Znak Politechniki Warszawskiej

Wakacje z Politechniką Warszawską

Podczas tegorocznych wakacji odbędzie się już dziewiąta edycja Obozu Naukowego Politechniki Warszawskiej.  Oferta obozów o charakterze naukowo-rekreacyjnym skierowana jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i liceów, zainteresowanych naukami ścisłymi oraz technicznymi. Ponadto, w ramach akcji „Lato w mieście” uruchomiony został projekt "Eksperymentalne lato z chemią", zachęcający dzieci do nauki tego przedmiotu w przyszłości.

fot. BPI

Obóz Naukowy Politechniki Warszawskiej 2018 w Pięknej Górze koło Giżycka stanowi idealną propozycję na spędzenie wakacji dla osób, które rozważają możliwość studiowania na Politechnice Warszawskiej lub innej uczelni, kształcącej na  kierunkach ścisłych i technicznych. Priorytetowym celem Obozu jest zapewnienie każdemu z uczestników wzięcia udziału w wybranych, 25-godzinnych warsztatach naukowych, prowadzonych przez pracowników naukowo-dydaktycznych Politechniki Warszawskiej, absolwentów oraz studentów PW. Co więcej, dla uczestników przygotowana została bogata oferta zajęć rekreacyjno- sportowych m.in. piłka nożna, siatkówka, kajaki.

W programie Eksperymentalnego lata z chemią zostało przewidzianych 26 pokazów chemicznych,  obrazujących wybrane zagadnienia ze szkolnego programu nauczania. Spektakularne pokazy, angażujące uczniów w realizację wybranych eksperymentów umożliwią dzieciom zdobycie i pogłębienie wiedzy z dziedziny chemii.  

Więcej szczegółów na temat Obozu Naukowego Politechniki Warszawskiej 2018 oraz Eksperymentalnego lata z chemią znajduje się na stronie internetowej Stowarzyszenia Studentów i Absolwentów Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej "Klatrat".