Znak Politechniki Warszawskiej

Aktualności

Damian Czykier halowym mistrzem Polski

Damian Czykier

Student budownictwa na Politechnice Warszawskiej wygrał bieg na 60 m przez płotki w rozgrywanych w Toruniu halowych mistrzostwach Polski w lekkoatletyce. 

Warszawa wśród 100 najlepszych studenckich miast świata

Warszawa z lotu ptaka

W opublikowanym w ostatnim czasie rankingu QS Best Student Cities 2017 wśród 100 najlepszych studenckich miast świata znalazła się Warszawa, jako jedyne miasto z Polski. Najatrakcyjniejsze dla studentów z całego świata są: Montreal, Paryż, Londyn, Seul oraz Melbourne.

Warsztat Design Thinking Zero

Przyjdź na bezpłatne 3-godzinne warsztaty dla początkujących, podczas których poznasz design thinking w praktyce. Podczas pracy zespołowej nad konkretnym wyzwaniem przejdziesz przez wszystkie etapy design thinking, od Empatii po Prototypowanie i Testowanie.

Symulacja rozmowy kwalifikacyjnej – warsztaty Biura Karier

Przekonaj się jak wygląda prawdziwa rozmowa kwalifikacyjna, wejdź w rolę kandydata, daj sobie szansę na zadanie pytania prawdziwemu rekruterowi ze Schneider Electric, lidera z zakresu zarządzania energią oraz automatyki przemysłowej i budynkowej.

Konkurs na najlepszą pracę dyplomową z zakresu automatyki przemysłowej

Do konkursu mogą być zgłaszane prace dyplomowe studentów I i II stopnia instytucji akademickich, które swoją tematyką nawiązują do obszarów aktywności firmy Siemens AG i obejmują zastosowanie urządzeń sterujących, sensorycznych, wykonawczych i systemów wizualizacji automatyki. Termin nadsyłania prac upływa 31 marca 2017 roku.

Nagrody dla młodych architektów z Politechniki Warszawskiej

Laureaci pierwszej nagrody w kategorii Dom własny architekta

Prace studentów Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej: Dagmary Piszcz oraz Michała Wojciechowskiego i Elżbiety Szymańskiej zostały docenione w IV edycji Konkursu dla Młodych Architektów miesięcznika "Builder". Ogłoszenie wyników odbyło się 25 stycznia 2017 roku podczas XIV Gali Builder Awards. 

Zostań Organizatorem Turystyki wraz z Kołem PTTK

Koło PTTK nr 1, działające przy Politechnice Warszawskiej, zaprasza na Kurs Organizatora Turystyki. Jeśli jesteś zapalonym podróżnikiem i lubisz pokazywać nowe miejsca swoim znajomym i nie tylko, lecz chciałbyś się trochę podszkolić, ten kurs jest dla Ciebie.

Finał zimowej edycji Kreatywnego Semestru Projektowego

Zespoły podczas Kreatywnego Semestru Projektowego

Siedem grup studenckich zaprezentowało swoje rozwiązania problemów zleconych przez instytucje publiczne i firmy takie jak Willson&Brown, Saule Technologies czy PSE (Polskie Sieci Elektroenegetyczne). 2 lutego 2017 roku odbył się finał zimowej edycji KSP.

Doktorantka z Wydziału IChiP PW walczy o tytuł Bizneswoman Roku

Magdalena Janczewska

Magdalena Janczewska jest nominowana w konkursie Bizneswoman Roku organizowanym przez Sukces Pisany Szminką. Nasza doktorantka ma szansę na nagrodę w kategorii Start-up Roku i tytuł Bizneswoman Publiczności. 

Nowy Zarząd Rady Kół Naukowych PW

Członkowie Rady Kół Naukowych Politechniki Warszawskiej

Weronika Ślubowska została Przewodniczącą Rady Kół Naukowych Politechniki Warszawskiej w kadencji 2017. Pomagać jej będzie dwoje wiceprzewodniczących: Aleksandra Martynowicz (Wiceprzewodnicząca ds. Puli Na Projekty Naukowe) i Piotr Grudzień (Wiceprzewodniczący ds. Ogólnych). Posiedzenie wyborcze odbyło się 25 stycznia 2017 roku. 

Międzynarodowy sukces naszych studentów

Zespół pracujący nad cocoNET: Kacper Skawiński, Bożena Deka, Katarzyna Deperas, Dominika Grylak

Projekt cocoNET Międzywydziałowego Koła „Smart City” działającego przy Wydziale Inżynierii Lądowej znalazł się w finale konkursu Cradle to Cradle Design Challenge IV.

Popisowy występ naszych narciarzy

Męska drużyna sekcji narciarskiej AZS Politechniki Warszawskiej

Męska drużyna sekcji narciarskiej AZS Politechniki Warszawskiej zajęła pierwsze miejsce w Akademickich Mistrzostwach Warszawy i Mazowsza. Indywidualnie najlepszy w slalomie okazał się reprezentujący nasz AZS Jakub Zastawny. Zespół kobiecy zajął w AMWiM trzecie miejsce. 

Sukces KN Inżynierii Chemicznej i Procesowej w konkursie StRuNa 2016

Członkowie Koła Naukowego Inżynierii Chemicznej i Procesowej

Organizowana przez studentów Politechniki Warszawskiej European Young Engineers Conference po raz drugi z rzędu otrzymała pierwszą nagrodę w konkursie w kategorii Konferencja Roku. 

Nasza doktorantka w finale konkursu Bizneswoman Roku

Agata Stefanek

Agata Stefanek – doktorantka na Wydziale Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej ma szansę na tytuł Bizneswoman Roku w kategorii Start-up Roku. Organizatorem konkursu jest Sukces Pisany Szminką - organizacja zajmująca się wspieraniem i promocją działań kobiet w obszarach nauki, kultury i biznesu. 

Konkurs na najlepszą pracę związaną z przemysłem motoryzacyjnym

Arrinera Hussarya GT

Do 31 marca 2017 roku można wysyłać zgłoszenia w konkursie dla studentów i doktorantów Politechniki Warszawskiej na obronione prace inżynierskie, magisterskie oraz doktorskie związane tematycznie z przemysłem motoryzacyjnym. To wspólne przedsięwzięcie naszej Uczelni i firmy Arrinera Technology S.A.

Nagrody za prace dyplomowe z geodezji i kartografii

Konrad Sosnowicz w trakcie wykonywania pomiarów

Tomasz Kur, Michał Rabiński i Konrad Sosnowicz z Wydziału Geodezji i Kartografii PW zostali doceniani w konkursie organizowanym przez Stowarzyszenie Geodetów Polskich i Głównego Geodetę Kraju. 

Niezwykły prezent na początek studiów - nowy wpis na blogu

Zofia Przeździak, Franek Mirecki i Jerzy Przeździak

W październiku 2016 roku otrzymaliśmy niezwykłą wiadomość na oficjalnym koncie Politechniki Warszawskiej na Snapchacie. Były to dwa zdjęcia przedstawiające przypinkę naszej Uczelni wpiętą w biały kartonik z napisem "Franek dasz radę". Nadawca wiadomości napisał, że znaczek to prezent od dziadków i że pochodzi sprzed 60 lat. Postanowiliśmy, że musimy poznać historię tego prezentu i – przede wszystkim – poznać Franka i jego dziadków.

Najlepsze prace dyplomowe z optoelektroniki powstały na PW

Bartosz Janaszek i Andrzej Manujło

Aż pięcioro naszych studentów zostało docenionych w XXV Ogólnopolskim Konkursie im. Adama Smolińskiego na najlepszą pracę dyplomową z optoelektroniki obronioną w roku akademickim 2015/2016.

Konkurs fotograficzny "Moja Politechnika" rozstrzygnięty

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej

Znamy laureatów konkursu organizowanego przez Obrazowe Koło Naukowe RGB działające na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej.

Oto nowe władze Samorządu Studentów PW

Kolegium Senatorów SSPW 2017

Przewodniczącym SSPW w 2017 roku został wybrany Rafał Kryżman. Wyniki głosowania parlamentarzystów poznaliśmy 14 stycznia 2017 roku. 

Kolejny sukces zespołu Hyper Poland

Projekt Hyper Poland

Zaproponowana przez ekipę Hyper Poland trasa Hyperloopa Warszawa – Wrocław jako jedyna z Polski oraz jedna z ośmiu z Europy znalazła się w półfinale konkursu Hyperloop One Global Challenge. Wyłoni on miejsca, w których zostaną przeprowadzone pierwsze testy Hyperloopa.

Projekt naukowy - od pomysłu po chwalenie się sukcesem – relacja ze spotkania

Nowy rok 2017 otworzyliśmy tematem dotyczącym tworzenia i promocji projektów. Warsztaty zatytułowane "Projekt naukowy - od pomysłu po chwalenie się sukcesem" odbyły się 11 stycznia w Gmachu Głównym. Było to już czwarte wydarzenie z cyklu Babskie Spotkania – Weź sprawy w swoje ręce. Tym razem spotkanie poprowadził Dariusz Aksamit - fizyk medyczny, doktorant z Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej, promotor nauki.

10 lat Studenckiego Koła Aerodynamiki Pojazdów

Choć formalne początki SKAP przypadają na rok 2005, to dopiero w następnym roku studenci pokazali swój pełen potencjał i odnieśli pierwszy sukces na międzynarodowych zawodach. Koło ostatnio obchodziło 10-lecie działalności.

KN Inżynierii Chemicznej i Procesowej w finale konkursu StRuNa 2016

Członkowie Koła Naukowego Inżynierii Chemicznej i Procesowej wykonują doświadczenie

Politechnika Warszawska ma swojego przedstawiciela wśród 18 finalistów konkursu StRuNa 2016 – to Koło Naukowe Inżynierii Chemicznej i Procesowej. 

Twoja firma, Twoja marka osobista - podsumowanie spotkania

Na spotkaniu zatytułowanym Twoja firma, Twoja marka osobista, które odbyło się 15 grudnia 2016 pojawiło się około 50 studentek Politechniki Warszawskiej. Było to trzecie wydarzenie z cyklu Babskie Spotkania - weź sprawy w swoje ręce.