Aktualności

Granty rektorskie dla kół naukowych

Jak zbudować łazika marsjańskiego, samochód elektryczny, skonstruować robota podwodnego czy aparaturę do wytwarzania ciekłego azotu? Oprócz pomysłu i przygotowania merytorycznego potrzebne są także pieniądze. O te koła naukowe mogą się starać w ramach grantów rektorskich. Czas na składanie wniosków mija 28 kwietnia 2017 roku.

Najbliższe wydarzenia Biura Karier PW

Biuro Karier Politechniki Warszawskiej zaprasza na warsztaty i spotkania z pracodawcami. Wydarzenia skierowane są do studentów i absolwentów naszej Uczelni.

TEDx Warsaw University of Technology

Transmisja LIVE

Program WARP Future Communication

Nokia i hub:raum zapraszają startupy z całej Europy do programu WARP Future Communication. Program oferuje startupom niezbędne narzędzia oraz zasoby do rozwoju, skalowania i komercjalizacji ich rozwiązań – zarówno w technicznej jak i biznesowej perspektywie.

Nagrody na Gali Środowiska Uczelni Technicznych

Laureaci Gali Środowiska Uczelni Technicznych

Rektor Politechniki Warszawskiej, prof. dr hab. inż. Jan Szmidt oraz Samorząd Studentów PW znaleźli się wśród laureatów Gali Środowiska Uczelni Technicznych.

Sukcesy członków sekcji aerobiku sportowego z PW

Drużyna aerobiku sportowego z PW z pucharem za zwycięstwo

Drużyna z Politechniki Warszawskiej ex aequo ze Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego zajęła pierwsze miejsce w Akademickich Mistrzostwach Warszawy i Mazowsza w aerobiku sportowym. Do świetnego wyniku zespołowego nasi zawodnicy dołożyli też medale w poszczególnych konkurencjach: wśród solistów i solistek, w parach i trójkach.

Zajęcia piątkowe w środę

Przypominamy, że zgodnie z Zarządzeniem Rektora Politechniki Warszawskiej, dnia 12.04.2017 (środę) zajęcia dla studentów odbędą się zgodnie z planem zajęć obowiązującym w piątek.

Poznaj swój potencjał i wykreuj własną markę – podsumowanie spotkania

Wydarzenie zatytułowane „Poznaj swój potencjał i wykreuj własną markę” odbyło się 28 marca, 2017 roku. W spotkaniu wzięło udział ok. 20 osób – studentek Politechniki Warszawskiej.

Politechnika Warszawska z własną kartą miejską

Od dziś możecie pochwalić się kartą miejską z politechnicznym motywem. Przy współpracy z Zarządem Transportu Miejskiego w Warszawie przygotowaliśmy wzór karty miejskiej dla wszystkich miłośników Politechniki Warszawskiej. Motyw karty jest już dostępny na stronie ZTM.

Drogowskazy Kariery 2017

Drogowskazy Kariery to Ogólnopolski Program Edukacyjny pomagający studentom w kształtowaniu ich przyszłości i odnalezieniu najlepszej drogi rozwoju poprzez zaprezentowanie możliwości, jakie dają im praktyki, staże i praca w renomowanych przedsiębiorstwach polskich i zagranicznych oraz szkolenia dostarczane przez liderów branżowych.

Ruszył nabór do "Najlepszych z najlepszych 2.0"

Celem programu jest wsparcie wybitnie uzdolnionych studentów w rozwoju ich kreatywności, innowacyjności i aktywności naukowej. Projekt realizowany przez jednego studenta może liczyć na grant w wysokości 80 tys. zł, a inicjatywy zespołu studentów – nawet na 320 tys. złotych.

Stypendia Fulbrighta dla studentów i doktorantów

Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta do 19 maja 2017 roku prowadzi nabór do programów: Fulbright Graduate Student Award oraz Fulbright Junior Research Award. Studenci i doktoranci mogą skorzystać ze stypendium w USA trwającego 6-9 miesięcy. Wyjazd odbędzie się w roku akademickim 2018/2019.

Seminarium dot. zastosowania specjalistycznego oprogramowania do obliczeń naukowych i inżynierskich

Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej wspólnie z firmą Oprogramowanie Naukowo-Techniczne sp. z o.o. sp.k. zapraszają na seminarium MATLAB i Simulink na Politechnice Warszawskiej dotyczące praktycznego zastosowania specjalistycznego oprogramowania do obliczeń naukowych i inżynierskich.

Weź udział w konkursie dla inżynierów

Studenci podczas pracy nad swoim konkursowym projektem

Jak przełożyć myśl techniczną i obliczenia inżynierskie na praktykę? Potrzebne w tym zakresie umiejętności i doświadczenie można zdobyć, biorąc udział w Konkursie Inżynierskim EBEC Poland. 

KOKOS – pochwal się swoimi pomysłami

Rozpoczęła się rejestracja do Konkursu Konstrukcji Studenckich KOKOS 2017. Utalentowani konstruktorzy mogą zgłaszać swoje prace do 9 kwietnia 2017 roku.

Sukces studentów architektury z PW

Baner konkursu "Dach w Wielkim Mieście"

Elżbieta Szymańska i Michał Dołbniak z Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej otrzymali główną nagrodę w XVI edycji konkursu studenckiego miesięcznika "Architektura-murator". Nasi studenci znaleźli się także wśród wyróżnionych.

Teatr PW najlepszy w IV Festiwalu Teatrów Studenckich START

Grand Prix IV Festiwalu Teatrów Studenckich START

Spektakl "Lamentacje" Teatru Politechniki Warszawskiej zdobył główną nagrodę jury w IV Festiwalu Teatrów Studenckich START (9-12 marca 2017 roku, Warszawa). Co ważne, decyzja o przyznaniu Grand Prix grupie działającej przy naszej Uczelni była jednogłośna.

Nasza doktorantka wyróżniona w konkursie Bizneswoman Roku

Magdalena Janczewska

Magdalena Janczewska - prezes start-upu NanoThea S.A. i doktorantka na Wydziale Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej zdobyła wyróżnienie w konkursie Bizneswoman Roku, organizowanym przez Sukces Pisany Szminką - organizację zajmująca się wspieraniem i promocją działań kobiet w obszarach nauki, kultury i biznesu.

TEDx Warsaw University of Technology 2017

Studenci z Koła Naukowego Sustainable Business, działającego przy Wydziale Zarządzania Politechniki Warszawskiej, zapraszają na kolejny już TEDx Warsaw University of Technology. Tematem tegorocznej edycji będzie "Wsparcie".

Rekord życiowy Damiana Czykiera w mistrzostwach Europy

Damian Czykier

Student budownictwa na Wydziale Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej z dobrej strony zaprezentował się w halowych mistrzostwach Europy w lekkiej atletyce, które odbywały się w Belgradzie (3-5 marca 2017). W półfinale biegu na 60 metrów przez płotki ustanowił swój najlepszy w życiu wynik - 7,65 s. Ostatecznie został sklasyfikowany na dziewiątym miejscu. 

Alpejczycy z Politechniki Warszawskiej na podium AZS Winter Cup

Najlepsze męskie zespoły AZS Winter Cup 2016/2017

Zawodnicy reprezentujący naszą Uczelnię będą miło wspominać Akademicki Puchar Polski w Narciarstwie Alpejskim 2016/2017. Męska drużyna z PW zajęła w klasyfikacji generalnej drugie miejsce, a w indywidualnych zmaganiach trzeci w slalomie gigancie był Jakub Zastawny. 

Wojciech Bógdał wśród najlepszych sportowców lotniczych 2016 roku

Wojciech Bógdał z nagrodą za miejsce w Złotej Dziesiątce

Student mechaniki i budowy maszyn w Filii Politechniki Warszawskiej w Płocku jest jedynym motoparalotniarzem, który znalazł się w tym gronie. 

Nagroda dla Chemicznego Koła Naukowego "Flogiston"

Członkowie Chemicznego Koła Naukowego "Flogiston": Adam Klukowski, Krzysztof Kaszewski, Anna Chęcińska i Patryk Tomaszewski

Studenci otrzymali Memorial Silver Medal, przyznawany przez organizację International Scientific Parnership Foundation. Zostali wyróżnieni za wkład w naukę i międzynarodową współpracę naukową. 

Teatr PW w IV Festiwalu Teatrów Studenckich START

Spektakl "Farrago" Teatru Politechniki Warszawskiej

Osiem studenckich spektakli, w tym "Lamentacje" Teatru Politechniki Warszawskiej, spektakl mistrzowski oraz 4 imprezy dodatkowe – to wydarzenia, które znalazły się w programie IV Festiwalu Teatrów Studenckich START (9-12 marca 2017 roku, Warszawa). 

Inżynierskie Targi Pracy na Politechnice Warszawskiej

Inżynierskie Targi Pracy

14 -15 marca 2017