Studenci Politechniki Warszawskiej inspirują gimnazjalistów

W ramach Akademii Wynalazców im. Roberta Boscha, studenci Politechniki Warszawskiej, w kooperacji z rówieśnikami z Politechniki Wrocławskiej, po raz szósty prowadzą specjalne warsztaty dla uczniów z mazowieckich i dolnośląskich gimnazjów. Łącznie przeprowadzone zostanie 50 różnorodnych warsztatów.

Warsztaty w Akademii Wynalazców

źr. Akademia Wynalazców

Do zadań gimnazjalistów będzie m.in. zbudowanie robotów, testowanie wytrzymałości materiałów, poznawanie tajników budowy elementów konstrukcyjnych bolidów, techniki druku 3D oraz wiele innych eksperymentów i doświadczeń w laboratoriach. Dzięki warsztatom ze studentami, młodzi uczniowie mają szansę wykorzystać zdobytą wiedzę teoretyczną w praktyce, a jednocześnie rozwijać swoje umiejętności i kreatywne pomysły. Dla przyszłych wynalazców odbędą się także zajęcia w Urzędzie Patentowym RP, zatytułowane "Wynalazek. I co dalej?".

Celem programu Akademia Wynalazców jest popularyzacja przedmiotów ścisłych i technicznych wśród młodzieży, co może skutkować w przyszłości zwiększeniem kadry inżynierskiej w Polsce. Dotychczas w projekcie wzięło udział ponad 6 tys. gimnazjalistów, którzy zgłosili prawie 300 pomysłowych wynalazków.

Więcej informacji o programie znajduje się na oficjalnej stronie Akademii