Znak Politechniki Warszawskiej

Studiuj druk 3D – zapisy na drugą edycję studiów podyplomowych

Trwają zapisy na drugą edycję studiów podyplomowych "Akademia 3D - projektowanie i druk 3D" na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej. - Zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane szeroko pojętym drukiem 3D i jego możliwościami - mówi dr inż. Michał Kowalik, kierownik studiów. 

W czerwcu 2017 roku 33 osoby ukończyły pierwszą edycję studiów

Akademia 3D to w 90% praktyka - studia obejmują 2 semestry i 222 godziny dydaktyczne (w tym 198 laboratoryjnych i projektowych) i kończą się projektem zaliczeniowym. W trakcie zajęć studenci uczą się projektowania zorientowanego na wytwarzanie przyrostowe, obsługi kilkunastu modeli drukarek 3D oraz badania właściwości mechanicznych części wytworzonych za ich pomocą. Poznają także różne techniki skanowania 3D. Dla słuchaczy organizowane są również zajęcia fakultatywne w najważniejszych ośrodkach naukowych i przemysłowych w branży.

- Nasz program będzie interesujący szczególnie dla inżynierów różnych specjalizacji, ale także chociażby lekarzy czy osób zajmujących się sztuką użytkową i designem - mówi dr inż. Michał Kowalik.

Zajęcia prowadzą zarówno wykładowcy z Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa oraz praktycy z firm i instytucji specjalizujących się w drukowaniu i projektowaniu 3D. Współorganizatorem studiów jest firma Wolf, a wysokiej jakości sprzęt zapewniają liczni partnerzy biznesowi.

W czerwcu 2017 roku 33 osoby ukończyły pierwszą edycję studiów. Absolwenci są bardzo zadowoleni z zajęć.

- Poznałam możliwości różnych technologii druku 3D, wykorzystywane materiały i zastosowania tej wiedzy w konkretnych rozwiązaniach - opowiada Katarzyna. - Mieliśmy nieskrępowany dostęp do drukarek, skanerów i wsparcie merytoryczne kadry. Dzięki temu moglibyśmy z powodzeniem się uczyć, a potem zrealizować swoje własne pomysły na zastosowanie druku 3D już przy realizacji projektu zaliczeniowego. To dobre podstawy, żeby w przyszłości wykorzystywać druk 3D do różnych zastosowań.

- Minimum teorii, maksimum praktyki - opisuje studia Piotr, który również ukończył Akademię 3D. - Jeśli ktoś jest pasjonatem nowych technologii i chce z nich zrobić użytek, to tu będzie miał na to szanse!

Więcej informacji na stronie www.akademia3d.com.pl

Zapisy