Znak Politechniki Warszawskiej

Studenci

Aktualności

Studenckie Koło Astronautyczne gotowe na podbój University Rover Challenge 2019

Drużyna reprezentująca SKA na tegorocznych zawodach University Rover Challenge, fot. SKA

W tegorocznym finale University Rover Challenge poza drużyną Koła Naukowego Robotyków zobaczymy również reprezentantów Studenckiego Koła Astronautycznego. O to, jak wyglądały przygotowania SKA do tego wydarzenia i czego możemy się spodziewać po występie ich łazika, Siriusa, spytaliśmy Michała Hałonia, lidera zespołu autonomii.

Przygotowania do University Rover Challenge 2019 według Koła Naukowego Robotyków

Damian Mucha (na zdj. z robotem) i Jacek Prokopczuk prezentują prototyp łazika marsjańskiego, fot. BPI

Do tegorocznego finału University Rover Challenge, międzynarodowych zawodów studenckich łazików marsjańskich, zakwalifikowały się aż dwie drużyny z Politechniki Warszawskiej. Obydwie działają przy Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa – to Koło Naukowe Robotyków i Studenckie Koło Astronautyczne. O tym, jak wyglądają przygotowania do konkursu, spytaliśmy Jacka Prokopczuka (prezesa KNR) i Damiana Muchę (wiceprezesa ds. współpracy).

Doskonały występ studentów PW podczas Bałtyckich Bitw Robotów 2019

Zwycięskie dla studentów KNR zawody odbyły się w gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym 18 i 19 maja, fot. KNR

Aż cztery nagrody przywieźli z Gdańska zawodnicy reprezentujący Koło Naukowe Robotyków, działające przy Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa, podczas największych zawodów robotycznych w północnej Polsce.

Ósemka wioślarska z PW z medalem AMP

Najlepsze ósemki wioślarskie w Polsce

Osada reprezentująca Politechnikę Warszawską zajęła trzecie miejsce w Akademickich Mistrzostwach Polski, za Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie i Politechniką Wrocławską.

Z notatnika organizatorek EYEC – nowy wpis na blogu

Olga, Justyna i Hania – koordynatorki 8. edycji konferencji EYEC, fot. BPI

Konferencja interdyscyplinarna European Young Engineers Conference każdego roku cieszy się coraz większą popularnością. Jej sukces nie byłby możliwy, gdyby nie wieloletnie zaangażowanie Koła Naukowego Inżynierii Chemicznej i Procesowej.

Juwenalia 2019

Widok Stadionu Syrenki podczas Juwenaliów PW 2018

Zapraszamy na święto studentów Politechniki Warszawskiej! 17 i 18 maja 2019 roku będziemy się bawić na Stadionie Syrenki.

Zajęcia z czwartku w poniedziałek

W poniedziałek (20.05) zajęcia odbędą się zgodnie z planem czwartkowym.

W semestrze letnim 20 maja (poniedziałek) zajęcia odbędą się zgodnie z planem czwartkowym.

Politechnika Warszawska najlepsza w AMP w Aerobiku Sportowym

Reprezentanci PW w aerobiku sportowym

Nasza reprezentacja wygrała klasyfikację generalną Akademickich Mistrzostw Polski w Aerobiku Sportowym. Politechnika Warszawska wyprzedziła Akademię Wychowania Fizycznego w Krakowie i Akademię Leona Koźmińskiego. Na sukces PW złożyły się znakomite (i okraszone medalami) starty we wszystkich konkurencjach.

Udane testy motycykla WUT SiMRacing

Zespół WUT SiMRacing z pucharami za zajęcie drugiego i trzeciego miejsca w wyścigach Mistrzostw Słowacji, fot. WUT SiMRacing

Zespół studentów koła naukowego WUT SiMRacing, działającego przy Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych, ostatnio zdobytymi pucharami potwierdził efekty swoich prac nad motocyklem wyścigowym.

Trwa rekrutacja do programu stażowego „Energia dla Przyszłości”

Rekrutacja do programu stażowego "Energia dla Przyszłości" potrwa do 15 maja 2019 r.

Studenci i absolwenci wybranych polskich uczelni technicznych, w tym Politechniki Warszawskiej, mają szansę na wzięcie udziału IV edycji programu stażowego przygotowującego do pracy w sektorze energetycznym.