Znak Politechniki Warszawskiej

Aktualności

Niezależne Zrzeszenie Studentów PW z nowymi władzami

13 godzin trwało Walne Zebranie Członków NZS PW. W jego wyniku, 26 maja 2017 roku wybrano nowe władze organizacji.

Nasi studenci architektury laureatami konkursu 120 Hours

Część zwycięskiego projektu Agnieszki Kołacińskiej i Jakuba Andrzejewskiego

Agnieszka Kołacińska i Jakub Andrzejewski - studenci Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej wygrali międzynarodowy konkurs 120 Hours. Rywalizujący w nim uczestnicy w ciągu zaledwie 120 godzin mają stworzyć projekt. W tym roku był to 100-metrowy budynek dla szkoły w chińskiej wiosce w regionie Puan City, w prowincji Ginhou. Gmach miał pomieścić kantynę i bibliotekę.

Politechniczne atrakcje na Pikniku Naukowym

Piknik Naukowy

To już 21. edycja Pikniku Naukowego organizowanego przez Polskie Radio i Centrum Nauki Kopernik. Wśród wystawców nie może zabraknąć Kół Naukowych i Wydziałów z Politechniki Warszawskiej. Jakie atrakcje szykują dla młodych pasjonatów nauki? 

Regaty o Puchar Rektora

W Ośrodku Wojskowej Akademii Technicznej nad Zalewem Zegrzyńskim już po raz czwarty odbędą się Regaty o Puchar Rektora Politechniki Warszawskiej.

Komercjalizacja badań naukowych – Babskie Spotkania na PW

O problemach i wyzwaniach związanych z komercjalizacją badań naukowych na podstawie swojego doświadczenia opowie Bizneswoman Roku 2016 w kategorii Start-up Roku, doktorantka Politechniki Warszawskiej na wydziale Inżynierii Chemicznej, Magdalena Janczewska.

Polskie studentki architektury wygrały międzynarodowy konkurs

Zwycięski projekt

Ich projekt obiektu sakralnego w Senegalu okazał się najlepszy. Koncepcję opracował trzyosobowy zespół LIAFINAND: Natalia Serafin (Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej), Paulina Górecka (Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej) oraz Anita Wiśniewska (Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej).

Nasi studenci zebrali pieniądze na prototyp Hyperloopa

Zespół Hyper Poland University Team

Zbiórka crowdfundingowa na budowę prototypu kapsuły Hyperloop i wyjazd zespołu Hyper Poland University Team na drugą edycję zawodów SpaceX Hyperloop Pod Competition w Stanach Zjednoczonych zakończyła się sukcesem. Udało się zgromadzić 184 525 zł, czyli 123% minimalnej kwoty potrzebnej, by studenci zbudowali swój prototyp.

Kolarze górscy na medal

Medaliści AMP 2017 w kolarstwie górskim w wyścigu ze startu wspólnego: Karol Michalski, Piotr Konwa i Krzysztof Łukasik

Krzysztof Łukasik zdobył srebrny medal w wyścigu ze startu wspólnego w Akademickich Mistrzostwach Polski w Kolarstwie Górskim. W klasyfikacji generalnej męskich drużyn nasi reprezentanci także zajęli drugie miejsce. Wyprzedzili ich tylko kolarze z Uniwersytetu Warszawskiego, co oznacza, że PW wygrała w kategorii uczelni technicznych.

Medale w AMP w Trójboju Siłowym

Reprezentanci PW wraz z trenerami

Kolejny sukces reprezentantów Politechniki Warszawskiej w Akademickich Mistrzostwach Polski. Nasi zawodnicy trójboju siłowego wywalczyli w Katowicach (5-7 maja 2017 roku) trzy medale indywidualnie, a do tego zespołowo zajęli trzecie miejsce wśród uczelni technicznych.

Roboty studentów PW nagrodzone w międzynarodowych zawodach

Bartosz Grabczak i jego robot Leon

Trzy pierwsze miejsca zajęli przedstawiciele Koła Naukowego Robotyków w European Robot Challenge - międzynarodowych zawodach robotów mobilnych. Wydarzenie odbyło się 13 maja 2017 roku w Opolu. 

Kurs "Energy methods in the mechanics of metamaterials"

Pracownicy i studenci Politechniki Warszawskiej mogą wziąć udział w charakterze „wolnego słuchacza” w kursie „Energy methods in the mechanics of metamaterials”.

Rada Doktorantów PW zaprasza na spotkanie „Dziewczyny do Nauki”

Zaproszenie na wydarzenie, które odbędzie się w ramach programu Dziewczyny do Nauki skierowane jest przede wszystkim do studentek oraz doktorantek. 

Drużyna z PW wystąpi w zawodach Shell Eco-marathon w Londynie

Pojazd PAKS podczas zawodów Shell Eco-marathon 2016

Zespół ze Studenckiego Koła Aerodynamiki Pojazdów działającego przy Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa weźmie udział w kolejnej edycji Shell Eco-marathonu. Nasi studenci, podobnie jak 171 innych drużyn z 27 krajów, będą walczyć o to, by skonstruowane przez nich pojazdy przejechały jak najdłuższą odległość na jednym litrze paliwa lub jednej kilowatogodzinie energii.

Zespół z PW w drugim etapie konkursu ABB IT Challenge 2017

Fragment plakatu konkursu ABB IT Challenge 2017

Zespół Krzyki Jakuba Krzykowskiego z Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej znalazł się wśród dziesięciu najlepszych drużyn konkursu ABB IT Challenge 2017. Teraz zespół złożony ze studentów naszej Uczelni i Politechniki Poznańskiej będzie pracował nad stworzeniem oprogramowania, które umożliwi realizację zgłoszonego pomysłu.

Studnia 2017- baw się razem z mieszkańcami akademików

46 lat tradycji wspólnej zabawy mieszkańców politechnicznych akademików – to dowód, że Juwenaliów Domów Studenckich nie może opuścić żaden student Politechniki Warszawskiej. Tegoroczna Studnia odbędzie się w dniach 12-14 maja 2017. To prawdziwa rozgrzewka przed Juwenaliami PW.

Nagrody dla studentów geodezji z PW

Członkowie Stowarzyszenia Studentów GiK PW "GEOIDA" wraz z dr. hab. inż. Andrzejem Pachutą, prof. PW

Drugie miejsce za referat i wyróżnienie za poster - to nasze sukcesy podczas XII Ogólnopolskiej Konferencji Studentów Geodezji (25-27 kwietnia 2017, Olsztyn).

Juwenalia 2017 – święto studentów PW

Największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej, gra miejska, juwenaliowy pochód i wiele innych atrakcji czeka Was podczas tegorocznego święta studentów na Politechnice. Do wspólnej zabawy podczas Juwenaliów PW zapraszamy 19 i 20 maja.

Konkurs programistyczny BEST Hacking League

II edycja BEST Hacking League odbędzie się w dniach 27-28 maja 2017 roku w Politechnice Warszawskiej. Zapisy trwają do 4 maja.

Nasi studenci zbudowali najlepszy most z papieru

Drużyna Kilerów Trzech prezentuje zwycięską konstrukcję

Drużyna studentów z Wydziału Inżynierii Lądowej zajęła pierwsze miejsce w konkursie wyKOMBinuj mOst organizowanym na Politechnice Gdańskiej przez Koło Naukowe Mechaniki Konstrukcji KOMBO.

Programy Rozwojowe dla studentek – podsumowanie spotkania

O możliwościach, jakie oferują młodym kobietom programy mentoringowe oraz rozwojowe, oferowane przez Fundację Perspektywy, opowiadały Joanna Lisiecka i Małgorzata Szyszko.

Świetny start naszego zespołu w Akademickich Mistrzostwach Polski

Drużyna aerobiku sportowego z PW wraz z trenerką

Członkowie sekcji aerobiku sportowego zajęli trzecie miejsce w generalnej klasyfikacji drużyn i drugie w grupie uczelni technicznych. Medale zdobyli też w poszczególnych kategoriach: solistki, soliści i pary. 

Kurs krótkofalarski

Stacja Eksperymentalna 3Z5PW organizuje kurs krótkofalarski, który zapewni przygotowanie teoretyczne i praktyczne do egzaminu na licencję radioamatorską. Kurs rozpocznie się 9 maja 2017 roku i będzie składał się z siedmiu spotkań.

Medale naszych judoków w AMP

Najlepsze męskie drużyny na podium AMP

Zawodnicy reprezentujący Politechnikę Warszawską potwierdzili klasę w Akademickich Mistrzostwach Polski (Łódź, 7-9 kwietnia 2017). Nasza męska drużyna zdobyła wicemistrzostwo Polski w klasyfikacji generalnej i wygrała klasyfikację w gronie uczelni technicznych. Nasi judocy zdobyli medale także indywidualnie. 

Granty rektorskie dla kół naukowych

Jak zbudować łazika marsjańskiego, samochód elektryczny, skonstruować robota podwodnego czy aparaturę do wytwarzania ciekłego azotu? Oprócz pomysłu i przygotowania merytorycznego potrzebne są także pieniądze. O te koła naukowe mogą się starać w ramach grantów rektorskich. Czas na składanie wniosków mija 28 kwietnia 2017 roku.

Najbliższe wydarzenia Biura Karier PW

Biuro Karier Politechniki Warszawskiej zaprasza na warsztaty i spotkania z pracodawcami. Wydarzenia skierowane są do studentów i absolwentów naszej Uczelni.