Znak Politechniki Warszawskiej

Young Programmer – trwają zapisy na warsztaty z programowania dla gimnazjalistów i licealistów

To już trzecia edycja projektu edukacyjnego z obszaru informatyki skierowanego do uczniów warszawskich szkół gimnazjalnych i ponadginazjalnych, którego celem jest nauka programowania w różnych językach. Politechnika Warszawska jest partnerem merytorycznym programu.

Fragment plakatu programu Young Programmer

Jesienią 2016 roku odbędą się cztery 6-dniowe kursy. Gimnazjaliści będą mogli nauczyć się programować w językach: Java i  HTML+PHP. Na licealistów czekają kursy z programowania w językach: C oraz C++. W trakcie warsztatu Java uczestnicy zapoznają się z m.in. z funkcjami, klasami oraz biblioteką Swing. Na uczniów biorących udział w zajęciach z HTML+PHP czeka m.in. umieszczanie kodu PHP w dokumencie HTML, tworzenie formularzy HTML oraz obsługa danych użytkownika w skryptach PHP. Podczas warsztatów z języka C uczestnicy poznają m.in. przykłady algorytmów oraz obsługę parametrów linii komend. Natomiast w trakcie warsztatów z  C++ uczniowie dowiedzą się jak tworzyć grafiki 2D (biblioteka allegro 4.x) oraz czym jest programowanie strukturalne i obiektowe.

W warsztatach może wziąć udział łącznie 40 uczniów (4 grupy po 10 osób). Dlatego 22 października 2016 roku zostanie przeprowadzony tekst kwalifikacyjny.

Zapisy trwają do 18 października 2016 roku. Rejestracja odbywa się przez stronę internetową Fundacji Inceptio.

Politechnika Warszawska jest partnerem merytorycznym i organizacyjnym podczas realizacji projektów edukacyjnych Fundacji Inceptio. Wszystkie zajęcia Young Programmer będą odbywać się na Wydziale Chemicznym Politechniki Warszawskiej (przy ul. Koszykowej 75).