Studenci

Aktualności

Nasi studenci architektury laureatami konkursu 120 Hours

Część zwycięskiego projektu Agnieszki Kołacińskiej i Jakuba Andrzejewskiego

Agnieszka Kołacińska i Jakub Andrzejewski - studenci Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej wygrali międzynarodowy konkurs 120 Hours. Rywalizujący w nim uczestnicy w ciągu zaledwie 120 godzin mają stworzyć projekt. W tym roku był to 100-metrowy budynek dla szkoły w chińskiej wiosce w regionie Puan City, w prowincji Ginhou. Gmach miał pomieścić kantynę i bibliotekę.

Politechniczne atrakcje na Pikniku Naukowym

Piknik Naukowy

To już 21. edycja Pikniku Naukowego organizowanego przez Polskie Radio i Centrum Nauki Kopernik. Wśród wystawców nie może zabraknąć Kół Naukowych i Wydziałów z Politechniki Warszawskiej. Jakie atrakcje szykują dla młodych pasjonatów nauki?

Regaty o Puchar Rektora

W Ośrodku Wojskowej Akademii Technicznej nad Zalewem Zegrzyńskim już po raz czwarty odbędą się Regaty o Puchar Rektora Politechniki Warszawskiej.

Komercjalizacja badań naukowych – Babskie Spotkania na PW

O problemach i wyzwaniach związanych z komercjalizacją badań naukowych na podstawie swojego doświadczenia opowie Bizneswoman Roku 2016 w kategorii Start-up Roku, doktorantka Politechniki Warszawskiej na wydziale Inżynierii Chemicznej, Magdalena Janczewska.

Polskie studentki architektury wygrały międzynarodowy konkurs

Zwycięski projekt

Ich projekt obiektu sakralnego w Senegalu okazał się najlepszy. Koncepcję opracował trzyosobowy zespół LIAFINAND: Natalia Serafin (Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej), Paulina Górecka (Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej) oraz Anita Wiśniewska (Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej).

Nasi studenci zebrali pieniądze na prototyp Hyperloopa

Zespół Hyper Poland University Team

Zbiórka crowdfundingowa na budowę prototypu kapsuły Hyperloop i wyjazd zespołu Hyper Poland University Team na drugą edycję zawodów SpaceX Hyperloop Pod Competition w Stanach Zjednoczonych zakończyła się sukcesem. Udało się zgromadzić 184 525 zł, czyli 123% minimalnej kwoty potrzebnej, by studenci zbudowali swój prototyp.

Kolarze górscy na medal

Medaliści AMP 2017 w kolarstwie górskim w wyścigu ze startu wspólnego: Karol Michalski, Piotr Konwa i Krzysztof Łukasik

Krzysztof Łukasik zdobył srebrny medal w wyścigu ze startu wspólnego w Akademickich Mistrzostwach Polski w Kolarstwie Górskim. W klasyfikacji generalnej męskich drużyn nasi reprezentanci także zajęli drugie miejsce. Wyprzedzili ich tylko kolarze z Uniwersytetu Warszawskiego, co oznacza, że PW wygrała w kategorii uczelni technicznych.

Medale w AMP w Trójboju Siłowym

Reprezentanci PW wraz z trenerami

Kolejny sukces reprezentantów Politechniki Warszawskiej w Akademickich Mistrzostwach Polski. Nasi zawodnicy trójboju siłowego wywalczyli w Katowicach (5-7 maja 2017 roku) trzy medale indywidualnie, a do tego zespołowo zajęli trzecie miejsce wśród uczelni technicznych.

Roboty studentów PW nagrodzone w międzynarodowych zawodach

Bartosz Grabczak i jego robot Leon

Trzy pierwsze miejsca zajęli przedstawiciele Koła Naukowego Robotyków w European Robot Challenge - międzynarodowych zawodach robotów mobilnych. Wydarzenie odbyło się 13 maja 2017 roku w Opolu.

Kurs "Energy methods in the mechanics of metamaterials"

Pracownicy i studenci Politechniki Warszawskiej mogą wziąć udział w charakterze „wolnego słuchacza” w kursie „Energy methods in the mechanics of metamaterials”.