Znak Politechniki Warszawskiej

Studenci

Aktualności

Dodatkowe kursy dla przygotowujących się do egzaminu ACERT

Opublikowano: 15.07.2019 14:49

Podczas kursu B2 - ACERT uczestnicy będą mieli okazję przystąpić do próbnego egzaminu organizowanego przez OJA, fot. pixabay/F1Digitals

Ośrodek Języka Angielskiego SJO PW organizuje dodatkowe, płatne kursy dla studentów przygotowujących się do wrześniowego egzaminu ACERT na poziomie B2, organizowanego na naszej uczelni.

Studenckie pomysły docenione w konkursie Volkswagen Poznań "Be the Best"

Opublikowano: 03.07.2019 16:24

Tomasz Oszczepaliński i Jarosław Lesiak, zdobywcy trzeciego mejsca w konkursie Volkswagen Poznań "Be the Best", fot. arch. Volkswagen Poznań

Jarosław Lesiak i Tomasz Oszczepaliński z Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych PW opracowali pomysły na obniżenie emisji CO2 i kosztów energii w działalności organizatora konkursu. Jury doceniło ich pracę, przyznając im miejsce na podium.

Co myślisz o swoich studiach? Wypełnij ankietę.

Opublikowano: 03.07.2019 14:06

Ankieta daje studentom PW możliwość wyrażenia opinii na temat swojej uczelni, fot. BPI

Dział Badań i Analiz CZIiTT oraz Stowarzyszenie Studentów BEST zapraszają do wzięcia udziału w badaniu "Studiowanie na PW".

Ścieżka dla osób korzystających ze smartfonów - nowy wpis na blogu

Opublikowano: 02.07.2019 16:21

Ścieżka dla użytkowników smartfonów przy ulicy Nowowiejskiej

Kilka tygodni temu na chodniku przy ulicy Nowowiejskiej, niedaleko Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej, pojawiły się nowe oznaczenia. Przedstawiają człowieka pochylonego nad telefonem. Specjalny pas ruchu dla tych, którzy chcą sprawdzić coś w smartfonie, wzbudził ogromne zainteresowanie. Okazuje się, że za pomysłem stoją cztery studentki Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej.

Wykorzystanie specjalistycznego oprogramowania w projektowaniu i obliczeniach - bezpłatne warsztaty

Opublikowano: 27.06.2019 16:03

Warsztaty są organizowane w ramach zadania nr 16 projektu NERW 2 PW. Nauka – Edukacja – Rozwój – Współpraca, fot. BPI

We wrześniu i październiku bieżącego roku zaplanowano darmowe szkolenia dla studentów czterech ostatnich semestrów studiów stacjonarnych I i II stopnia Politechniki Warszawskiej.

Nasi studenci jadą na Shell Eco-marathon

Opublikowano: 24.06.2019 09:05

Zespół SKAP z Orionem

Zespół ze Studenckiego Koła Aerodynamiki Pojazdów, działającego przy Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa, weźmie udział w zawodach Shell Eco-marathon, które odbędą się w Weybridge pod Londynem między 2 a 5 lipca 2019 roku.

Sukcesy studentów PW w Droniadzie 2019

Opublikowano: 19.06.2019 10:41

W Droniadzie 2019 udział wzięły dwa koła naukowe PW: MelAvio oraz WUThrust, fot. KN MelAvio, KN WUThrust

Dwa pierwsze miejsca w konkursie bezzałogowych statków powietrznych zdobyły drużyny studentów naszej Uczelni: Koła Naukowego Awioniki MelAvio i Koła Naukowego WUThrust. Zespoły akademickie z całej Polski rywalizowały ze sobą na terenie Aeroklubu Śląskiego w Katowicach w dniach 5-8 czerwca.

Przygotowania do Droniady 2019

Opublikowano: 03.06.2019 16:22

Zespół KN Awioniki MelAvio podczas zeszłorocznej Droniady, fot. MelAvio

Studenci Koła Naukowego Awioniki MelAvio, działającego przy Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa, startują w tegorocznej edycji zawodów Droniada. Od 5 do 8 czerwca będą rywalizowali z innymi zespołami prezentującymi swoje bezzałogowe statki powietrzne.

Sukces Koła Naukowego Mostowców

Opublikowano: 29.05.2019 09:44

Drużyna z Koła Naukowego Mostowców PW

Czy można zbudować most z makaronu spaghetti? Uczestnicy konkursu FoodBridge udowodnili, że z tego oryginalnego tworzywa powstają niesamowite konstrukcje. W rywalizacji świetnie spisali się studenci Politechniki Warszawskiej.

Dobry występ reprezentacji PW na Akademickich Mistrzostwach Polski AZS w kickboxingu

Opublikowano: 27.05.2019 14:34

Fot. FB Aleksandra Kalickiego

W minioną sobotę w Lublinie, 25 maja 2018 r., pod patronatem Polskiego Związku Kickboxingu i Akademickiego Związku Sportowego, odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski AZS w kickboxingu. Wśród biorących w nich udział zawodników była reprezentacja Politechniki Warszawskiej i jej Klubu Uczelnianego AZS.