Znak Politechniki Warszawskiej

Trwają zapisy na warsztaty z programowania dla uczniów szkół ponadpodstawowych – Young Programmer

Fundacja Inceptio zaprasza uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do udziału w projekcie edukacyjnym z obszaru informatyki. Jego celem jest nauka programowania w różnych językach, takich jak C++, Java oraz HTML+PHP.

W ramach projektu przeprowadzonych zostanie 5 weekendowych 6-dniowych kursów (24-godziny na każdy kurs) z zakresu programowania. Odbędą się trzy kursy z programowania C++ (na różnych poziomach zaawansowania), jeden kurs z zakresu programowania w HTML+PHP oraz jeden kurs z zakresu programowania w Java.

W trakcie warsztatów z C++ uczestnicy zapoznają się z m.in. z programowaniem strukturalnym, obiektowym oraz podstawami tworzenia grafiki 2D. Na uczniów biorących udział w zajęciach z HTML+PHP czekają m.in. style CSS oraz tworzenie formularzy HTML. Natomiast podczas warsztatów Java uczestnicy poznają podstawy pisania aplikacji dla systemu Android.

W projekcie weźmie udział łącznie 50 uczniów (5 grup po 10 osób). W celu wyłonienia 50 osób spośród wszystkich zrejestrowanych do udziału w projekcie, w dniu 24 października 2015 roku zostanie przeprowadzony tekst kwalifikacyjny. Zapisy trwają do 20 października 2015 roku.
 
Więcej informacji na temat projektu na stronie internetowej: www.inceptio.org.pl
 
 
Fundacja Inceptio powstała w grudniu 2011 roku z inicjatywy grupy absolwentów Politechniki Warszawskiej, którzy w czasie studiów byli zaangażowani w działalność społeczną na rzecz środowiska studenckiego.