Warsztaty dla młodych pasjonatów nauki

Uczniowie biorący udział w warsztatach na PW mogli przekonać się, jak fascynujący jest świat studenckich badań, fot. BPI

Niemal 100 uczniów uczestniczyło w wyjątkowych zajęciach naukowych, które prowadzili studenci Politechniki Warszawskiej.

W sobotę 30 marca Politechnikę Warszawską odwiedziła grupa uczniów, która miała szansę wziąć udział w warsztatach przygotowanych przez członków trzech kół naukowych PW.

Chemiczne Koło Naukowe Flogiston zaprezentowało program „Fascynujący świat chemii” pełen ciekawych i nietypowych doświadczeń.  Koło Naukowe Inżynierii Materiałowej WAKANS zainteresowało uczniów prezentacją „Materiały, czyli wszystko, co nas otacza”, zaś Koło Naukowe Druku 3D zademonstrowało w trakcie pokazu „Możliwości i ograniczenia druku 3D” działanie urządzenia pozwalającego na  tworzenie trójwymiarowych przedmiotów niemal od ręki.

Członek koła naukowego Flogiston w trakcie sobotniego pokazu chemicznego.

Warsztaty powstały przy współpracy Biura ds. Promocji i Informacji PW oraz firmy CHRIS.