Znak Politechniki Warszawskiej

Studenci

Aktualności

Kolejna edycja sondażu #PowiedzPW

Dział Badań i Analiz CZIiTT PW zaprasza do wzięcia udziału w kolejnej edycji sondażu #PowiedzPW

Studenci PW inicjatorami dobrych zmian

Studenci z Koła Naukowego Inżynierii Komunikacyjnej Politechniki Warszawskiej chcąc umożliwić studentom i pracownikom łatwiejsze przemieszczanie się po okolicznym terenie Uczelni, zgłosili do Budżetu Partycypacyjnego m. st. Warszawy projekt „Dobre chodniki dla Politechniki”. Głosowanie na projekty trwa do 30 czerwca.

Wyniki Sondażu #PowiedzPW – Przedsiębiorczość

fot. unsplash.com, Nik MacMillan

Dział Badań i Analiz CZIiTT PW kolejny raz zapytał studentów PW o opinię. Znamy już wyniki najnowszego sondażu #PowiedzPW!

Wygrana Studentów PW w Konkursie Architektury Ceglanej

Studenci Politechniki Warszawskiej zdobyli podium w I edycji Konkursu Architektury Ceglanej organizowanego przez Związek Pracodawców Ceramiki Budowlanej i Stowarzyszenie Architektów Polskich. 

Sukces naszych studentów w Droniadzie 2018

Studenci z koła naukowego WUThrust podczas Droniady 2018

Koło naukowe WUThrust działające przy Wydziale Elektrycznym PW zajęło drugie miejsce w ogólnopolskim konkursie dla zespołów akademickich w misjach związanych z wykorzystaniem dronów w strefie U-Space i systemów analizy informacji.

Studenci PW zwycięzcami ogólnopolskiego konkursu inżynierskiego EBEC

Zwycięska reprezentacja PW w finale XII. edycji konkursu inżynierskiego EBEC fot. EBEC

Drużyna studentów z Politechniki Warszawskiej wygrała finalne starcie w XII. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Inżynierskiego EBEC, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Studentów BEST. Finał odbył się 21 i 22 maja w Krakowie. Reprezentacja Politechniki Warszawskiej pokonała drużyny z pięciu krajowych, wiodących uczelni technicznych.

Student PW z najlepszą pracą inżynierską

Absolwent Wydziału Mechanicznego, Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej, autor pracy dyplomowej „Analiza wykorzystania ciepła systemowego do wytwarzania chłodu dla potrzeb klimatyzacji”, Łukasz Grębowski zdobył I miejsce w otwartym konkursie na pracę inżynierską o tematyce energetycznej. Organizatorami konkursu są Veolia Energia Warszawa i Politechnika Warszawska.

Współpraca Wydziału Transportu z PZWLP

Wydział Transportu Politechniki Warszawskiej

W odpowiedzi na potrzebę pozyskania zdolnej kadry pracowniczej, Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów zorganizował pierwszy w Polsce program flotowych staży, którego uczestnikami są studenci Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej.

Studenci PW na International Festival of Warsaw

Podczas wydarzenia będzie można spotkać cztery Koła Naukowe PW, fot. BPI

Już w najbliższą sobotę 9 czerwca 2018 r. w godzinach 10.00-22.00 podczas International Festival of Warsaw, mieszkańcy stolicy będą mieli możliwość doświadczenia różnorodności narodowości i kultur, których przedstawiciele mieszkają w Polsce. W programie festiwalu znalazła się Strefa Aktywnej Nauki, gdzie swoją działalność zaprezentują Koła Naukowe z Politechniki Warszawskiej. Wydarzenie odbędzie się w Parku Marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego w Warszawie.

Brąz dla naszych na Shell Eco Marathon we Francji

Studenci PW na bardzo wymagającym torze pod Paryżem uzyskali wynik 170 km na litrze paliwa, fot. SKAP

Studenci Politechniki Warszawskiej ze Studenckiego Koła Aerodynamiki Pojazdów działającego przy Wydziale Mechanicznym, Energetyki i Lotnictwa odnieśli duży sukces podczas zeszłotygodniowego maratonu bolidów Shell Eco Marathon Challenger, który odbył się pod Paryżem. Miejsce na podium stanowi dla drużyny dodatkowy czynnik motywacyjny przed zbliżającym się głównym Shell Eco Marathonem, który odbędzie się już 5 lipca w Londynie i potrwa do 8 lipca.