Znak Politechniki Warszawskiej

Studenci

Aktualności

Studenckie Koło Astronautyczne nagrodzone w konkursie StRuNa 2017

Satelita PW-Sat2 zaprojektowany przez Studenckie Koło Astronautyczne

Studenci ze SKA otrzymali trzecią nagrodę w kategorii Projekt Roku 2017. Zostali docenieni za produkcję i testy żagla deorbitacyjnego satelity PW-Sat2. 

Wolontariat? Warto! - nowy wpis na blogu

Stefan Pytel

Stefan Pytel, wolontariusz Fundacji Harambee Polska oraz student Politechniki Warszawskiej, od ponad dwóch lat z rodziną pomaga mieszkańcom Afryki. W 2017 roku spędził niespełna miesiąc w Kenii m.in. remontując budynki. 

Ślizgawka PW – wyjdźmy wspólnie na lodowisko

Ślizgawka PW to wspaniała zabawa i świetna przygoda zarówno dla tych, którzy jeszcze nigdy nie mieli okazji pojeździć na łyżwach, ale także dla tych, którzy już śmigają zawodowo. Samorząd Studentów już po raz kolejny organizuje dla studentów Politechniki Warszawskiej darmowe wyjścia na lodowisko na Torwarze.

Sukces naszych studentów w konkursie POTENCJOmetr

Logo konkursu POTENCJOmetr

Trzy propozycje studentów Politechniki Warszawskiej zostały zakwalifikowane do finału ogólnopolskiego konkursu, którego celem jest wyłonienie zespołu realizującego interdyscyplinarny projekt naukowy o największym potencjale aplikacyjnym. 

Cztery nasze koła naukowe w finale konkursu StRuNa

Koło Naukowe Biotechnologów "Herbion"

Koło Naukowe Biotechnologów "Herbion", Studenckie Koło Astronautyczne, Koło Naukowe Inżynierii Chemicznej i Procesowej oraz Studencki Oddział SPIE znalazły się w finale konkursu StRuNa, podsumowującego aktywność naukową kół i innych organizacji studenckich.

#powiedzPW - wyraź swoją opinię o Politechnice Warszawskiej

Startujemy z nową inicjatywą #powiedzPW. Chcemy zachęcić studentów do wyrażania swoich opinii na temat różnych obszarów działalności uczelni. Pierwszy sondaż dotyczy Sklepu internetowego Politechniki Warszawskiej.

Być jak Sherlock, czyli genialne zdolności studenta PW - nowy wpis na blogu

Daniel Chudecki

Daniel Chudecki, student Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa na Politechnice Warszawskiej, w lipcu brał udział w programie „The Brain. Genialny umysł”. Przed kamerami potęgował w pamięci bardzo duże liczby. Jak to zrobił bez użycia komputera? Przeczytacie w nowym tekście na blogu.

"Legia Akademicka" – pilotażowy program szkolenia dla studentów

Politechnika Warszawska przystąpiła do programu ochotniczego szkolenia wojskowego studentów "Legia Akademicka". Szkolenie będzie dzieliło się na cześć teoretyczną – realizowaną w uczelni trakcie roku akademickiego oraz część praktyczną, przeprowadzaną w jednostkach, centrach i ośrodkach wojskowych.

Pakiet Office za darmo dla studentów i pracowników PW

Centrum Informatyzacji PW podpisało umowę z firmą Microsoft na dostarczanie oprogramowania. Dzięki temu każdy student oraz pracownik naszej uczelni może za darmo pobrać najnowszą wersję pakietu Office. Każdy może zainstalować pakiet MS Office w pięciu kopiach, np. na komputerze w pracy, w domu, tablecie czy smartfonie.

Akcelerator Kariery - przyspiesz swoją karierę z Biurem Karier!

Akcelerator Kariery - plakat

Dzielenie się wiedzą i wsparcie w rozwoju kompetencji oraz umiejętności potrzebnych na rynku pracy to cel Akceleratora Kariery. Program został stworzony przez Biuro Karier PW we współpracy z pracodawcami, instytucjami rynku pracy oraz trenerami indywidualnymi dla studentów, absolwentów oraz doktorantów Politechniki Warszawskiej.