Znak Politechniki Warszawskiej

XXXI Międzynarodowy Salon Edukacyjny Perspektywy 2019 już za nami

Studenci i pracownicy Politechniki Warszawskiej po raz kolejny mieli okazję uczestniczyć w jednym z największych wydarzeń edukacyjnych w kraju. Podczas targów, które odbyły się w Pałacu Kultury i Nauki dniach 8-9 marca 2019 r., osoby zainteresowane naszą Uczelnią mogły poznać aktualną ofertę kierunków i zasady rekrutacji.

Z kandydatami na studia spotkał się również Prorektor ds. studenckich dr hab. inż. Janusz Walo, prof. PW, fot. BPI

Z kandydatami na studia rozmawiał również Prorektor ds. studenckich dr hab. inż. Janusz Walo, prof. PW, fot. BPI

Wydarzenie organizowane przez Perspektywy adresowane było nie tylko do maturzystów i uczniów ostatnich klas liceów i techników, ale również ich nauczycieli i rodziców. Wszyscy zainteresowani mogli odwiedzić stanowisko Politechniki Warszawskiej i porozmawiać bezpośrednio ze studentami, a także z pracownikami Uczelni. Obszernych informacji na temat dostępnych kierunków, zasad naboru, a także życia studenckiego udzielali członkowie kół naukowych:

  • Koła Naukowego Aparatury Biomedycznej
  • Chemicznego Koła Naukowego Flogiston
  • Koła Naukowego Geodezji i Kartografii
  • Studenckiego Koła Naukowego Manager
  • Międzynarodowego Koła Naukowego Sustainable Business
  • Koła Naukowego Napędów MELprop
    oraz
  • członkowie Wydziałowej Rady Studentów Wydziału Zarządzania PW

Osoby odwiedzające stoisko PW mogły nie tylko zapytać o zasady rekrutacji, ale również zobaczyć przykłady projektów realizowanych przez studentów Uczelni.

Ci, którzy odwiedzili PKiN 8 marca, mieli również możliwość uczestniczenia w prezentacji przygotowanej przez Biuro ds. Promocji i Informacji PW „Czy Politechnika Warszawska jest właśnie dla mnie?”. Goście zebrani w Sali im. Goethego mogli zobaczyć, jak wygląda droga do zdobycia tytułu inżyniera i jak wielką rolę odgrywa w tym procesie twórcze podejście do nauki.

Tego samego dnia odbyło się również gala konkursu Genius Universitatis 2019, w którym nagradzane są działania uczelni związane z tworzeniem kreatywnej kampanii rekrutacyjnej na studia. W tym roku jury przyznało Politechnice Warszawskiej aż dwie nagrody – były to dyplomy za zajęcie II miejsca w kategoriach reklama prasowa oraz content marketing. O wyróżnieniach piszemy szerzej w aktualnościach.

Wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko, serdecznie dziękujemy za obecność. Mamy nadzieję, że z większością z nich spotkamy się podczas październikowej inauguracji roku akademickiego.

Osoby, które nie mogły dotrzeć do PKiN, zapraszamy do udziału w pozostałych targach edukacyjnych z naszym udziałem, a także na Drzwi Otwarte.