Znak Politechniki Warszawskiej

Aktualności

Studenckie Koło Astronautyczne nagrodzone w konkursie StRuNa 2017

Satelita PW-Sat2 zaprojektowany przez Studenckie Koło Astronautyczne

Studenci ze SKA otrzymali trzecią nagrodę w kategorii Projekt Roku 2017. Zostali docenieni za produkcję i testy żagla deorbitacyjnego satelity PW-Sat2. 

Wolontariat? Warto! - nowy wpis na blogu

Stefan Pytel

Stefan Pytel, wolontariusz Fundacji Harambee Polska oraz student Politechniki Warszawskiej, od ponad dwóch lat z rodziną pomaga mieszkańcom Afryki. W 2017 roku spędził niespełna miesiąc w Kenii m.in. remontując budynki. 

Ślizgawka PW – wyjdźmy wspólnie na lodowisko

Ślizgawka PW to wspaniała zabawa i świetna przygoda zarówno dla tych, którzy jeszcze nigdy nie mieli okazji pojeździć na łyżwach, ale także dla tych, którzy już śmigają zawodowo. Samorząd Studentów już po raz kolejny organizuje dla studentów Politechniki Warszawskiej darmowe wyjścia na lodowisko na Torwarze.

Sukces naszych studentów w konkursie POTENCJOmetr

Logo konkursu POTENCJOmetr

Trzy propozycje studentów Politechniki Warszawskiej zostały zakwalifikowane do finału ogólnopolskiego konkursu, którego celem jest wyłonienie zespołu realizującego interdyscyplinarny projekt naukowy o największym potencjale aplikacyjnym. 

Cztery nasze koła naukowe w finale konkursu StRuNa

Koło Naukowe Biotechnologów "Herbion"

Koło Naukowe Biotechnologów "Herbion", Studenckie Koło Astronautyczne, Koło Naukowe Inżynierii Chemicznej i Procesowej oraz Studencki Oddział SPIE znalazły się w finale konkursu StRuNa, podsumowującego aktywność naukową kół i innych organizacji studenckich.

#powiedzPW - wyraź swoją opinię o Politechnice Warszawskiej

Startujemy z nową inicjatywą #powiedzPW. Chcemy zachęcić studentów do wyrażania swoich opinii na temat różnych obszarów działalności uczelni. Pierwszy sondaż dotyczy Sklepu internetowego Politechniki Warszawskiej.

Być jak Sherlock, czyli genialne zdolności studenta PW - nowy wpis na blogu

Daniel Chudecki

Daniel Chudecki, student Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa na Politechnice Warszawskiej, w lipcu brał udział w programie „The Brain. Genialny umysł”. Przed kamerami potęgował w pamięci bardzo duże liczby. Jak to zrobił bez użycia komputera? Przeczytacie w nowym tekście na blogu.

"Legia Akademicka" – pilotażowy program szkolenia dla studentów

Politechnika Warszawska przystąpiła do programu ochotniczego szkolenia wojskowego studentów "Legia Akademicka". Szkolenie będzie dzieliło się na cześć teoretyczną – realizowaną w uczelni trakcie roku akademickiego oraz część praktyczną, przeprowadzaną w jednostkach, centrach i ośrodkach wojskowych.

Pakiet Office za darmo dla studentów i pracowników PW

Centrum Informatyzacji PW podpisało umowę z firmą Microsoft na dostarczanie oprogramowania. Dzięki temu każdy student oraz pracownik naszej uczelni może za darmo pobrać najnowszą wersję pakietu Office. Każdy może zainstalować pakiet MS Office w pięciu kopiach, np. na komputerze w pracy, w domu, tablecie czy smartfonie.

Akcelerator Kariery - przyspiesz swoją karierę z Biurem Karier!

Akcelerator Kariery - plakat

Dzielenie się wiedzą i wsparcie w rozwoju kompetencji oraz umiejętności potrzebnych na rynku pracy to cel Akceleratora Kariery. Program został stworzony przez Biuro Karier PW we współpracy z pracodawcami, instytucjami rynku pracy oraz trenerami indywidualnymi dla studentów, absolwentów oraz doktorantów Politechniki Warszawskiej.

Babskie Spotkania na PW – nowy cykl rozpoczęty

Pierwsze warsztaty z nowego cyklu Babskie Spotkania na PW – Poukładaj sobie życie, odbyły się 24 października. Spotkanie zatytułowane Projektowanie przyszłości dla kobiet przeprowadziła Kasia Żbikowska, pełna werwy trenerka, która w niezwykle ciekawy sposób opowiedziała uczestniczkom jak rozwinąć swoje mocne strony i wykorzystać talenty, aby osiągnąć sukces.

Monitoring Karier Zawodowych Absolwentów

Wyniki najnowszego badania

Harry Potter studiowałby na Politechnice Warszawskiej - nowy wpis na blogu

Drużyna Warsaw Mermaids

Zawodnicy Warsaw Mermaids, w której gra czworo studentów Politechniki Warszawskiej, na treningach spotykają się dwa razy w tygodniu, wieczorami. Trening trwa około 3 godzin, zawsze na dworze – zimą również.

Projektowanie przyszłości dla kobiet - Babskie Spotkania na PW

Kobieta

Wraz z nowym rokiem akademickim rozpoczęła się kolejna edycja cyklu Babskie Spotkania na PW. Tym razem temat przewodni brzmi: Poukładaj Sobie Karierę.

Targi Kół Naukowych i Organizacji Studenckich KONIK

18 i 19 października, Gmach Główny

Akademia Liderek Biznesu poszukuje odważnych i podejmujących wyzwania kobiet

Fundacja im. Lesława A. Pagi zachęca kobiety do udziału w nowym projekcie edukacyjnym. Fundacja chce niwelować dysproporcje między możliwościami rozwoju kobiet i mężczyzn. Na projekt składają się weekendowe warsztaty, program mentoringowy, wieczorne spotkania z liderkami biznesu i życia społeczno-gospodarczego oraz staże w firmach partnerskich.

Badanie na temat molestowania – wypełnij ankietę

Rzecznik Praw Obywatelskich zaprasza do udziału w badaniu: „Zjawisko molestowania i molestowania seksualnego studentów i studentów uczelni wyższych”. Badanie skierowane jest do studentów (od drugiego roku studiów) – zarówno do tych, którzy doświadczyli zachowań o charakterze molestowania, jak i do tych, którzy nie mieli do czynienia z takimi sytuacjami.

Przewodnik dla nowych studentów

Studenci przed Gmachem Głównym

Pierwsze tygodnie studiów to dla każdego świeżo upieczonego studenta duży stres. Nowe miejsce zamieszkania, nowe otoczenie, inne niż w szkole wymagania. Co warto wiedzieć, żeby czuć się mniej zagubionym?

Studentki PW laureatkami programu "Nowe technologie dla dziewczyn"

Ulotka programu stypendialnego "Nowe technologie dla dziewczyn"

Cztery studentki Politechniki Warszawskiej otrzymają stypendia programu "Nowe technologie dla dziewczyn". To Kornelia Łukojć, Karolina Maderska, Natalia Strawa i Marta Wiśniewska. 

POTENCJOmetr – konkurs na interdyscyplinarny projekt naukowy

Logo konkursu

Ruszyła rejestracja do ogólnopolskiego konkursu, którego celem jest wyłonienie zespołu realizującego interdyscyplinarny projekt naukowy o największym potencjale aplikacyjnym. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 26 października 2017 r.

Stypendia dla studentów – sprawdź, o co możesz wnioskować

Studenci Politechniki Warszawskiej mogą ubiegać się o różnorodne stypendia. Czekają na Was m.in.: stypendia socjalne, stypendia Rektora za wysokie wyniki w nauce czy osiągniecia w sporcie. Także osoby niepełnosprawne mogę ubiegać się o pomoc materialną. Sprawdźcie, na jakich zasadach przyznawane są środki oraz do kiedy można składać wnioski.

Sklep internetowy PW na Pikniku SSPW

Podczas Pikniku Samorządu Studentów Politechniki Warszawskiej nie zabraknie stoiska Sklepu internetowego PW. Bluzy, koszulki, torby, etui na laptopy, torby nerki, skarpety – wszystko to będzie można obejrzeć, a nawet przymierzyć na naszym stoisku.

Orientuj się! - cykl wydarzeń na dobry początek roku

Wakacje minęły, ale to nie oznacza końca dobrej zabawy. Samorząd Studentów Politechniki Warszawskiej przygotował specjalną akcję „Orientuj się!”. To cykl wydarzeń kierowanych szczególnie do studentów I roku. Co już dziś warto wpisać w swój kalendarz?

Monthly Meetings for Foreigners

Take a closer look at the world

Rusza nabór do The Engineers Band!

Członkowie zespołu The Engineers Band

Orkiestra Rozrywkowa Politechniki Warszawskiej zaprasza wszystkich uzdolnionych muzycznie do wzięcia udziału w naborze do zespołu. Pierwsze przesłuchania odbędą się już 9 października 2017 roku.