XIX edycja Powszechnego Internetowego Konkursu dla Uczniów Szkół Średnich – Matematyka

Konkurs PIK organizowany przez Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej to inicjatywa mająca na celu wypromowanie młodych matematycznych talentów. Tegoroczna edycja konkursu ruszyła 16 listopada 2017 r. i potrwa do 24 kwietnia 2018 r.

Laureaci obecnej edycji konkursu będą mieli zagwarantowany wolny wstęp na studia na wybranych wydziałach, fot. FOCUS

Organizowany od 1999 roku Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Jego celem jest promocja młodych, utalentowanych matematycznie ludzi z całej Polski. Laureaci obecnej edycji konkursu będą mieli zagwarantowany wolny wstęp na studia na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych, Wydziale Geodezji Kartografii, Wydziale Inżynierii Lądowej, Wydziale Mechatroniki, Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa, Wydziale Transportu oraz na dwóch kierunkach studiów (Budownictwo, Ekonomia) prowadzonych na innych wydziałach Politechniki Warszawskiej. Wszyscy laureaci i wyróżnieni finaliści otrzymają w postępowaniu kwalifikacyjnym na dowolny inny kierunek studiów prowadzony w Politechnice Warszawskiej maksymalną liczbę punktów z matematyki.

Podczas uroczystości rozpoczęcia konkursu, w czwartek 23 listopada 2017 r. o godz. 12.15 w sali Rady Wydziału w Gmachu Matematyki Politechniki Warszawskiej, zostaną wręczone certyfikaty stypendystów laureatom poprzedniej edycji konkursu, którzy otrzymują stypendium Fundacji Rodziny Maciejko oraz stypendium Fundacji mBanku.

Więcej informacji, regulamin, szczegółowe relacje z poprzednich edycji oraz zdjęcia można znaleźć na stronie konkursu.