Znak Politechniki Warszawskiej

Aktualności

Zerówki 2018

Wakacyjne obozy integracyjne to świetna okazja do nawiązania pierwszych, studenckich znajomości.

Wyjazdy integracyjne dla nowoprzyjętych studentów PW

Jak wygląda życie w akademiku PW? - nowy wpis na blogu

Tysiące wydanych kluczy, kołder i pościeli. Tak właśnie wygląda akcja „kwaterunek”, fot. BPI

Chociaż do rozpoczęcia roku akademickiego zostało sporo czasu, to dla osób rozpoczynających dopiero przygodę z Politechniką Warszawską jest to odpowiedni czas, aby pomyśleć o tym, gdzie będą mieszkać podczas studiów.

Stypendium ministra za wybitne osiągnięcia dla studentów na rok akademicki 2018/2019

Na studentów, którzy mają na swoim koncie wybitne osiągnięcia naukowe, artystyczne lub sportowe czeka możliwość ubiegania się o Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Wyróżnienie dla studenta PW w konkursie na Doroczną Nagrodę BDA-SARP

W dniach 28 czerwca – 1 lipca 2018 r. w Berlinie odbył się finał konkursu na Doroczną Polsko-Niemiecką Nagrodę Integracyjną BDA-SARP. Decyzją jury, jedno z dwóch finałowych wyróżnień otrzymał student Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, Mikołaj Gomółka.  

Studenci PW zwycięzcami w maratonie City Coders Hackathon

Aplikacja „Płockostan” służąca monitorowaniu stanu zanieczyszczenia powietrza, zdobyła pierwsze miejsce w tegorocznym maratonie programistów City Coders Hackathon Płock, który odbył się 16 i 17 czerwca 2018 r. Autorami zwycięskiego projektu są studenci  z Politechniki Warszawskiej.

Stowarzyszenie Studentów 'GEOIDA' na IGSM 2018

16-osobowa grupa studentów reprezentująca Stowarzyszenie Studenckie GIK PW „GEOIDA” wzięła udział w 31. edycji Międzynarodowego Spotkania Studentów Geodezji, które odbyło się w dniach 23-29 czerwca 2018 r. w Walencji.

Wydział SiMR sportowym mistrzem PW

Zdobywcą trofeum podczas zawodów sportowych Puchar Politechniki Warszawskiej 2017/2018 organizowanych przez Studium Wychowania  Fizycznego i Sportu PW oraz Samorząd Studentów PW został Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych.

Roboty z PW w Teatrze Studio

Już w najbliższy piątek 29 czerwca o godzinie 20.30 w Teatrze Studio odbędzie się przedstawienie „NATIONAL AFFAIRS-STS”, w którym wezmą udział roboty stworzone przez studentów z Koła Naukowego Robotyków KNR MEiL PW.

Kolejna edycja sondażu #PowiedzPW

Dział Badań i Analiz CZIiTT PW zaprasza do wzięcia udziału w kolejnej edycji sondażu #PowiedzPW

Studenci PW inicjatorami dobrych zmian

Studenci z Koła Naukowego Inżynierii Komunikacyjnej Politechniki Warszawskiej chcąc umożliwić studentom i pracownikom łatwiejsze przemieszczanie się po okolicznym terenie Uczelni, zgłosili do Budżetu Partycypacyjnego m. st. Warszawy projekt „Dobre chodniki dla Politechniki”. Głosowanie na projekty trwa do 30 czerwca.

Wyniki Sondażu #PowiedzPW – Przedsiębiorczość

fot. unsplash.com, Nik MacMillan

Dział Badań i Analiz CZIiTT PW kolejny raz zapytał studentów PW o opinię. Znamy już wyniki najnowszego sondażu #PowiedzPW!

Wygrana Studentów PW w Konkursie Architektury Ceglanej

Studenci Politechniki Warszawskiej zdobyli podium w I edycji Konkursu Architektury Ceglanej organizowanego przez Związek Pracodawców Ceramiki Budowlanej i Stowarzyszenie Architektów Polskich. 

Sukces naszych studentów w Droniadzie 2018

Studenci z koła naukowego WUThrust podczas Droniady 2018

Koło naukowe WUThrust działające przy Wydziale Elektrycznym PW zajęło drugie miejsce w ogólnopolskim konkursie dla zespołów akademickich w misjach związanych z wykorzystaniem dronów w strefie U-Space i systemów analizy informacji.

Studenci PW zwycięzcami ogólnopolskiego konkursu inżynierskiego EBEC

Zwycięska reprezentacja PW w finale XII. edycji konkursu inżynierskiego EBEC fot. EBEC

Drużyna studentów z Politechniki Warszawskiej wygrała finalne starcie w XII. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Inżynierskiego EBEC, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Studentów BEST. Finał odbył się 21 i 22 maja w Krakowie. Reprezentacja Politechniki Warszawskiej pokonała drużyny z pięciu krajowych, wiodących uczelni technicznych.

Student PW z najlepszą pracą inżynierską

Absolwent Wydziału Mechanicznego, Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej, autor pracy dyplomowej „Analiza wykorzystania ciepła systemowego do wytwarzania chłodu dla potrzeb klimatyzacji”, Łukasz Grębowski zdobył I miejsce w otwartym konkursie na pracę inżynierską o tematyce energetycznej. Organizatorami konkursu są Veolia Energia Warszawa i Politechnika Warszawska.

Współpraca Wydziału Transportu z PZWLP

Wydział Transportu Politechniki Warszawskiej

W odpowiedzi na potrzebę pozyskania zdolnej kadry pracowniczej, Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów zorganizował pierwszy w Polsce program flotowych staży, którego uczestnikami są studenci Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej.

Studenci PW na International Festival of Warsaw

Podczas wydarzenia będzie można spotkać cztery Koła Naukowe PW, fot. BPI

Już w najbliższą sobotę 9 czerwca 2018 r. w godzinach 10.00-22.00 podczas International Festival of Warsaw, mieszkańcy stolicy będą mieli możliwość doświadczenia różnorodności narodowości i kultur, których przedstawiciele mieszkają w Polsce. W programie festiwalu znalazła się Strefa Aktywnej Nauki, gdzie swoją działalność zaprezentują Koła Naukowe z Politechniki Warszawskiej. Wydarzenie odbędzie się w Parku Marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego w Warszawie.

Brąz dla naszych na Shell Eco Marathon we Francji

Studenci PW na bardzo wymagającym torze pod Paryżem uzyskali wynik 170 km na litrze paliwa, fot. SKAP

Studenci Politechniki Warszawskiej ze Studenckiego Koła Aerodynamiki Pojazdów działającego przy Wydziale Mechanicznym, Energetyki i Lotnictwa odnieśli duży sukces podczas zeszłotygodniowego maratonu bolidów Shell Eco Marathon Challenger, który odbył się pod Paryżem. Miejsce na podium stanowi dla drużyny dodatkowy czynnik motywacyjny przed zbliżającym się głównym Shell Eco Marathonem, który odbędzie się już 5 lipca w Londynie i potrwa do 8 lipca.  

Medale PW w AMP w Jeździectwie

Medaliści klasyfikacji generalnej AMP w Jeździectwie

Politechnika Warszawska zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Polski w Jeździectwie (za Uniwersytetem Warszawskim oraz Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego). To oznacza, że PW wygrała klasyfikację wśród uczelni technicznych. 

Nasi lekkoatleci z medalami w Akademickich Mistrzostwach Polski

Najwięcej powodów do radości może mieć Adam Stec, który wygrał bieg na 1500 m wśród studentów ze wszystkich typów uczelni, a do tego dołożył 3 medale w klasyfikacji obejmującej uczelnie techniczne (złoto na 1500 m i dwa brązy: na 800 m i w sztafecie 4x400 m). 

Bezpłatne zajęcia przygotowawcze do egzaminów z języka angielskiego

Zapisy na kursy trwają do 15 czerwca 2018, fot.: KFF Focus

Studium Języków Obcych Politechniki Warszawskiej zaprasza do udziału w kursach skierowanych do studentów zainteresowanych podnoszeniem swoich kompetencji w zakresie znajomości języka angielskiego. Zapisy ruszają 1 czerwca i potrwają do 15 czerwca 2018 r.

Politechniczna reprezentacja na 22. Pikniku Naukowym

Wśród wystawców na Pikniku będzie można spotkać również Koła Naukowe i Wydziały Politechniki Warszawskiej, fot. BPI

Polskie Radio we współpracy z Centrum Nauki Kopernik już po raz 22 organizuje Piknik Naukowy, którego najbliższa edycja odbędzie się w sobotę 9 czerwca w godzinach 11.00-20.00. Wśród prawie 200 wystawców, znajdą się również Koła Naukowe i Wydziały Politechniki Warszawskiej. 

Jak łączyć pracę z nauką? – przed nami kolejne wydarzenie z cyklu Babskie Spotkania

Studia, ah studia… We wspomnieniach i opowieściach wielu jawią się jako nieustający czas imprez, atrakcji i niczym niezakłóconej zabawy. Otrzęsiny, długie wakacje, nieobowiązkowe wykłady, coroczne Juwenalia, nocne posiadówki w akademiku… A gdzie czas na pracę? O tym jak go znaleźć opowiedzą specjalistki w tej dziedzinie podczas Babskiego Spotkania już 6 czerwca 2018 r.

Studenci PW wiedzą jak nie marnować żywności

Każdego roku w Polsce marnuje się 9 mln ton żywności. Studenci z Politechniki Warszawskiej postanowili coś z tym zrobić. Ich pomysł na rozwiązanie problemu został doceniony i uzyskał grant Tesco Polska w ramach konkursu „Tesco Poland food waste reduction challenge”.

Medale PW w AMP w Aerobiku Sportowym

Medaliści AMP w Aerobiku Sportowym w rywalizacji par

Dwa srebrne i trzy brązowe medale wśród wszystkich typów uczelni - to dorobek naszych zawodników w Akademickich Mistrzostwach Polski w Aerobiku Sportowym. Politechnika Warszawska zdominowała do tego rywalizację wśród uczelni technicznych.