Znak Politechniki Warszawskiej

Studenci

Aktualności

Przed nami kolejna edycja TEDx Warsaw University of Technology

TEDxWUT

Hasłem przewodnim politechnicznego TEDx’a będzie "out of box". To inspirujące spotkanie odbędzie się 25 października 2018 roku w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW, w godzinach 10:00-14:00.

Kreatywny Semestr Projektowy

Zgłoszenia do KSP są przyjmowane do 17 października włącznie.

Zapraszamy na zajęcia inne niż wszystkie – Kreatywny Semestr Projektowy. To świetna okazja do rozwinięcia pomysłowości i umiejętności pracy w grupie.

Ruszyły zapisy do II edycji ogólnopolskiego konkursu POTENCJOmetr

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 14 października 2018 r.

Trwają poszukiwania najlepszego studenckiego projektu naukowego. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 14 października 2018 r. Projekty oceniane będą w trzech kategoriach: projekty konstruktorskie, projekty z obszaru life science oraz projekty społeczne.

Prezentacja projektu rakiety Grot

Prezentacja rakiety Grot, fot. SKA PW

Członkowie Studenckiego Koła Astronautycznego działającego przy Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej przedstawili projekt dwustopniowej rakiety Grot.

Kurs języka chińskiego dla studentów i pracowników PW

WAŻNE: Zajęcia bez punktów ECTS! Zajęcia poza pulą godzin na naukę języków.

Studium Języków Obcych zaprasza na kurs z języka chińskiego (poziom podstawowy) prowadzony w języku angielskim przez native speakerów z Chin.

Akcja stypendialna 2018/2019

Poradnik Stypendialny SSPW 2018/2019, logo SSPW

Do 15 października studenci Politechniki Warszawskiej mogą się ubiegać o stypendia socjalne, specjalne oraz rektorskie. Samorząd Studentów PW przygotował z tej okazji specjalny informator, która objaśnia procedurę wnioskowania o wszystkie rodzaje dofinansowań.

Studenci Politechniki Warszawskiej zwycięzcami EDP University Challenge

Zwycięzcy konkursu EDP University Challenge 2018, fot. SKNEN

4 października wręczono nagrody w konkursie poświęconym problemowi odnawialnych źródeł energii. Zdobywcami pierwszego miejsca zostało trzech studentów Wydziału Elektrycznego, związanych ze Studenckim Kołem Naukowym Energetyki Niekonwencjonalnej działającym przy Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa PW.

Targi Kół Naukowych i Organizacji Studenckich KONIK 2018

To już 15. edycja Targów Kół Naukowych i Organizacji Studenckich Politechniki Warszawskiej KONIK, fot. BPI

24 i 25 października

Słów kilka o Reprezentacji Akademickiej PW w golfa - nowy wpis na blogu

Studenci otrzymują stroje, torby golfowe z logo uczelni i sprzęt, fot. Reprezentacja Akademicka PW

Golf, sport dotychczas kojarzony z grą dla bogaczy, wkracza na polskie uczelnie. Wiosną 2018 r. na Politechnice Warszawskiej powstała pierwsza w Polsce Reprezentacja Akademicka w golfa.

Mistrzyni curlingu z PW - nowy wpis na blogu

Aneta Lipińska w czasie curlingowej rozgrywki

Aneta Lipińska, studentka Wydziału Zarządzania PW, zdobyła złoty medal mistrzostw Polski mikstów w curlingu. To dla zespołu przepustka do udziału w mistrzostwach świata, które odbędą się w październiku w Kanadzie.