Znak Politechniki Warszawskiej

Studenci

Aktualności

Damian Czykier halowym mistrzem Polski

Damian Czykier

Student budownictwa na Politechnice Warszawskiej wygrał bieg na 60 m przez płotki w rozgrywanych w Toruniu halowych mistrzostwach Polski w lekkoatletyce. 

Warszawa wśród 100 najlepszych studenckich miast świata

Warszawa z lotu ptaka

W opublikowanym w ostatnim czasie rankingu QS Best Student Cities 2017 wśród 100 najlepszych studenckich miast świata znalazła się Warszawa, jako jedyne miasto z Polski. Najatrakcyjniejsze dla studentów z całego świata są: Montreal, Paryż, Londyn, Seul oraz Melbourne.

Warsztat Design Thinking Zero

Przyjdź na bezpłatne 3-godzinne warsztaty dla początkujących, podczas których poznasz design thinking w praktyce. Podczas pracy zespołowej nad konkretnym wyzwaniem przejdziesz przez wszystkie etapy design thinking, od Empatii po Prototypowanie i Testowanie.

Symulacja rozmowy kwalifikacyjnej – warsztaty Biura Karier

Przekonaj się jak wygląda prawdziwa rozmowa kwalifikacyjna, wejdź w rolę kandydata, daj sobie szansę na zadanie pytania prawdziwemu rekruterowi ze Schneider Electric, lidera z zakresu zarządzania energią oraz automatyki przemysłowej i budynkowej.

Konkurs na najlepszą pracę dyplomową z zakresu automatyki przemysłowej

Do konkursu mogą być zgłaszane prace dyplomowe studentów I i II stopnia instytucji akademickich, które swoją tematyką nawiązują do obszarów aktywności firmy Siemens AG i obejmują zastosowanie urządzeń sterujących, sensorycznych, wykonawczych i systemów wizualizacji automatyki. Termin nadsyłania prac upływa 31 marca 2017 roku.

Nagrody dla młodych architektów z Politechniki Warszawskiej

Laureaci pierwszej nagrody w kategorii Dom własny architekta

Prace studentów Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej: Dagmary Piszcz oraz Michała Wojciechowskiego i Elżbiety Szymańskiej zostały docenione w IV edycji Konkursu dla Młodych Architektów miesięcznika "Builder". Ogłoszenie wyników odbyło się 25 stycznia 2017 roku podczas XIV Gali Builder Awards. 

Zostań Organizatorem Turystyki wraz z Kołem PTTK

Koło PTTK nr 1, działające przy Politechnice Warszawskiej, zaprasza na Kurs Organizatora Turystyki. Jeśli jesteś zapalonym podróżnikiem i lubisz pokazywać nowe miejsca swoim znajomym i nie tylko, lecz chciałbyś się trochę podszkolić, ten kurs jest dla Ciebie.

Finał zimowej edycji Kreatywnego Semestru Projektowego

Zespoły podczas Kreatywnego Semestru Projektowego

Siedem grup studenckich zaprezentowało swoje rozwiązania problemów zleconych przez instytucje publiczne i firmy takie jak Willson&Brown, Saule Technologies czy PSE (Polskie Sieci Elektroenegetyczne). 2 lutego 2017 roku odbył się finał zimowej edycji KSP.

Doktorantka z Wydziału IChiP PW walczy o tytuł Bizneswoman Roku

Magdalena Janczewska

Magdalena Janczewska jest nominowana w konkursie Bizneswoman Roku organizowanym przez Sukces Pisany Szminką. Nasza doktorantka ma szansę na nagrodę w kategorii Start-up Roku i tytuł Bizneswoman Publiczności. 

Nowy Zarząd Rady Kół Naukowych PW

Członkowie Rady Kół Naukowych Politechniki Warszawskiej

Weronika Ślubowska została Przewodniczącą Rady Kół Naukowych Politechniki Warszawskiej w kadencji 2017. Pomagać jej będzie dwoje wiceprzewodniczących: Aleksandra Martynowicz (Wiceprzewodnicząca ds. Puli Na Projekty Naukowe) i Piotr Grudzień (Wiceprzewodniczący ds. Ogólnych). Posiedzenie wyborcze odbyło się 25 stycznia 2017 roku.