Zarządzanie zasobami IT: architektury, procesy, standardy, jakość - PR PW

Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych

00-665 Warszawa, ul. Nowowiejska 15/19, pokój 518

tel: (22) 234 7750, +48 515 09 03 09 (kierownik),

e-mail: a.trojanowska@elka.pw.edu.pl (informacje organizacyjne), andrzej.zalewski@zarzadzanie-it.pl (informacje o programie studiów)

WWW
zarzadzanie-it.pl
Kierownik

dr hab. inż. Andrzej Zalewski

Charakterystyka

Studia podyplomowe Zarządzenie zasobami IT ukończyło do tej pory ponad 800 osób. Stanowią one kompleksowy program rozwoju kompetencji w zakresie zarządzania informatyką w firmach i innych instytucjach. Program ten jest adresowany zarówno do osób będących informatykami, jak i osób posiadających innych background - np. ekonomistów, prawników, inżynierów specjalności nieinformatycznych, pracowników administracji publicznej.

Studia podyplomowe Zarządzanie zasobami IT to znakomita okazja do przyjrzenia się, przemyślenia i przeorientowania swojej kariery. Rozległy, zróżnicowany tematycznie i po prostu bardzo ciekawy program gwarantuje zdobycie kompetencji niezbędnych we współczesnym zarządzaniu informatyką, w kształtowanie relacji IT - biznes.

Studia przeznaczone są m.in. dla:

* informatyków pełniących do tej pory role techniczne (np. programisty, administratora, testera, …), którzy poszukują możliwości dalszego rozwoju kariery;

* ekonomistów i osób posiadające wykształcenie w obszarze zarządzania, którzy chcą pogłębić wiedzę z zakresu technologii IT i rozwinąć kompetencje pozwalające na efektywne zarządzanie informatyką, projektami czy służbami informatycznymi;

* wszystkich zainteresowanych rozległą i zróżnicowaną tematyką efektywnego zarządzania IT w firmach czy instytucjach innego rodzaju.

Stanowiska obejmowane przez naszych absolwentów to m.in. szef działu IT, kierownik projektu IT, kierownik operacyjny IT, właściciel produktu, kierownik/lider zespołu, szef ds. jakości.

Program obejmuje 225 godzin zajęć, w tym: 140 wykładów, 56 warsztatów i 29 ćwiczeń. Najważniejsze elementy:

Zarządzanie projektami:

o Metodyczne zarządzanie projektami

o Agile, zasady, metodyki i ich pochodne („Design thinking”, „Lean startup”, “DevOps”) na tle metodyk klasycznych

o Agile i narzędzia wspomagające. Harmonogramowanie projektów z użyciem MS Project

o Właściciel produktu (ang. product owner) – rola, zadania i kompetencje

o Ocena opłacalności projektów

ITSM – zarządzanie usługami IT:

o ITIL i ISO 20000,

o zarządzanie ciągłością IT i biznesu (ang. business continuity)

o szkolenie ITIL Foundation z możliwością certyfikacji (do wyboru)

o DevOps – jak to się robi w praktyce?

Ekonomika i zarządzanie strategiczne w dobie transformacji cyfrowej:

o strategie w biznesie i instytucjach

o transformacja cyfrowa biznesu

o strategie i konkurowanie w gospodarce cyfrowej

o biznes online, marketing internetowy i monentyzacja ruchu

o zrównoważona karta wyników

o ocena opłacalności przedsięwzięć IT

o metody szacowania kosztów przedsięwzięć IT (modele COCOMO, Punkty Funkcyjne i metody praktyczne)

o ocena opłacalności przedsięwzięć IT

Technologia:

o przegląd współczesnych technologii IT: wirtualizacja, oprogramowanie systemów mobilnych, Big Data, Business Intelligence i Cloud Computingu oraz klasyczne tematy: infrastruktura sieciowa i obliczeniowa, technologie software’owe;

o data center dla szefów IT

o Internet of Things (IOT)

o systemy i rozwiązania dziedzinowe

Architektura IT:

o architektury systemów – teoria, praktyka i studia przypadków

o wzorce i taktyki architektoniczne

o architektura korporacyjna – siatka Zachmana i TOGAF

Jakość:

o TQM, Six Sigma – podstawy zarządzania jakością,

o metodyka LEAN IT

o audyt IT – standard COBIT

o Zarządzanie testowaniem

Elementy prawa: cywilnego, autorskiego, zamówień publicznych, typowe zapisy umów na wykonanie systemów IT

Umiejętności miękkie: sztuka negocjacji, kierowanie ludźmi, dobre obyczaje, sztuka prezentacji

Certyfikacja – do wyboru 2 szkolenia i egzaminy spośród poniższych lub voucher (prosimy o zapoznanie się ze szczegółami na stronie internetowej studiów podyplomowych):

o Agile PM Foundation

o ITIL Foundation

o Scrum Product Owner Certified

o Devops Fundamentals

2 semestry, 220 godzin, zjazdy sobotnio-niedzielne (7-8 zjazdów w semestrze)
Zasady naboru
Przyjęcia w kolejności zgłoszeń. W studiach mogą uczestniczyć osoby, które ukończyły studia wyższe 1. lub 2. stopnia (licencjackie, inżynierskie, magisterskie).
Termin zgłoszeń
Edycja Wiosna 2021 – 8 marca 2021 r.
Opłaty
Wysokość opłaty wynosi 8900 zł (obywatelstwo polskie) lub 2090 euro (dla nie posiadających polskiego obywatelstwa).

Istnieje możliwość rozłożenia opłaty na dwie raty:
• 4500 zł (1100 euro) – przy zapisach
• 4400 zł (990 euro) - do 15 września 2021 r.

lub cztery raty:
• 2500 zł (550 euro) - przy zapisach
• 2000 zł (550 euro) - do 15 kwietnia 2021 r.
• 2400 zł (550 euro) - do 15 września 2021 r. (przed rozpoczęciem II semestru)
• 2000 zł (440 euro) - do 1 grudnia 2021 r.

Jest możliwe rozłożenie płatności na większą liczbę rat na wniosek uczestnika.

Zapisy on-line – trwa rekrutacja na XXII EDYCJĘ, WIOSNA 2021!

Chcesz dowiedzieć się więcej – zwięzłą i przystępną informację znajdziesz tu: www.zarzadzanie-it.pl/dla-kandydatow

Jeśli masz pytanie, napisz: zapisy@zarzadzanie-it.pl

Media społecznościowe:

Jeśli interesujesz się tematyką zarządzania projektami, koniecznie dołącz do naszych grup tematycznych na Facebooku: