Znak Politechniki Warszawskiej

Trwają zapisy na Obóz Naukowy Politechniki Warszawskiej

Już po raz siódmy organizowany jest wakacyjny Obóz Naukowy Politechniki Warszawskiej dla gimnazjalistów i licealistów. Tegoroczna edycja odbędzie się w Pięknej Górze koło Giżycka: od 31 lipca do 6 sierpnia 2016 roku – turnus dla gimnazjalistów oraz od 6 do 12 sierpnia 2016 roku – turnus dla licealistów.

Plakat Obozu Naukowego

Plakat Obozu Naukowego

Obóz kierowany jest do młodych ludzi, zainteresowanych naukami ścisłymi i technicznymi oraz planujących studiowanie na Politechnice Warszawskiej lub innej uczelni technicznej. W trakcie obozu każdy uczestnik weźmie udział w jednym z kilku 25-godzinnych warsztatów z zakresu: architektura i design, chemia kosmetyków, chemia z biochemią, fizyka ruchu, matematyka w fizyce, mechatronika, programowanie w fizyce, robotyka. Warsztaty będą prowadzone przez pracowników naukowo-dydaktycznych Politechniki Warszawskiej, absolwentów oraz studentów ostatnich lat studiów, działających w kołach naukowych uczelni.

Każdy warsztat charakteryzuje się starannie opracowanym programem, łączącym elementy teoretyczne i praktyczne. Podczas warsztatów z mechatroniki uczestnicy poznają podstawy programowania w jednym z języków obiektowych, na uczestników zajęć z fizyki ruchu czeka poszukiwanie zjawisk kwantowych w codziennym życiu, a podczas warsztatu z architektury i designu młodzież m.in. samodzielnie lub w grupach zaprojektuje mobilne zadaszenie sceny plażowej lub pawilonu plażowego. Po raz pierwszy zostanie przeprowadzony warsztat z chemii kosmetyków, w trakcie którego uczestnicy opracują recepturę kosmetyku, który następnie samodzielnie wykonają.

Poza warsztatami naukowymi, które będą realizowane w pierwszej części dania, na uczestników obozu czeka wiele atrakcyjnych zajęć w godzinach popołudniowych i wieczornych: gry sportowe i integracyjne, wycieczka do Twierdzy Boyen, pokazy eksperymentów chemicznych, warsztaty z zakresu autoprezentacji oraz komunikacji, a także wykłady dotyczące programowania gier komputerowych, po informacje o polskiej blogosferze i tworzeniu własnego videobloga.  

Organizatorami Obozu jest Fundacja Inceptio, a oficjalnym partnerem Politechnika Warszawska oraz Stowarzyszenie Studentów i Absolwentów Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej KLATRAT.

Więcej informacji na stronie Obozu Naukowego.