Znak Politechniki Warszawskiej

Studenci

Aktualności

Najlepsze prace dyplomowe z optoelektroniki powstały na PW

Bartosz Janaszek i Andrzej Manujło

Aż pięcioro naszych studentów zostało docenionych w XXV Ogólnopolskim Konkursie im. Adama Smolińskiego na najlepszą pracę dyplomową z optoelektroniki obronioną w roku akademickim 2015/2016.

Konkurs fotograficzny "Moja Politechnika" rozstrzygnięty

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej

Znamy laureatów konkursu organizowanego przez Obrazowe Koło Naukowe RGB działające na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej.

Oto nowe władze Samorządu Studentów PW

Kolegium Senatorów SSPW 2017

Przewodniczącym SSPW w 2017 roku został wybrany Rafał Kryżman. Wyniki głosowania parlamentarzystów poznaliśmy 14 stycznia 2017 roku. 

Kolejny sukces zespołu Hyper Poland

Projekt Hyper Poland

Zaproponowana przez ekipę Hyper Poland trasa Hyperloopa Warszawa – Wrocław jako jedyna z Polski oraz jedna z ośmiu z Europy znalazła się w półfinale konkursu Hyperloop One Global Challenge. Wyłoni on miejsca, w których zostaną przeprowadzone pierwsze testy Hyperloopa.

Projekt naukowy - od pomysłu po chwalenie się sukcesem – relacja ze spotkania

Nowy rok 2017 otworzyliśmy tematem dotyczącym tworzenia i promocji projektów. Warsztaty zatytułowane "Projekt naukowy - od pomysłu po chwalenie się sukcesem" odbyły się 11 stycznia w Gmachu Głównym. Było to już czwarte wydarzenie z cyklu Babskie Spotkania – Weź sprawy w swoje ręce. Tym razem spotkanie poprowadził Dariusz Aksamit - fizyk medyczny, doktorant z Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej, promotor nauki.

10 lat Studenckiego Koła Aerodynamiki Pojazdów

Choć formalne początki SKAP przypadają na rok 2005, to dopiero w następnym roku studenci pokazali swój pełen potencjał i odnieśli pierwszy sukces na międzynarodowych zawodach. Koło ostatnio obchodziło 10-lecie działalności.

KN Inżynierii Chemicznej i Procesowej w finale konkursu StRuNa 2016

Członkowie Koła Naukowego Inżynierii Chemicznej i Procesowej wykonują doświadczenie

Politechnika Warszawska ma swojego przedstawiciela wśród 18 finalistów konkursu StRuNa 2016 – to Koło Naukowe Inżynierii Chemicznej i Procesowej. 

Twoja firma, Twoja marka osobista - podsumowanie spotkania

Na spotkaniu zatytułowanym Twoja firma, Twoja marka osobista, które odbyło się 15 grudnia 2016 pojawiło się około 50 studentek Politechniki Warszawskiej. Było to trzecie wydarzenie z cyklu Babskie Spotkania - weź sprawy w swoje ręce.  

Chemiczne Koło Naukowe "Flogiston" z tytułem Popularyzatora Nauki

Chemiczne Koło Naukowe "Flogiston" podczas "Mokotówki"

Nasi studenci wygrali konkurs w kategorii Zespoły. To dwunasta edycja wyróżnienia organizowanego przez serwis Polskiej Agencji Prasowej - Nauka w Polsce we współpracy z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego. 

Jak Klub Kibica wspiera naszych siatkarzy - nowy tekst na blogu

Członkowie Klubu Kibica AZS PW w zielonych czapkach Świętego Mikołaja

Politechnika Warszawska jest jedyną uczelnią w Polsce, która pojawia się w nazwie klubu siatkarskiego występującego w ekstraklasie. W drużynie może zmieniać się sztab szkoleniowy, mogą zmieniać się zawodnicy i sponsorzy. Bez względu na skład i wyniki nie zmienia się jedno – zespół zawsze może liczyć na wsparcie Klubu Kibica.