Znak Politechniki Warszawskiej

Aktualności

Jak łączyć pracę z nauką? – przed nami kolejne wydarzenie z cyklu Babskie Spotkania

Studia, ah studia… We wspomnieniach i opowieściach wielu jawią się jako nieustający czas imprez, atrakcji i niczym niezakłóconej zabawy. Otrzęsiny, długie wakacje, nieobowiązkowe wykłady, coroczne Juwenalia, nocne posiadówki w akademiku… A gdzie czas na pracę? O tym jak go znaleźć opowiedzą specjalistki w tej dziedzinie podczas Babskiego Spotkania już 6 czerwca 2018 r.

Studenci PW wiedzą jak nie marnować żywności

Każdego roku w Polsce marnuje się 9 mln ton żywności. Studenci z Politechniki Warszawskiej postanowili coś z tym zrobić. Ich pomysł na rozwiązanie problemu został doceniony i uzyskał grant Tesco Polska w ramach konkursu „Tesco Poland food waste reduction challenge”.

Medale PW w AMP w Aerobiku Sportowym

Medaliści AMP w Aerobiku Sportowym w rywalizacji par

Dwa srebrne i trzy brązowe medale wśród wszystkich typów uczelni - to dorobek naszych zawodników w Akademickich Mistrzostwach Polski w Aerobiku Sportowym. Politechnika Warszawska zdominowała do tego rywalizację wśród uczelni technicznych.

XXIII Konkurs o Nagrodę Siemensa rozstrzygnięty

Nagrody zostaną wręczone dnia 18 czerwca 2018 r.

Jury XXIII edycji Konkursu o Nagrodę Siemensa oraz VIII edycji Konkursu o Nagrodę Siemensa dla Absolwentów Automatyki i Robotyki, a także II edycji Konkursu dla Absolwentów Elektroenergetyki, wybrało zwycięzców w każdej z kategorii.

Nasz student najlepszy w Akademickich Mistrzostwach Polski

Medaliści wyścigu ze staru wspólnego

Krzysztof Łukasik całkowicie zdominował rywalizację mężczyzn w Akademickich Mistrzostwach Polski w Kolarstwie Górskim. Student Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej najpierw był najlepszy w wyścigu na czas, a potem wygrał też wyścig ze startu wspólnego.

Zajęcia z piątku w środę

Politechnika Warszawska

W środę, 16 maja 2018 roku, odbędą się zajęcia zgodnie z planem obowiązującym w piątek.

Studnia 2018 - Juwenalia Domów Studenckich PW

Studenci podczas koncertów Studni 2015

Już po raz 47. mieszkańcy politechnicznych domów studenckich rozpoczną juwenaliową rozgrzewkę. Wspólna zabawa trwać będzie od 11 do 13 maja 2018 r.

Juwenalia PW 2018

Publiczność podczas konceru

Przed nami największe święto studentów. Już 18 i 19 maja na Stadionie Syrenki na Juwenaliach Politechniki Warszawskiej wystąpią największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej.

Medale PW w AMP w Trójboju Siłowym

Medaliści AMP w Trójboju Siłowym w klasyfikacji drużynowej mężczyzn

Pięć medali indywidualnie i jeden w klasyfikacji drużynowej - to dorobek zawodników Politechniki Warszawskiej w Akademickich Mistrzostwach Polski w Trójboju Siłowym, które odbyły się w Katowicach (4-6 maja 2018 roku).

Student PW złotym medalistą

Wojciech Bógdał

Wojciech Bógdał, student Filii PW w Płocku, po sześciu dniach rywalizacji zakończył Motoparalotniowe Mistrzostwa Świata w Tajlandii z tytułem mistrza świata. To już kolejny sukces Polaka.

Drużyna z PW najlepsza w AMWiM w Piłce Nożnej

piłka nożna

Nasi piłkarze zdobyli złoty medal Akademickich Mistrzostw Warszawy i Mazowsza. Zwycięstwo zapewnili sobie w ostatniej kolejce spotkań, gdy 3:2 pokonali bezpośredniego rywala w walce o mistrzostwo - zespół ze Szkoły Głównej Handlowej.

Pływacy z PW z medalami Akademickich Mistrzostw Polski

Michał Bielawski na 100 m stylem dowolnym oraz męska sztafeta 4x50 m stylem dowolnym stanęli na podium Akademickich Mistrzostw Polski w Pływaniu. Politechnika Warszawska znalazła się też wśród najlepszych drużyn w klasyfikacji uczelni technicznych.

Medale wioślarzy w Akademickich Mistrzostwach Warszawy i Mazowsza

Reprezentanci PW z medalami Akademickich Mistrzostw Warszawy i Mazowsza w Ergometrze Wioślarskim

Znamy medalistów Akademickich Mistrzostw Warszawy i Mazowsza w Ergometrze Wioślarskim. W zawodach z bardzo dobrej strony zaprezentowali się zawodnicy Politechniki Warszawskiej.

Studenci z PW i PŁ laureatami polskiej edycji konkursu Imagine Cup 2018

Studenci z zespołu Wavy

Artur Seliga z Politechniki Warszawskiej wraz ze studentami Politechniki Łódzkiej: Damianem Perydzeńskim, Jakubem Wujkiem, Marcinem Lenarczykiem i Michałem Andrzejczakiem, wygrali krajowy etap Imagine Cup Polska 2018. W lipcu studenci pojadą do Stanów Zjednoczonych i będą reprezentowali Polskę w finałach światowych konkursu.

Akcja Kwaterunkowa na rok akademicki 2018/19

Studenci Politechniki Warszawskiej

Do 8 maja włącznie obecni studenci, w tym obcokrajowcy, oraz doktoranci mogą składać wnioski dotyczące zakwaterowania w akademikach.

IT for SHE - Fundacja Edukacyjna Perspektywy zaprasza na spotkanie

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdCXJXax7Bjyr6X4wNe5Uv6r5bK8AJ6RVwzRHmyGLIJzxxtHw/viewform

Już 19 kwietnia 2018 r. Politechnika Warszawska i Fundacja Edukacyjna Perspektywy zapraszają studentki kierunków informatycznych i pokrewnych na spotkanie z pracownicami największych i najważniejszych firm technologicznych.

Udany występ w AMP we Wspinaczce Sportowej

Mikołaj Nowotnik z Politechniki Warszawskiej zdobył srebrny medal Akademickich Mistrzostw Polski we Wspinaczce Sportowej w konkurencji bouldering.

Warszawskie Dni Informatyki

Tłumy podczas tegorocznej edycji WDI.

Za nami już ósma edycja największego w Europie Środkowo-Wschodniej spotkania studentów, profesjonalistów i ekspertów IT. 27 i 28 marca 2018 roku na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej miały miejsce Warszawskiej Dni Informatyki.

Sukces w AMP w brydżu sportowym

Zawodnicy w trakcie AMP w brydżu sportowym

Reprezentujący Politechnikę Warszawską Filip Parol i Krystian Bączek zdobyli brązowy medal w turnieju par podczas Akademickich Mistrzostw Polski w brydżu sportowym.

Przedsiębiorczość się opłaca! – nowy wpis na blogu

Konrad Pawlak to 23-letni absolwent Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej. W najnowszym wpisie na blogu opowiada o tym jak być przedsiębiorczym, skąd czerpać inspiracje i motywację do pracy.

Nasza studentka z dwoma medalami AMP w Narciarstwie

Medalistki AMP 2018 w slalomie gigancie

Zuzanna Czapska wygrała rywalizację w slalomie gigancie i była trzecia w slalomie.

Science Game Jam - maraton naukowych planszówek

Plansza z pionkami

Lubisz gry planszowe? Jesteś fanem nauki? Warto połączyć te zainteresowania. Zapraszamy na maraton prototypowania naukowych planszówek, który odbędzie się w ramach wydarzeń Marszu dla Nauki.

Kolejne badanie z cyklu #powiedzPW - pytamy o przedsiębiorczość

Przedstawiamy kolejną odsłonę sondażu #powiedzPW. Tym razem interesują nas opinie i doświadczenia studentów dotyczące przedsiębiorczości. Wasze odpowiedzi pomogą Uczelni lepiej i skuteczniej wspierać ciekawe pomysły biznesowe.

Inżynierskie Targi Pracy na Politechnice Warszawskiej

13 i 14 marca, Gmach Główny

Studenci projektują Farmę Dobrej Woli

Studencki nowatorski projekt „Farma Dobrej Woli” od dziś realizowany jest w ramach współpracy pomiędzy Politechniką Warszawską a Stowarzyszeniem na Rzecz Osób Upośledzonych Umysłowo „Dobra Wola”. 20 lutego 2018 r. prof. Janusz Walo, Prorektor ds. Studenckich PW i Jacek Zalewski, Prezes Stowarzyszenia „Dobra Wola” podpisali w tym zakresie porozumienie.