Zarządzanie zasobami IT: architektury, procesy, standardy, jakość - PR PW

00-665 Warszawa, ul. Nowowiejska 15/19, pokój 518
tel: (22) 234 7750, +48 515 09 03 09 (kierownik),

e-mail: a.trojanowska@elka.pw.edu.pl (informacje organizacyjne),
               andrzej.zalewski@zarzadzanie-it.pl (informacje o programie studiów)

Zapisy online - rekrutacja na edycję XXV Jesień 2020 rozpoczęta

WWW
Kierownik

dr hab. inż. Andrzej Zalewski

Charakterystyka

Studia Podyplomowe Zarządzenie zasobami IT ukończyło do tej pory ponad 800 osób. Stanowią one kompleksowy program rozwoju kompetencji w zakresie zarządzania informatyką w firmach i innych instytucjach. Program ten jest adresowany zarówno do osób będących informatykami, jak i osób posiadających innych background - np. ekonomistów, prawników, inżynierów specjalności nieinformatycznych, pracowników administracji publicznej.

Studia Podyplomowe Zarządzanie zasobami IT to znakomita okazja do przyjrzenia się, przemyślenia i przeorientowania swojej kariery. Rozległy, zróżnicowany tematycznie i po prostu bardzo ciekawy program gwarantuje zdobycie kompetencji niezbędnych we współczesnym zarządzaniu informatyką, w kształtowanie relacji IT - biznes.

Studia przeznaczone są m.in. dla:

• informatyków pełniących do tej pory role techniczne (np. programisty, administratora, testera, …), którzy poszukują możliwości dalszego rozwoju kariery;
  • ekonomistów i osób posiadające wykształcenie w obszarze zarządzania, którzy chcą pogłębić wiedzę z zakresu technologii IT i rozwinąć kompetencje pozwalające na efektywne zarządzanie informatyką, projektami czy służbami informatycznymi;
  • wszystkich zainteresowanych rozległą i zróżnicowaną tematyką efektywnego zarządzania IT w firmach czy instytucjach innego rodzaju.

Stanowiska obejmowane przez naszych absolwentów to m.in. szef działu IT, kierownik projektu IT, kierownik operacyjny IT, właściciel produktu, kierownik/lider zespołu, szef ds. jakości.

Program obejmuje 225 godzin zajęć, w tym: 140 wykładów, 56 warsztatów i 29 ćwiczeń. Najważniejsze elementy:

• Zarządzanie projektami:
    • Metodyczne zarządzanie projektami
    • Agile, zasady, metodyki i ich pochodne („Design thinking”, „Lean startup”, “DevOps”) na tle metodyk klasycznych
    • Agile i narzędzia wspomagające. Harmonogramowanie projektów z użyciem MS Project
    • Właściciel produktu (ang. product owner) – rola, zadania i kompetencje
    • Ocena opłacalności projektów
  • ITSM – zarządzanie usługami IT
    • ITIL i ISO 20000,
    • zarządzanie ciągłością IT i biznesu (ang. business continuity)
    • szkolenie ITIL Foundation z możliwością certyfikacji (do wyboru)
    • DevOps – jak to się robi w praktyce?
  • Ekonomika i zarządzanie strategiczne w dobie transformacji cyfrowej
    • strategie w biznesie i instytucjach
    • transformacja cyfrowa biznesu
    • strategie i konkurowanie w gospodarce cyfrowej
    • biznes online, marketing internetowy i monentyzacja ruchu
    • zrównoważona karta wyników
    • ocena opłacalności przedsięwzięć IT
    • metody szacowania kosztów przedsięwzięć IT (modele COCOMO, Punkty Funkcyjne i metody praktyczne)
    • ocena opłacalności przedsięwzięć IT
  • Technologia
    • przegląd współczesnych technologii IT: wirtualizacja, oprogramowanie systemów mobilnych, Big Data, Business Intelligence i Cloud Computingu oraz klasyczne tematy: infrastruktura sieciowa i obliczeniowa, technologie software’owe;
    • data center dla szefów IT
    • Internet of Things (IOT)
    • systemy i rozwiązania dziedzinowe
  • Architektura IT
    • architektury systemów – teoria, praktyka i studia przypadków
    • wzorce i taktyki architektoniczne
    • architektura korporacyjna – siatka Zachmana i TOGAF
  • Jakość
    • TQM, Six Sigma – podstawy zarządzania jakością,
    • metodyka LEAN IT
    • audyt IT – standard COBIT
    • Zarządzanie testowaniem
  • Elementy prawa: cywilnego, autorskiego, zamówień publicznych, typowe zapisy umów na wykonanie systemów IT
  • Umiejętności miękkie: sztuka negocjacji, kierowanie ludźmi, dobre obyczaje, sztuka prezentacji
  • Certyfikacja – do wyboru 2 szkolenia i egzaminy spośród poniższych lub voucher (szczegóły – czytaj koniecznie (!) na stronie internetowej studiów podyplomowych https://www.zarzadzanie-it.pl/certyfikaty)
    • Agile PM Foundation
    • ITIL Foundation
    • Scrum Product Owner Certified
    • Devops Fundamentals
2 semestry, 220 godzin, zjazdy sobotnio-niedzielne (7-8 zjazdów w semestrze)
Zasady naboru
Przyjęcia w kolejności zgłoszeń. W studiach mogą uczestniczyć osoby, które ukończyły studia wyższe 1. lub 2. stopnia (licencjackie, inżynierskie, magisterskie).
Termin zgłoszeń
Do 30 września 2020 r.
Wysokość opłaty wynosi 8900 zł. Istnieje możliwość rozłożenia opłaty na dwie
raty:
• 4500 zł przy zapisach
• 4400 zł - do 28 lutego 2020 r.
lub cztery raty:
• 2500 zł przy zapisach
• 2000 zł - do 1 grudnia 2020 r.
• 2400 zł - do 28 lutego 2021 r. (przed rozpoczęciem II semestru) • 2000 zł - do 1 czerwca 2021 r.
Jest możliwe rozłożenia płatności na większą liczbę rat na wniosek uczestnika.

Więcej informacji na stronie internetowej studiów podyplomowych: