zarówno dla tych, którzy jeszcze nigdy nie mieli okazji pojeździć na łyżwach, ale także dla tych, którzy już śmigają zawodowo. Samorząd Studentów już po raz kolejny organizuje dla studentów Politechniki Warszawskiej darmowe wyjścia na lodowisko na Torwarze.