Znak Politechniki Warszawskiej

Aktualności

Stypendia Fulbrighta dla studentów i doktorantów

Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta do 19 maja 2017 roku prowadzi nabór do programów: Fulbright Graduate Student Award oraz Fulbright Junior Research Award. Studenci i doktoranci mogą skorzystać ze stypendium w USA trwającego 6-9 miesięcy. Wyjazd odbędzie się w roku akademickim 2018/2019.

Seminarium dot. zastosowania specjalistycznego oprogramowania do obliczeń naukowych i inżynierskich

Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej wspólnie z firmą Oprogramowanie Naukowo-Techniczne sp. z o.o. sp.k. zapraszają na seminarium MATLAB i Simulink na Politechnice Warszawskiej dotyczące praktycznego zastosowania specjalistycznego oprogramowania do obliczeń naukowych i inżynierskich.

Weź udział w konkursie dla inżynierów

Studenci podczas pracy nad swoim konkursowym projektem

Jak przełożyć myśl techniczną i obliczenia inżynierskie na praktykę? Potrzebne w tym zakresie umiejętności i doświadczenie można zdobyć, biorąc udział w Konkursie Inżynierskim EBEC Poland. 

KOKOS – pochwal się swoimi pomysłami

Rozpoczęła się rejestracja do Konkursu Konstrukcji Studenckich KOKOS 2017. Utalentowani konstruktorzy mogą zgłaszać swoje prace do 1 kwietnia 2017 roku.

Sukces studentów architektury z PW

Baner konkursu "Dach w Wielkim Mieście"

Elżbieta Szymańska i Michał Dołbniak z Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej otrzymali główną nagrodę w XVI edycji konkursu studenckiego miesięcznika "Architektura-murator". Nasi studenci znaleźli się także wśród wyróżnionych.

Teatr PW najlepszy w IV Festiwalu Teatrów Studenckich START

Grand Prix IV Festiwalu Teatrów Studenckich START

Spektakl "Lamentacje" Teatru Politechniki Warszawskiej zdobył główną nagrodę jury w IV Festiwalu Teatrów Studenckich START (9-12 marca 2017 roku, Warszawa). Co ważne, decyzja o przyznaniu Grand Prix grupie działającej przy naszej Uczelni była jednogłośna.

Nasza doktorantka wyróżniona w konkursie Bizneswoman Roku

Magdalena Janczewska

Magdalena Janczewska - prezes start-upu NanoThea S.A. i doktorantka na Wydziale Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej zdobyła wyróżnienie w konkursie Bizneswoman Roku, organizowanym przez Sukces Pisany Szminką - organizację zajmująca się wspieraniem i promocją działań kobiet w obszarach nauki, kultury i biznesu.

TEDx Warsaw University of Technology 2017

Studenci z Koła Naukowego Sustainable Business, działającego przy Wydziale Zarządzania Politechniki Warszawskiej, zapraszają na kolejny już TEDx Warsaw University of Technology. Tematem tegorocznej edycji będzie "Wsparcie".

Rekord życiowy Damiana Czykiera w mistrzostwach Europy

Damian Czykier

Student budownictwa na Wydziale Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej z dobrej strony zaprezentował się w halowych mistrzostwach Europy w lekkiej atletyce, które odbywały się w Belgradzie (3-5 marca 2017). W półfinale biegu na 60 metrów przez płotki ustanowił swój najlepszy w życiu wynik - 7,65 s. Ostatecznie został sklasyfikowany na dziewiątym miejscu. 

Alpejczycy z Politechniki Warszawskiej na podium AZS Winter Cup

Najlepsze męskie zespoły AZS Winter Cup 2016/2017

Zawodnicy reprezentujący naszą Uczelnię będą miło wspominać Akademicki Puchar Polski w Narciarstwie Alpejskim 2016/2017. Męska drużyna z PW zajęła w klasyfikacji generalnej drugie miejsce, a w indywidualnych zmaganiach trzeci w slalomie gigancie był Jakub Zastawny. 

Wojciech Bógdał wśród najlepszych sportowców lotniczych 2016 roku

Wojciech Bógdał z nagrodą za miejsce w Złotej Dziesiątce

Student mechaniki i budowy maszyn w Filii Politechniki Warszawskiej w Płocku jest jedynym motoparalotniarzem, który znalazł się w tym gronie. 

Nagroda dla Chemicznego Koła Naukowego "Flogiston"

Członkowie Chemicznego Koła Naukowego "Flogiston": Adam Klukowski, Krzysztof Kaszewski, Anna Chęcińska i Patryk Tomaszewski

Studenci otrzymali Memorial Silver Medal, przyznawany przez organizację International Scientific Parnership Foundation. Zostali wyróżnieni za wkład w naukę i międzynarodową współpracę naukową. 

Teatr PW w IV Festiwalu Teatrów Studenckich START

Spektakl "Farrago" Teatru Politechniki Warszawskiej

Osiem studenckich spektakli, w tym "Lamentacje" Teatru Politechniki Warszawskiej, spektakl mistrzowski oraz 4 imprezy dodatkowe – to wydarzenia, które znalazły się w programie IV Festiwalu Teatrów Studenckich START (9-12 marca 2017 roku, Warszawa). 

Inżynierskie Targi Pracy na Politechnice Warszawskiej

Inżynierskie Targi Pracy

14 -15 marca 2017

"NZS w nas jest" – wywiad z Mateuszem Kujdą, przewodniczącym NZS PW

Mateusz Kujda, przewodniczący NZS PW

36 lat temu władze PRL na fali strajków studenckich w Łodzi zarejestrowały Niezależne Zrzeszenie Studentów jako organizację ogólnopolską. Działalność Zrzeszenia na Politechnice Warszawskiej zaczęła się parę miesięcy wcześniej, 10 września 1980 r., kiedy w DS Mikrus powstał Komitet Założycielski. O tym, jak kształtował się NZS i ile jest w dzisiejszych studentach tej waleczności z lat 80., mówi Mateusz Kujda, przewodniczący NZS PW.

Symulacja rozmowy kwalifikacyjnej z IBM – relacja ze spotkania

Profesjonalna symulacja rozmowy kwalifikacyjnej w ramach cyklu Babskie Spotkania – weź sprawy w swoje ręce odbyła się 23 lutego 2017 roku.

Damian Czykier halowym mistrzem Polski

Damian Czykier

Student budownictwa na Politechnice Warszawskiej wygrał bieg na 60 m przez płotki w rozgrywanych w Toruniu halowych mistrzostwach Polski w lekkoatletyce. 

Warszawa wśród 100 najlepszych studenckich miast świata

Warszawa z lotu ptaka

W opublikowanym w ostatnim czasie rankingu QS Best Student Cities 2017 wśród 100 najlepszych studenckich miast świata znalazła się Warszawa, jako jedyne miasto z Polski. Najatrakcyjniejsze dla studentów z całego świata są: Montreal, Paryż, Londyn, Seul oraz Melbourne.

Warsztat Design Thinking Zero

Przyjdź na bezpłatne 3-godzinne warsztaty dla początkujących, podczas których poznasz design thinking w praktyce. Podczas pracy zespołowej nad konkretnym wyzwaniem przejdziesz przez wszystkie etapy design thinking, od Empatii po Prototypowanie i Testowanie.

Symulacja rozmowy kwalifikacyjnej – warsztaty Biura Karier

Przekonaj się jak wygląda prawdziwa rozmowa kwalifikacyjna, wejdź w rolę kandydata, daj sobie szansę na zadanie pytania prawdziwemu rekruterowi ze Schneider Electric, lidera z zakresu zarządzania energią oraz automatyki przemysłowej i budynkowej.

Konkurs na najlepszą pracę dyplomową z zakresu automatyki przemysłowej

Do konkursu mogą być zgłaszane prace dyplomowe studentów I i II stopnia instytucji akademickich, które swoją tematyką nawiązują do obszarów aktywności firmy Siemens AG i obejmują zastosowanie urządzeń sterujących, sensorycznych, wykonawczych i systemów wizualizacji automatyki. Termin nadsyłania prac upływa 31 marca 2017 roku.

Nagrody dla młodych architektów z Politechniki Warszawskiej

Laureaci pierwszej nagrody w kategorii Dom własny architekta

Prace studentów Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej: Dagmary Piszcz oraz Michała Wojciechowskiego i Elżbiety Szymańskiej zostały docenione w IV edycji Konkursu dla Młodych Architektów miesięcznika "Builder". Ogłoszenie wyników odbyło się 25 stycznia 2017 roku podczas XIV Gali Builder Awards. 

Zostań Organizatorem Turystyki wraz z Kołem PTTK

Koło PTTK nr 1, działające przy Politechnice Warszawskiej, zaprasza na Kurs Organizatora Turystyki. Jeśli jesteś zapalonym podróżnikiem i lubisz pokazywać nowe miejsca swoim znajomym i nie tylko, lecz chciałbyś się trochę podszkolić, ten kurs jest dla Ciebie.

Finał zimowej edycji Kreatywnego Semestru Projektowego

Zespoły podczas Kreatywnego Semestru Projektowego

Siedem grup studenckich zaprezentowało swoje rozwiązania problemów zleconych przez instytucje publiczne i firmy takie jak Willson&Brown, Saule Technologies czy PSE (Polskie Sieci Elektroenegetyczne). 2 lutego 2017 roku odbył się finał zimowej edycji KSP.

Doktorantka z Wydziału IChiP PW walczy o tytuł Bizneswoman Roku

Magdalena Janczewska

Magdalena Janczewska jest nominowana w konkursie Bizneswoman Roku organizowanym przez Sukces Pisany Szminką. Nasza doktorantka ma szansę na nagrodę w kategorii Start-up Roku i tytuł Bizneswoman Publiczności.