Znak Politechniki Warszawskiej

Aktualności

Najlepsze prace dyplomowe z optoelektroniki powstały na PW

Bartosz Janaszek i Andrzej Manujło

Aż pięcioro naszych studentów zostało docenionych w XXV Ogólnopolskim Konkursie im. Adama Smolińskiego na najlepszą pracę dyplomową z optoelektroniki obronioną w roku akademickim 2015/2016.

Konkurs fotograficzny "Moja Politechnika" rozstrzygnięty

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej

Znamy laureatów konkursu organizowanego przez Obrazowe Koło Naukowe RGB działające na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej.

Oto nowe władze Samorządu Studentów PW

Kolegium Senatorów SSPW 2017

Przewodniczącym SSPW w 2017 roku został wybrany Rafał Kryżman. Wyniki głosowania parlamentarzystów poznaliśmy 14 stycznia 2017 roku. 

Kolejny sukces zespołu Hyper Poland

Projekt Hyper Poland

Zaproponowana przez ekipę Hyper Poland trasa Hyperloopa Warszawa – Wrocław jako jedyna z Polski oraz jedna z ośmiu z Europy znalazła się w półfinale konkursu Hyperloop One Global Challenge. Wyłoni on miejsca, w których zostaną przeprowadzone pierwsze testy Hyperloopa.

Projekt naukowy - od pomysłu po chwalenie się sukcesem – relacja ze spotkania

Nowy rok 2017 otworzyliśmy tematem dotyczącym tworzenia i promocji projektów. Warsztaty zatytułowane "Projekt naukowy - od pomysłu po chwalenie się sukcesem" odbyły się 11 stycznia w Gmachu Głównym. Było to już czwarte wydarzenie z cyklu Babskie Spotkania – Weź sprawy w swoje ręce. Tym razem spotkanie poprowadził Dariusz Aksamit - fizyk medyczny, doktorant z Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej, promotor nauki.

10 lat Studenckiego Koła Aerodynamiki Pojazdów

Choć formalne początki SKAP przypadają na rok 2005, to dopiero w następnym roku studenci pokazali swój pełen potencjał i odnieśli pierwszy sukces na międzynarodowych zawodach. Koło ostatnio obchodziło 10-lecie działalności.

KN Inżynierii Chemicznej i Procesowej w finale konkursu StRuNa 2016

Członkowie Koła Naukowego Inżynierii Chemicznej i Procesowej wykonują doświadczenie

Politechnika Warszawska ma swojego przedstawiciela wśród 18 finalistów konkursu StRuNa 2016 – to Koło Naukowe Inżynierii Chemicznej i Procesowej. 

Twoja firma, Twoja marka osobista - podsumowanie spotkania

Na spotkaniu zatytułowanym Twoja firma, Twoja marka osobista, które odbyło się 15 grudnia 2016 pojawiło się około 50 studentek Politechniki Warszawskiej. Było to trzecie wydarzenie z cyklu Babskie Spotkania - weź sprawy w swoje ręce.  

Chemiczne Koło Naukowe "Flogiston" z tytułem Popularyzatora Nauki

Chemiczne Koło Naukowe "Flogiston" podczas "Mokotówki"

Nasi studenci wygrali konkurs w kategorii Zespoły. To dwunasta edycja wyróżnienia organizowanego przez serwis Polskiej Agencji Prasowej - Nauka w Polsce we współpracy z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego. 

Jak Klub Kibica wspiera naszych siatkarzy - nowy tekst na blogu

Członkowie Klubu Kibica AZS PW w zielonych czapkach Świętego Mikołaja

Politechnika Warszawska jest jedyną uczelnią w Polsce, która pojawia się w nazwie klubu siatkarskiego występującego w ekstraklasie. W drużynie może zmieniać się sztab szkoleniowy, mogą zmieniać się zawodnicy i sponsorzy. Bez względu na skład i wyniki nie zmienia się jedno – zespół zawsze może liczyć na wsparcie Klubu Kibica.

Zajęcia piątkowe w środę

Gmach Główny PW

Przypominamy, że zgodnie z Zarządzeniem Rektora Politechniki Warszawskiej, dnia 21 grudnia 2016 r. (środa) zajęcia dla studentów odbędą się zgodnie z planem zajęć obowiązującym w piątek.

Stypendyści Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z PW

Studenci w Dużej Auli Gmachu Głównego w czasie inauguracji roku akademickiego

38 studentom i 3 doktorantom z Politechniki Warszawskiej przyznano stypendia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia na rok akademicki 2016/2017. 

Mistrzowskie roboty studentów z KNR-u

Aleksandra Krystecka na podium zawodów Robotic Arena

Członkowie działającego na Politechnice Warszawskiej Koła Naukowego Robotyków znakomicie zaprezentowali się na międzynarodowych zawodach robotów Robotic Arena we Wrocławiu. 

Studentka PW wyróżniona w konkursie "Złoty Medal Chemii"

Sylwia Kącka odbiera wyróżnienie w konkursie "Złoty Medal Chemii"

Sylwia Kącka z Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej znalazła się w gronie osób, które otrzymały wyróżnienia w konkursie dla autorów najlepszych prac licencjackich lub inżynierskich z chemii oraz jej pogranicza z fizyką i biologią. 

14. edycja Grudniowego Akademickiego Przeglądu Artystycznego

Grafika GAPA 2016

Już 1 grudnia odbędzie się pierwszy przegląd tematyczny w ramach festiwalu kulturalnego dla studentów Politechniki Warszawskiej GAPA 2016. Zgłoszenia do poszczególnych kategorii trwają do końca listopada. Natomiast finały z udziałem publiczności i profesjonalnego Jury będą odbywać się do 12 grudnia w lokalach na terenie całej Warszawy.

Dwa zespoły z PW w czołówce II Ogólnopolskiego Konkursu Mostów Drewnianych

Członkowie drużyny Dimensionless

Drużyna Dimensionless zajęła trzecie miejsce, a Bukszpany uplasowały się na czwartej pozycji w II Ogólnopolskim Konkursie Mostów Drewnianych, który od 16 do 18 listopada odbywał się w Białymstoku. 

Design Thinking – Dlaczego dobry design ma znaczenie w każdej branży?

Podczas spotkania dowiecie się czym jest Design Thinking oraz wypróbujecie go w praktyce. Wydarzenie dedykowane studentom odbędzie się 29 listopada. 

Nasza studentka nagrodzona w konkursie PGNiG

Laureaci konkursu PGNiG

Joanna Szymańska z Politechniki Warszawskiej, a także Weronika Miklaszewska z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Edyta Mikołajczyk z Akademii Górniczo-Hutniczej zwyciężyły w sesji posterowej w pierwszej edycji konkursu "Niewyczerpane złoża informacji – najlepsze prace dyplomowe z PGNiG".

Jak nie zgubić siebie i odważyć się żyć po swojemu? – podsumowanie spotkania

Drugie wydarzenie z cyklu Babskie Spotkania odbyło się 17 listopada na Politechnice Warszawskiej. Na spotkaniu, mimo sezonu grypowego, pojawiła się silna, ok. 40-osobowa grupa.

Doktorantka z PW wygrała Bieg Niepodległości w Warszawie

Anna Łapińska tuż po minięciu linii mety biegu

Anna Łapińska - doktorantka z Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej była najszybszą kobietą na 10-kilometrowej trasie 28. Biegu Niepodległości, który 11 listopada 2016 roku odbył się w Warszawie. 

Chemiczne Koło Naukowe "Flogiston" w finale konkursu Popularyzator Nauki 2016

Pokaz Chemicznego Koła Naukowego "Flogiston" podczas pikniku z okazji 100-lecia przyłączenia Mokotowa do Warszawy

Kapituła konkursu organizowanego przez serwis Nauka w Polsce Polskiej Agencji Prasowej we współpracy z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego wybrała osoby i instytucje, które najlepiej popularyzują naukę. W tym gronie jest działające na Politechnice Warszawskiej Chemiczne Koło Naukowe "Flogiston". 

"Moja Politechnika" – konkurs fotograficzny dla studentów PW

Gmach Główny PW

Masz ulubione miejsce na swoim wydziale albo na terenie Kampusu? Podziel się nim z innymi! Obrazowe Koło Naukowe RGB organizuje konkurs fotograficzny.

Piątkowe zajęcia w czwartek

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej

Przypominamy, że zgodnie z Zarządzeniem Rektora Politechniki Warszawskiej, 10 listopada 2016 r. (czwartek) zajęcia dla studentów odbędą się zgodnie z planem zajęć obowiązującym w piątek.

Doktorant z Wydziału EiTI z nagrodą im. Martina Lowsona

Pojazd PRT na torze

Mgr inż. Waldemar Grabski z Instytutu Informatyki WEiTi otrzymał nagrodę im. Martina Lowsona. Wyróżnienie przyznawane jest młodym naukowcom, którzy prowadzą wysokiej jakości badania na polu ATN (Advanced Transit Systems). 

Studentka PW nagrodzona w ogólnopolskim konkursie

Gmach Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej

W 17. edycji ogólnopolskiego, akademickiego konkursu na najlepszą pracę dyplomową "Architektura Betonowa" jury doceniło Katarzynę Pankowską. Nagrodzono ją za pracę "Termy miejskie. Przestrzeń sprzyjająca odnalezieniu równowagi pomiędzy ciałem, duchem i umysłem na terenie Fortu Bema w Warszawie", która została przygotowana pod kierunkiem mgr. inż. arch. Marcina Goncikowskiego.