Znak Politechniki Warszawskiej

Aktualności

Kolorowy plan zajęć i kalendarz do pobrania

Fot. BPI

W tym roku przygotowaliśmy dla naszych studentów plan zajęć i kalendarz do druku.

Przewodnik dla pierwszorocznych studentów

Co warto wiedzieć, żeby czuć się mniej zagubionym w pierwszych tygodniach studiów? Przeczytajcie nasz przewodnik!

Październik to dla każdego nowego studenta duży stres. Nowe miejsce zamieszkania, nowe otoczenie, inne niż w szkole wymagania. Co warto wiedzieć, żeby czuć się mniej zagubionym?

Rekrutacja uzupełniająca na bezpłatny kurs jęz. angielskiego dla studentów

Studium Języków Obcych Politechniki Warszawskiej zaprasza do udziału w kursach skierowanych do studentów zainteresowanych podnoszeniem swoich kompetencji w zakresie znajomości języka angielskiego. Rekrutacja trwa do 3 października 2018 r.

KNA MelAvio na międzynarodowych zawodach

Studenci KNA Melavio podczas wygranych zawodów dronów i robotów jeżdżących - IAV Cup 2018, fot. FB KNA Melavio

UAV Challenge Medical Express to rozgrywające się co dwa lata zawody, w którym biorą udział najlepsze zespoły akademickie z całego świata oraz zespoły profesjonalistów, które zajmują się budową maszyn bezzałogowych. Podczas tegorocznego turnieju, 24 – 28 września 2018 r., Politechnikę Warszawską reprezentować będą studenci z Koła Naukowego Awioniki MelAvio, działającego przy Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa. Organizatorem wydarzenia jest Uniwersytet Queensland oraz Australijski Instytut Badań i Rozwoju.

Student PW z tytułem Wicemistrza Polski na Szybowcowych Mistrzostwach Polski Juniorów

Fot.: FB KNL

Piotr Kujawa - student na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej oraz członek Koła Naukowego Lotników, działającego przy tym wydziale, zdobył drugie miejsce podczas 46. Szybowcowych Mistrzostw Polski Juniorów w Lesznie.

Student PW przewodnikiem złotego medalisty podczas Mistrzostw Europy w Paralekkoatletyce

20 sierpnia 2018 r. rozpoczęły się Mistrzostwa Europy Osób Niepełnosprawnych w lekkoatletyce w Berlinie. Wśród zawodników znalazł się Aleksander Kossakowski wraz z przewodnikiem Krzysztofem Wasilewskim, studentem ostatniego roku studiów na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych, którzy tworząc silny duet wywalczyli pierwsze miejsce w biegu na 1500 metrów.

„Co to i gdzie to jest?” – odgadnij i wygraj gadżety PW

Rozpoznaj co przedstawia zdjęcie i wygraj nagrody ze Sklepu PW. Właśnie ruszył wakacyjny konkurs na FB naszej Uczelni.

Prelekcja o PW-Sat2 podczas konferencji COSPAR 2018

Zespół studentów z Politechniki Warszawskiej, zrzeszonych w Studenckim Kole Astronautycznym we współpracy z Centrum Badań Kosmicznych PAN stworzył satelitę PW-Sat2. Podczas tegorocznego, 42. Zgromadzenia Komitetu do Spraw Badań Przestrzeni Kosmicznej (COSPAR 2018), autorzy mieli szansę podzielić się efektami swojej pracy, której główny punkt eksperymentalny stanowił żagiel deorbitacyjny. Konferencja odbyła się w dniach 14-22 lipca 2018 r. w Kalifornii, USA.

Konkurs o Nagrodę Naukową Prezesa PAK za najlepszą pracę dyplomową

Prezes Polskiej Agencji Kosmicznej ogłosił ogólnopolski konkurs o Nagrodę Naukową za najlepszą studencką pracę dyplomową z zakresu inżynierii kosmicznej.

Student PW ze srebrnym medalem Akademickich Mistrzostw Świata

Medaliści Akademickich Mistrzostw Świata w Kolarstwie na podium

Krzysztof Łukasik – student Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej zajął drugie miejsce w Akademickich Mistrzostwach Świata w Kolarstwie. Medal wywalczył w rywalizacji kolarzy górskich.

Międzywydziałowy projekt interdyscyplinarny BIM 2018/2019

Rusza II edycja Międzywydziałowego Projektu Interdyscyplinarnego BIM.  Koło Naukowe BIMgo (Budownictwo, Informacja, Modelowanie) działające przy Wydziale Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej zachęca do zgłaszania uczestnictwa w projekcie wszystkich tych, których interesuje praca w zespołach składających się z Architektów, Konstruktorów, Instalatorów oraz Inwestorów.

Konkurs „Kapsuła Czasu” dla studentów Architektury

Fundacja „TworzyMY Kraków” organizuje konkurs skierowany do studentów i absolwentów kierunków architektonicznych i artystycznych. Zachęcamy do udziału.

7. edycja Monitoringu Karier Zawodowych Absolwentów

82,5% badanych respondentów uważa się za ludzi szczęśliwych.

Poznaj wyniki najnowszego badania

Złoto dla Chóru Akademickiego PW na 11th Grand Prix Thailand

Chór Akademicki Politechniki Warszawskiej zdobył dwa złote medale podczas 11th Grand Prix Thailand w kategoriach: muzyka sakralna oraz muzyka współczesna.

Projekt „Dobre chodniki dla Politechniki” zwyciężył w głosowaniu

Członkowie Koła Naukowego działającego przy Wydziale Inżynierii Lądowej PW stworzyli kompleksowy projekt nowego chodnika przy Al. Armii Ludowej, który zwyciężył w głosowaniu do Budżetu Partycypacyjnego m.st. Warszawy 2019.

Projekt NERW PW dla studentów i pracowników

Trwa realizacja projektu NERW PW Nauka – Edukacja – Rozwój – Współpraca, wspierającego rozwój Politechniki Warszawskiej. Projekt skierowany jest do studentów i pracowników.

Szansa na stypendium dla studentów I roku informatyki

Nowoprzyjęci studenci wydziałów związanych z informatyką i nowymi technologiami mają szansę na otrzymanie stypendium oraz wsparcia w zakresie planowania przyszłej ścieżki kariery dzięki inicjatywie Grupy Pracuj, działającej przy Fundacji Batorego.

Studenci z WAPW inwentaryzatorami klasztoru przy kościele Ducha Św. w Wilnie

Studenci z Zakładu Architektury Polskiej z Politechniki Warszawskiej przez okres dwóch tygodni wykonywali inwentaryzację klasztoru podominikańskiego przy kościele Ducha Świętego w Wilnie w ramach praktyk studenckich.

Zerówki 2018

Wakacyjne obozy integracyjne to świetna okazja do nawiązania pierwszych, studenckich znajomości.

Niezależne Zrzeszenie Studentów Politechniki Warszawskiej, Samorząd Studentów PW oraz Wydziałowe Rady Studentów PW zapraszają wszystkich studentów pierwszego roku na wyjazdy integracyjne, które odbędą się w kilku lokalizacjach w całej Polsce, a także w Złotych Piaskach Bułgarii w sierpniu i wrześniu 2018 r.

Jak wygląda życie w akademiku PW? - nowy wpis na blogu

Tysiące wydanych kluczy, kołder i pościeli. Tak właśnie wygląda akcja „kwaterunek”, fot. BPI

Chociaż do rozpoczęcia roku akademickiego zostało sporo czasu, to dla osób rozpoczynających dopiero przygodę z Politechniką Warszawską jest to odpowiedni czas, aby pomyśleć o tym, gdzie będą mieszkać podczas studiów.

Stypendium ministra za wybitne osiągnięcia dla studentów na rok akademicki 2018/2019

Na studentów, którzy mają na swoim koncie wybitne osiągnięcia naukowe, artystyczne lub sportowe czeka możliwość ubiegania się o Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Wyróżnienie dla studenta PW w konkursie na Doroczną Nagrodę BDA-SARP

W dniach 28 czerwca – 1 lipca 2018 r. w Berlinie odbył się finał konkursu na Doroczną Polsko-Niemiecką Nagrodę Integracyjną BDA-SARP. Decyzją jury, jedno z dwóch finałowych wyróżnień otrzymał student Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, Mikołaj Gomółka.  

Studenci PW zwycięzcami w maratonie City Coders Hackathon

Aplikacja „Płockostan” służąca monitorowaniu stanu zanieczyszczenia powietrza, zdobyła pierwsze miejsce w tegorocznym maratonie programistów City Coders Hackathon Płock, który odbył się 16 i 17 czerwca 2018 r. Autorami zwycięskiego projektu są studenci  z Politechniki Warszawskiej.

Stowarzyszenie Studentów 'GEOIDA' na IGSM 2018

16-osobowa grupa studentów reprezentująca Stowarzyszenie Studenckie GIK PW „GEOIDA” wzięła udział w 31. edycji Międzynarodowego Spotkania Studentów Geodezji, które odbyło się w dniach 23-29 czerwca 2018 r. w Walencji.

Wydział SiMR sportowym mistrzem PW

Zdobywcą trofeum podczas zawodów sportowych Puchar Politechniki Warszawskiej 2017/2018 organizowanych przez Studium Wychowania  Fizycznego i Sportu PW oraz Samorząd Studentów PW został Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych.