"Wiadomości ukryte w kodzie DNA" – MiNI Akademia Matematyki

Co ma wspólnego matematyka z DNA? 8 kwietnia 2017 roku dowiedzą się tego uczestnicy kolejnego spotkania z cyklu MiNI Akademia Matematyki. Zajęcia dotyczyć będą bioinformatyki, czyli dziedziny znajdującej się na styku biologii i informatyki.

Prof. dr hab. Krzysztof Chełmiński podczas zajęć MiNI Akademii Matematyki, fot. Ewelina Szczęsna

Zajęcia rozpoczną się o godz. 16.00. Podczas wykładu dr. Pawła Rzążewskiego będzie można dowiedzieć się, w jaki sposób metody matematyczne mogą pomóc w poszukiwaniu wiadomości ukrytych w kodzie DNA. Pokazane zostaną przykłady rzeczywistych problemów, których rozwiązanie stało się możliwe dzięki przetłumaczeniu ich na problemy matematyczne i zastosowaniu wiedzy matematyków i informatyków. Po wykładzie odbędą się warsztaty, podczas których uczniowie będą mieli możliwość samodzielnie zmierzyć się z zadaniami związanymi z tematyką omawianą na wykładzie.

Więcej o tym, czym jest MiNI Akademia Matematyki pisaliśmy na naszym blogu Plac Politechniki 1.

Przed zajęciami MiNI Akademii Matematyki odbędzie się Finał XVIII edycji Powszechnego Internetowego Konkursu dla Uczniów Szkół Średnich – Matematyka organizowany przez Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Finał  konkursu rozpocznie się o godzinie 12.00 w Gmachu Wydziału MiNI. Uroczyste Zakończenie Konkursu, podczas którego nastąpi ogłoszenie wyników oraz rozdanie nagród  tegorocznym laureatom, odbędzie się w środę 26 kwietnia 2017 roku o godzinie 12.15 w Gmachu Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej.

Zapisy na zajęcia MiNI Akademii Matematyki.