XXVII Międzynarodowy Salon Edukacyjny PERSPEKTYWY 2017

Podczas wydarzenia będzie można poznać ofertę edukacyjną Politechniki Warszawskiej oraz zobaczyć efekty pracy studentów z działających na naszej Uczelni kół naukowych. Zapraszamy do Pałacu Kultury i Nauki w dniach 10-11 marca 2017 roku w godz. 9.00-16.00.

Stoisko Politechniki Warszawskiej podczas Salonu Edukacyjnego 2017

Zapraszamy do odwiedzania stoiska Politechniki Warszawskiej, fot. BPI

Pracownicy i studenci PW będą udzielać informacji na temat rekrutacji oraz funkcjonowania Politechniki. Dla kandydatów przygotowano wiele materiałów informacyjnych i promocyjnych o Uczelni i jej Wydziałach.

Salon Edukacyjny to także okazja, by zobaczyć, czym zajmują się nasze koła naukowe. Przedstawiciele Koła Naukowego Geodezji i Kartografii zaprezentują drona i tachimetr, a studenci z Koła Naukowego Aparatury Biomedycznej mechaniczną protezę dłoni sterowaną sygnałami elektrycznymi pochodzącymi z aktywności mięśni. Nie lada atrakcje przygotowali też członkowie Koła Naukowego Energetyków. W PKiN pokażą model instalacji zasilanej panelem fotowoltaicznym i Komorę Wilsona służącą do detekcji promieniowania jonizującego.

W programie Salonu Edukacyjnego znalazły się liczne spotkania dotyczące egzaminów maturalnych z poszczególnych przedmiotów, studiów za granicą oraz sztuki skutecznej prezentacji. Zaplanowano też spotkanie z Karoliną Gruszką, odtwórczynią tytułowej roli w filmie „Maria Skłodowska-Curie”.

Ponadto przewidziano prezentacje warszawskich uczelni akademickich, w tym oczywiście Politechniki Warszawskiej. O naszej Uczelni opowie Monika Bukowska z Biura ds. Promocji i Informacji PW. Spotkanie pt. „Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy” odbędzie się 10 marca 2017 roku o godz. 10.05 w sali Goethego.

Podczas targów  poznamy zwycięzców Genius Universitatis 2017 – konkursu na kreatywną kampanię rekrutacyjną szkoły wyższej. W gronie nominowanych jest Politechnika Warszawska.

Wstęp na XXVII Międzynarodowy Salon Edukacyjny PERSPEKTYWY 2017 jest wolny. Więcej informacji o wydarzeniu na poświęconej mu stronie internetowej.

Zapraszamy do odwiedzania stoiska Politechniki Warszawskiej!